Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 12:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 285/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.25/2018 privind modificarea și completarea unor acte normative, precum și pentru aprobarea unor măsuri fiscal-bugetare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:211 140 3 7 18 17 2 14 10
- voturi pentru (DA):198 140 - 5 18 17 1 14 3
- voturi împotrivă (NU):3 - 2 - - - 1 - -
- abțineri:8 - - 1 - - - - 7
- nu au votat:2 - 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - Abținere
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Constantin Daniel - DA
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
65. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Florea Damian PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
75. Furic Iarco Minoritati DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Camelia PSD DA
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Georgescu Nicolae PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
83. Gherman Dumitru PSD DA
84. Gilia Claudia PSD DA
85. Goga Octavian PSD DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
87. Halici Nicușor PSD DA
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
89. Hărătău Elena PSD DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Huncă Mihaela - Abținere
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Iancu Marius-Ionel PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Iftimie Neculai PSD DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Intotero Natalia-Elena PSD DA
98. Iordache Florin PSD DA
99. Itu Cornel PSD DA
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
101. Jivan Luminița-Maria PSD DA
102. Kelemen Hunor UDMR DA
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Lovin Dumitru ALDE DA
107. Lupașcu Costel PSD DA
108. Macovei Silviu Nicu PSD DA
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
110. Manole Petre-Florin PSD DA
111. Marica Petru-Sorin PSD DA
112. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
113. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
114. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
115. Mînzatu Roxana PSD DA
116. Mocanu Adrian ALDE DA
117. Mohaci Mihai PSD DA
118. Mușoiu Ștefan PSD DA
119. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
120. Neață Eugen PSD DA
121. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
122. Nicolae Andrei PSD DA
123. Nicolicea Eugen PSD DA
124. Nistor Laurențiu PSD DA
125. Niță Mihai ALDE DA
126. Niță Nicu PSD DA
127. Nosa Iuliu PSD DA
128. Olteanu Daniel ALDE DA
129. Oprea Dumitru PNL NU
130. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
131. Oteșanu Daniela PSD DA
132. Pambuccian Varujan Minoritati DA
133. Pană Adriana-Doina PSD DA
134. Paraschiv Rodica PSD DA
135. Pau Radu - Adrian PSD DA
136. Păle Dănuț PSD DA
137. Petcu Toma-Florin ALDE DA
138. Petrea Gabriel PSD DA
139. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
140. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
141. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
143. Plumb Rovana PSD DA
144. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
145. Pop Andrei PSD DA
146. Pop Georgian PSD DA
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
148. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
149. Preda Cezar-Florin PNL NU
150. Presură Alexandra PSD DA
151. Radu Anișoara PSD DA
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
153. Rădulescu Alexandru PSD DA
154. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
155. Răduț Violeta PSD DA
156. Roman Ioan Sorin PSD DA
157. Roșca Lucreția PSD DA
158. Rotaru Alexandru PSD DA
159. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
160. Săftoiu Ana Adriana PNL -
161. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
162. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
163. Sefer Cristian-George PSD DA
164. Simion Lucian-Eduard PSD DA
165. Simonis Alfred - Robert PSD DA
166. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
167. Solomon Adrian PSD DA
168. Stan Viorel PSD DA
169. Stancu Florinel PSD DA
170. Stativă Irinel Ioan PSD DA
171. Stănescu Alexandru PSD DA
172. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
173. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
174. Suciu Matei PSD DA
175. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
176. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
177. Szabó Ödön UDMR DA
178. Șarapatin Elvira PSD DA
179. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
180. Șimon Gheorghe PSD DA
181. Șotcan Theodora PSD DA
182. Șova Lucian PSD DA
183. Ștefan Corneliu PSD DA
184. Ștefan Viorel PSD DA
185. Tabugan Ion ALDE DA
186. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
187. Teiș Alina PSD DA
188. Terea Ioan PSD DA
189. Tîlvăr Angel PSD DA
190. Todor Adrian PSD DA
191. Toma Ilie PSD DA
192. Tripa Florin-Dan PSD DA
193. Tudor Beatrice PSD DA
194. Tudose Mihai PSD DA
195. Tușa Adriana Diana PSD DA
196. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
197. Vasile Daniel Minoritati DA
198. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
199. Vasilică Radu Costin PSD DA
200. Vass Levente UDMR DA
201. Văcaru Alin Vasile - Abținere
202. Velcea Nicolae PSD DA
203. Vexler Silviu Minoritati DA
204. Vișan George-Gabriel PSD DA
205. Vîrză Mihăiță PSD DA
206. Vlad Sergiu Cosmin USR -
207. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
208. Vosganian Varujan ALDE DA
209. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
210. Weber Mihai PSD DA
211. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 februarie 2019, 18:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro