Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 12:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 12:43

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 127/2014 privind înființarea Regiei Autonome "Administrația Canalului Siret-Bărăgan "
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:215 142 5 7 18 16 2 15 10
- voturi pentru (DA):194 141 - 3 17 16 - 15 2
- voturi împotrivă (NU):14 1 4 - - - 2 - 7
- abțineri:5 - - 4 - - - - 1
- nu au votat:2 - 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - NU
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR -
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Constantin Daniel - Abținere
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Dan Nicușor Daniel USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
65. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
73. Florea Damian PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furic Iarco Minoritati DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia PSD DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
84. Gherman Dumitru PSD DA
85. Gilia Claudia PSD DA
86. Goga Octavian PSD DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Halici Nicușor PSD DA
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
90. Hărătău Elena PSD DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela - NU
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Iftimie Neculai PSD DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Intotero Natalia-Elena PSD DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
102. Jivan Luminița-Maria PSD DA
103. Kelemen Hunor UDMR DA
104. Korodi Attila UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Macovei Silviu Nicu PSD DA
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
111. Manole Petre-Florin PSD DA
112. Marica Petru-Sorin PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
117. Mînzatu Roxana PSD DA
118. Mocanu Adrian ALDE DA
119. Mohaci Mihai PSD DA
120. Mușoiu Ștefan PSD DA
121. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
122. Neață Eugen PSD DA
123. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
124. Nicolae Andrei PSD DA
125. Nicolicea Eugen PSD DA
126. Nistor Laurențiu PSD DA
127. Niță Mihai ALDE DA
128. Niță Nicu PSD DA
129. Nosa Iuliu PSD DA
130. Olteanu Daniel ALDE DA
131. Oprea Dumitru PNL NU
132. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
133. Oteșanu Daniela PSD DA
134. Pambuccian Varujan Minoritati DA
135. Pană Adriana-Doina PSD DA
136. Paraschiv Rodica PSD DA
137. Pau Radu - Adrian PSD DA
138. Păle Dănuț PSD DA
139. Petcu Toma-Florin ALDE DA
140. Petrea Gabriel PSD DA
141. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
142. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
143. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
144. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
145. Plumb Rovana PSD DA
146. Podașcă Gabriela-Maria - NU
147. Pop Andrei PSD DA
148. Pop Georgian PSD DA
149. Popa Florin PSD DA
150. Popa Mihai Valentin PSD DA
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
152. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
153. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
154. Preda Cezar-Florin PNL NU
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Radu Anișoara PSD DA
157. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
158. Rădulescu Alexandru PSD DA
159. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
160. Răduț Violeta PSD DA
161. Roman Ioan Sorin PSD DA
162. Roșca Lucreția PSD DA
163. Rotaru Alexandru PSD DA
164. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
165. Săftoiu Ana Adriana PNL -
166. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
167. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
168. Sefer Cristian-George PSD DA
169. Simion Lucian-Eduard PSD DA
170. Simonis Alfred - Robert PSD DA
171. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
172. Solomon Adrian PSD DA
173. Stan Viorel PSD DA
174. Stancu Florinel PSD DA
175. Stativă Irinel Ioan PSD DA
176. Stănescu Alexandru PSD DA
177. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
178. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
179. Suciu Matei PSD DA
180. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
181. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
182. Szabó Ödön UDMR DA
183. Șarapatin Elvira PSD DA
184. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
185. Șimon Gheorghe PSD DA
186. Șotcan Theodora PSD DA
187. Șova Lucian PSD DA
188. Ștefan Corneliu PSD DA
189. Ștefan Viorel PSD DA
190. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
191. Teiș Alina PSD DA
192. Terea Ioan PSD DA
193. Tîlvăr Angel PSD DA
194. Todor Adrian PSD DA
195. Toma Ilie PSD DA
196. Tripa Florin-Dan PSD DA
197. Tudor Beatrice PSD DA
198. Tudose Mihai PSD DA
199. Tușa Adriana Diana PSD DA
200. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
201. Vasile Daniel Minoritati DA
202. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
203. Vasilică Radu Costin PSD DA
204. Vass Levente UDMR DA
205. Văcaru Alin Vasile - NU
206. Velcea Nicolae PSD DA
207. Vexler Silviu Minoritati DA
208. Vișan George-Gabriel PSD DA
209. Vîrză Mihăiță PSD DA
210. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
211. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
212. Vosganian Varujan ALDE DA
213. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
214. Weber Mihai PSD DA
215. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 februarie 2019, 16:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro