Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 12:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 12:59

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 354/2018 pentru modificarea și completarea art.10 din Legea nr.241/2005 pentru prevenirea și combaterea evaziunii fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:236 142 7 27 19 17 7 14 3
- voturi pentru (DA):188 140 1 - 19 17 1 9 1
- voturi împotrivă (NU):38 - 2 27 - - 6 2 1
- abțineri:3 - - - - - - 2 1
- nu au votat:7 2 4 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian - NU
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL -
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR NU
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR NU
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Codreanu Constantin PMP NU
54. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR NU
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
70. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
79. Florea Damian PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati Abținere
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghinea Cristian USR NU
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Goga Octavian PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
98. Hărătău Elena PSD DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Iftimie Neculai PSD DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR NU
107. Iordache Florin PSD DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
110. Jivan Luminița-Maria PSD DA
111. Kelemen Hunor UDMR DA
112. Korodi Attila UDMR DA
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
114. Lazăr Sorin PSD DA
115. Lovin Dumitru ALDE DA
116. Lupașcu Costel PSD DA
117. Lupescu Dumitru USR NU
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
120. Manole Petre-Florin PSD -
121. Marica Petru-Sorin PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Mînzatu Roxana PSD DA
126. Mocanu Adrian ALDE DA
127. Mohaci Mihai PSD DA
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
129. Movilă Petru PMP NU
130. Mușoiu Ștefan PSD DA
131. Nasra Gabriel-Horia PSD -
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nicolae Andrei PSD DA
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nistor Laurențiu PSD DA
137. Niță Mihai ALDE DA
138. Niță Nicu PSD DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Olteanu Daniel ALDE DA
141. Oprea Dumitru PNL NU
142. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
143. Oteșanu Daniela PSD DA
144. Pambuccian Varujan Minoritati DA
145. Pană Adriana-Doina PSD DA
146. Paraschiv Rodica PSD DA
147. Pau Radu - Adrian PSD DA
148. Păle Dănuț PSD DA
149. Petcu Toma-Florin ALDE DA
150. Petrea Gabriel PSD DA
151. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
153. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
154. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
155. Plumb Rovana PSD DA
156. Pop Andrei PSD DA
157. Pop Georgian PSD DA
158. Pop Tudor Rareș USR NU
159. Popa Florin PSD DA
160. Popa Mihai Valentin PSD DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
163. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
164. Popescu Pavel PNL -
165. Preda Cezar-Florin PNL NU
166. Presură Alexandra PSD DA
167. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
168. Prună Cristina-Mădălina USR NU
169. Radu Anișoara PSD DA
170. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
171. Rădulescu Alexandru PSD DA
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
176. Roman Ioan Sorin PSD DA
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Rotaru Alexandru PSD DA
179. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
180. Săftoiu Ana Adriana PNL -
181. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
182. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
183. Sefer Cristian-George PSD DA
184. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
185. Simion Lucian-Eduard PSD DA
186. Simonis Alfred - Robert PSD DA
187. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
188. Solomon Adrian PSD DA
189. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
190. Stan Viorel PSD DA
191. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
192. Stancu Florinel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru PSD DA
195. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
196. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
197. Stroe Ionuț-Marian PNL -
198. Suciu Matei PSD DA
199. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
200. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
201. Szabó Ödön UDMR DA
202. Șarapatin Elvira PSD DA
203. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
204. Șimon Gheorghe PSD DA
205. Șotcan Theodora PSD DA
206. Șova Lucian PSD DA
207. Ștefan Corneliu PSD DA
208. Ștefan Viorel PSD DA
209. Tabugan Ion ALDE DA
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
211. Teiș Alina PSD DA
212. Terea Ioan PSD DA
213. Tîlvăr Angel PSD DA
214. Todor Adrian PSD DA
215. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
216. Toma Ilie PSD DA
217. Tomac Eugen PMP NU
218. Tripa Florin-Dan PSD DA
219. Tudor Beatrice PSD DA
220. Tușa Adriana Diana PSD DA
221. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
222. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
223. Vasile Daniel Minoritati DA
224. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
225. Vasilică Radu Costin PSD DA
226. Vass Levente UDMR DA
227. Velcea Nicolae PSD DA
228. Vișan George-Gabriel PSD DA
229. Vîrză Mihăiță PSD DA
230. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
231. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
232. Vosganian Varujan ALDE DA
233. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zainea Cornel USR NU
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro