Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 11:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 11:20

Subiect vot: Prelungire program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:163 77 34 19 12 8 3 9 1
- voturi pentru (DA):112 77 - 6 12 8 3 6 -
- voturi împotrivă (NU):5 - 3 1 - - - 1 -
- abțineri:46 - 31 12 - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Antal István-János UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balan Ioan PNL Abținere
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
18. Bica Dănuț PNL Abținere
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Bodea Marius PNL Abținere
24. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
25. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Bulai Iulian USR Abținere
29. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL Abținere
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Cobuz Maricela PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
40. Csép Éva-Andrea UDMR DA
41. Csoma Botond UDMR DA
42. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
43. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
44. Cupă Ion ALDE DA
45. Cupșa Ioan PNL Abținere
46. Dehelean Silviu USR DA
47. Dîrzu Ioan PSD DA
48. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
50. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
51. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
53. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
54. Fădor Angelica PNL Abținere
55. Floroiu Ionel PSD DA
56. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
57. Furtună Mirela PSD DA
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
59. Gavrilă Camelia PSD DA
60. Georgescu Nicolae PSD DA
61. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
62. Gherman Dumitru PSD DA
63. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
64. Ghinea Cristian USR NU
65. Gilia Claudia PSD DA
66. Giugea Nicolae PNL Abținere
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
68. Gudu Vasile PNL Abținere
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Hărătău Elena PSD DA
71. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
72. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Ion Stelian-Cristian USR DA
75. Ionescu George PNL Abținere
76. Ioniță Antoneta PNL Abținere
77. Iordache Florin PSD DA
78. Itu Cornel PSD DA
79. Jivan Luminița-Maria PSD DA
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
82. Longher Victoria Minoritati DA
83. Lovin Dumitru ALDE DA
84. Lungu Tudorița PNL Abținere
85. Lupașcu Costel PSD DA
86. Lupescu Dumitru USR Abținere
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
89. Manole Petre-Florin PSD DA
90. Marica Petru-Sorin PSD DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
93. Mînzatu Roxana PSD DA
94. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
96. Neagu Nicolae PNL Abținere
97. Neață Eugen PSD DA
98. Nicolae Andrei PSD DA
99. Nicolicea Eugen PSD DA
100. Nistor Laurențiu PSD DA
101. Nosa Iuliu PSD DA
102. Olar Corneliu PNL Abținere
103. Olteanu Daniel ALDE DA
104. Oprea Dumitru PNL Abținere
105. Pambuccian Varujan Minoritati DA
106. Pană Adriana-Doina PSD DA
107. Paraschiv Rodica PSD DA
108. Pașcan Emil-Marius PMP DA
109. Păle Dănuț PSD DA
110. Petrea Gabriel PSD DA
111. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
112. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
113. Pop Tudor Rareș USR Abținere
114. Popa Florin PSD DA
115. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
116. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
117. Popescu Pavel PNL Abținere
118. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
119. Prună Cristina-Mădălina USR DA
120. Radu Anișoara PSD DA
121. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
122. Rădulescu Alexandru PSD DA
123. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
124. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
125. Romanescu Cristinel PNL Abținere
126. Rotaru Alexandru PSD DA
127. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
128. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
129. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
130. Simion Lucian-Eduard PSD DA
131. Simionca Ionuț PMP DA
132. Simonis Alfred - Robert PSD DA
133. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
134. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
135. Solomon Adrian PSD DA
136. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
137. Stancu Florinel PSD DA
138. Stativă Irinel Ioan PSD DA
139. Suciu Matei PSD DA
140. Șarapatin Elvira PSD DA
141. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
142. Șișcu George PNL Abținere
143. Șotcan Theodora PSD DA
144. Șovăială Constantin PNL Abținere
145. Ștefan Ion PNL Abținere
146. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
147. Tabugan Ion ALDE DA
148. Teiș Alina PSD DA
149. Terea Ioan PSD DA
150. Tîlvăr Angel PSD DA
151. Tripa Florin-Dan PSD DA
152. Tudor Beatrice PSD DA
153. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
154. Varga Vasile PNL Abținere
155. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
156. Vass Levente UDMR DA
157. Vexler Silviu Minoritati DA
158. Vîrză Mihăiță PSD DA
159. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
160. Vosganian Varujan ALDE DA
161. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
162. Zainea Cornel USR Abținere
163. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro