Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 12:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 12:44

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 725/2018 privind sistemul public de pensii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:212 142 5 10 19 17 2 14 3
- voturi pentru (DA):193 142 1 - 19 17 1 12 1
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:14 - 1 9 - - 1 1 2
- nu au votat:4 - 2 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Borza Remus-Adrian - Abținere
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Cosma Andreea PSD DA
50. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
63. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Florea Damian PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
73. Furic Iarco Minoritati DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
76. Gavrilă Camelia PSD DA
77. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
78. Găină Mihăiță PSD DA
79. Georgescu Nicolae PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
81. Gherman Dumitru PSD DA
82. Gilia Claudia PSD DA
83. Goga Octavian PSD DA
84. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
85. Halici Nicușor PSD DA
86. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
87. Hărătău Elena PSD DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Iancu Marius-Ionel PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Iftimie Neculai PSD DA
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
94. Intotero Natalia-Elena PSD DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Itu Cornel PSD DA
97. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
98. Jivan Luminița-Maria PSD DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Korodi Attila UDMR DA
101. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
102. Lazăr Sorin PSD DA
103. Lovin Dumitru ALDE DA
104. Lupașcu Costel PSD DA
105. Macovei Silviu Nicu PSD DA
106. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
107. Manole Petre-Florin PSD DA
108. Marica Petru-Sorin PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
111. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
112. Mînzatu Roxana PSD DA
113. Mocanu Adrian ALDE DA
114. Mohaci Mihai PSD DA
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
117. Neață Eugen PSD DA
118. Nicolae Andrei PSD DA
119. Nicolicea Eugen PSD DA
120. Nistor Laurențiu PSD DA
121. Niță Mihai ALDE DA
122. Niță Nicu PSD DA
123. Nosa Iuliu PSD DA
124. Olteanu Daniel ALDE DA
125. Oprea Dumitru PNL NU
126. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
127. Oteșanu Daniela PSD DA
128. Pambuccian Varujan Minoritati DA
129. Pană Adriana-Doina PSD DA
130. Paraschiv Rodica PSD DA
131. Pau Radu - Adrian PSD DA
132. Păle Dănuț PSD DA
133. Petcu Toma-Florin ALDE DA
134. Petrea Gabriel PSD DA
135. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
136. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
137. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
138. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
139. Plumb Rovana PSD DA
140. Pop Andrei PSD DA
141. Pop Georgian PSD DA
142. Popa Florin PSD DA
143. Popa Mihai Valentin PSD DA
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
145. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
146. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
147. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
148. Presură Alexandra PSD DA
149. Radu Anișoara PSD DA
150. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
151. Rădulescu Alexandru PSD DA
152. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
153. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
154. Răduț Violeta PSD DA
155. Roman Ioan Sorin PSD DA
156. Roșca Lucreția PSD DA
157. Rotaru Alexandru PSD DA
158. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
159. Săftoiu Ana Adriana PNL -
160. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
161. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
162. Sefer Cristian-George PSD DA
163. Seidler Cristian-Gabriel USR -
164. Simion Lucian-Eduard PSD DA
165. Simonis Alfred - Robert PSD DA
166. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
167. Solomon Adrian PSD DA
168. Stan Viorel PSD DA
169. Stancu Florinel PSD DA
170. Stativă Irinel Ioan PSD DA
171. Stănescu Alexandru PSD DA
172. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
173. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
174. Suciu Matei PSD DA
175. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
176. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
177. Szabó Ödön UDMR DA
178. Șarapatin Elvira PSD DA
179. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
180. Șimon Gheorghe PSD DA
181. Șotcan Theodora PSD DA
182. Șova Lucian PSD DA
183. Ștefan Corneliu PSD DA
184. Ștefan Viorel PSD DA
185. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
186. Tabugan Ion ALDE DA
187. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
188. Teiș Alina PSD DA
189. Terea Ioan PSD DA
190. Tîlvăr Angel PSD DA
191. Todor Adrian PSD DA
192. Toma Ilie PSD DA
193. Tripa Florin-Dan PSD DA
194. Tudor Beatrice PSD DA
195. Tudose Mihai PSD DA
196. Turcan Raluca PNL -
197. Tușa Adriana Diana PSD DA
198. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
199. Vasile Daniel Minoritati DA
200. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
201. Vasilică Radu Costin PSD DA
202. Vass Levente UDMR DA
203. Velcea Nicolae PSD DA
204. Vexler Silviu Minoritati DA
205. Vișan George-Gabriel PSD DA
206. Vîrză Mihăiță PSD DA
207. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
208. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
209. Vosganian Varujan ALDE DA
210. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
211. Weber Mihai PSD DA
212. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro