Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 13:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 13:12

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 427/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative în materie electorală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:231 140 9 27 16 16 7 14 2
- voturi pentru (DA):218 140 6 25 15 16 1 13 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:10 - 1 2 1 - 6 - -
- nu au votat:3 - 2 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bichineț Corneliu PMP Abținere
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL -
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR DA
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Cobuz Maricela PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Codreanu Constantin PMP Abținere
53. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
54. Cosma Andreea PSD DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Dan Nicușor Daniel USR DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
68. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
69. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drulă Cătălin USR DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
78. Florea Damian PSD DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghinea Cristian USR DA
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Goga Octavian PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
96. Hărătău Elena PSD DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Iftimie Neculai PSD DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
108. Jivan Luminița-Maria PSD DA
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
111. Lazăr Sorin PSD DA
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Lupescu Dumitru USR DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Mareș Mara PNL DA
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mocanu Adrian ALDE DA
124. Mohaci Mihai PSD DA
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
126. Movilă Petru PMP Abținere
127. Mușoiu Ștefan PSD DA
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
130. Neață Eugen PSD DA
131. Nicolae Andrei PSD DA
132. Nicolicea Eugen PSD DA
133. Nistor Laurențiu PSD DA
134. Niță Mihai ALDE DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Olteanu Daniel ALDE DA
138. Oprea Dumitru PNL Abținere
139. Oteșanu Daniela PSD DA
140. Pambuccian Varujan Minoritati DA
141. Pană Adriana-Doina PSD DA
142. Paraschiv Rodica PSD DA
143. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
144. Pau Radu - Adrian PSD DA
145. Păle Dănuț PSD DA
146. Petcu Toma-Florin ALDE DA
147. Petrea Gabriel PSD DA
148. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
149. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
150. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
151. Plumb Rovana PSD DA
152. Pop Andrei PSD DA
153. Pop Georgian PSD DA
154. Pop Tudor Rareș USR DA
155. Popa Florin PSD DA
156. Popa Mihai Valentin PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
159. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
160. Preda Cezar-Florin PNL DA
161. Presură Alexandra PSD DA
162. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
163. Prună Cristina-Mădălina USR DA
164. Radu Anișoara PSD DA
165. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
166. Rădulescu Alexandru PSD DA
167. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
168. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
169. Răduț Violeta PSD DA
170. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
171. Roman Ioan Sorin PSD DA
172. Romanescu Cristinel PNL DA
173. Roșca Lucreția PSD DA
174. Rotaru Alexandru PSD DA
175. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
176. Săftoiu Ana Adriana PNL -
177. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
178. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
179. Sefer Cristian-George PSD DA
180. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
181. Simion Lucian-Eduard PSD DA
182. Simonis Alfred - Robert PSD DA
183. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Stan Viorel PSD DA
186. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
187. Stancu Florinel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
191. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
192. Suciu Matei PSD DA
193. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
194. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
195. Șarapatin Elvira PSD DA
196. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
197. Șimon Gheorghe PSD DA
198. Șotcan Theodora PSD DA
199. Șova Lucian PSD DA
200. Ștefan Corneliu PSD DA
201. Ștefan Viorel PSD DA
202. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
203. Tabugan Ion ALDE DA
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
205. Teiș Alina PSD DA
206. Terea Ioan PSD DA
207. Tîlvăr Angel PSD DA
208. Todor Adrian PSD DA
209. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
210. Toma Ilie PSD DA
211. Tripa Florin-Dan PSD DA
212. Tudor Beatrice PSD DA
213. Tușa Adriana Diana PSD DA
214. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
215. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
216. Vasile Daniel Minoritati DA
217. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
218. Vasilică Radu Costin PSD DA
219. Vass Levente UDMR DA
220. Velcea Nicolae PSD DA
221. Vexler Silviu Minoritati DA
222. Vișan George-Gabriel PSD DA
223. Vîlceanu Dan PNL DA
224. Vîrză Mihăiță PSD DA
225. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
226. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
227. Vosganian Varujan ALDE DA
228. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
229. Weber Mihai PSD DA
230. Zainea Cornel USR DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro