Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 13:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 13:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 581/2014 LEGEA ZOOTEHNIEI
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:205 141 7 6 15 16 5 13 2
- voturi pentru (DA):189 140 1 1 15 16 1 13 2
- voturi împotrivă (NU):7 - 4 - - - 3 - -
- abțineri:4 1 1 1 - - 1 - -
- nu au votat:5 - 1 4 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciuhodaru Tudor PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Cosma Lavinia-Corina USR -
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Dan Nicușor Daniel USR -
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
61. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
62. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR -
67. Farago Petru UDMR DA
68. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
69. Florea Damian PSD DA
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Furic Iarco Minoritati DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
77. Găină Mihăiță PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
80. Gheorghe Tinel PNL NU
81. Gherman Dumitru PSD DA
82. Gilia Claudia PSD DA
83. Goga Octavian PSD DA
84. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
85. Halici Nicușor PSD DA
86. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
87. Hărătău Elena PSD DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Iancu Marius-Ionel PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Iftimie Neculai PSD DA
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
94. Intotero Natalia-Elena PSD DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Itu Cornel PSD DA
97. Jivan Luminița-Maria PSD DA
98. Korodi Attila UDMR DA
99. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
100. Lazăr Sorin PSD DA
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
102. Lovin Dumitru ALDE DA
103. Lupașcu Costel PSD DA
104. Macovei Silviu Nicu PSD DA
105. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
106. Manole Petre-Florin PSD DA
107. Marica Petru-Sorin PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
110. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
111. Mînzatu Roxana PSD DA
112. Mocanu Adrian ALDE DA
113. Mohaci Mihai PSD DA
114. Movilă Petru PMP NU
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
117. Neață Eugen PSD DA
118. Nicolae Andrei PSD DA
119. Nicolicea Eugen PSD DA
120. Nistor Laurențiu PSD DA
121. Niță Mihai ALDE DA
122. Niță Nicu PSD DA
123. Nosa Iuliu PSD DA
124. Olteanu Daniel ALDE DA
125. Oprea Dumitru PNL Abținere
126. Oteșanu Daniela PSD DA
127. Pambuccian Varujan Minoritati DA
128. Pană Adriana-Doina PSD DA
129. Paraschiv Rodica PSD DA
130. Pau Radu - Adrian PSD DA
131. Păle Dănuț PSD DA
132. Petcu Toma-Florin ALDE DA
133. Petrea Gabriel PSD DA
134. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
135. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
136. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
137. Plumb Rovana PSD DA
138. Pop Andrei PSD DA
139. Pop Georgian PSD DA
140. Popa Florin PSD DA
141. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
142. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
143. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
144. Preda Cezar-Florin PNL NU
145. Presură Alexandra PSD DA
146. Radu Anișoara PSD DA
147. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
148. Rădulescu Alexandru PSD DA
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
150. Răduț Violeta PSD DA
151. Roman Ioan Sorin PSD DA
152. Roșca Lucreția PSD DA
153. Rotaru Alexandru PSD DA
154. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
155. Săftoiu Ana Adriana PNL -
156. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
157. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
158. Sefer Cristian-George PSD DA
159. Simion Lucian-Eduard PSD DA
160. Simonis Alfred - Robert PSD DA
161. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
162. Solomon Adrian PSD DA
163. Stan Viorel PSD DA
164. Stancu Florinel PSD DA
165. Stativă Irinel Ioan PSD DA
166. Stănescu Alexandru PSD DA
167. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
168. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
169. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
170. Suciu Matei PSD DA
171. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
172. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
173. Szabó Ödön UDMR DA
174. Șarapatin Elvira PSD DA
175. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
176. Șimon Gheorghe PSD DA
177. Șotcan Theodora PSD DA
178. Șova Lucian PSD DA
179. Ștefan Corneliu PSD DA
180. Ștefan Viorel PSD DA
181. Tabugan Ion ALDE DA
182. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
183. Teiș Alina PSD DA
184. Terea Ioan PSD DA
185. Tîlvăr Angel PSD DA
186. Todor Adrian PSD DA
187. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
188. Toma Ilie PSD DA
189. Tripa Florin-Dan PSD DA
190. Tudor Beatrice PSD DA
191. Tușa Adriana Diana PSD DA
192. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
193. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
194. Vasilică Radu Costin PSD DA
195. Vass Levente UDMR DA
196. Velcea Nicolae PSD DA
197. Vexler Silviu Minoritati DA
198. Vișan George-Gabriel PSD DA
199. Vîrză Mihăiță PSD DA
200. Vlad Sergiu Cosmin USR -
201. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
202. Vosganian Varujan ALDE DA
203. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD Abținere
204. Weber Mihai PSD DA
205. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 februarie 2019, 16:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro