Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 13:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 13:25

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 597/2017 pentru modificarea Legii nr.176/2010 privind integritatea în exercitarea funcțiilor și demnităților publice, pentru modificarea și completarea Legii nr.144/2007 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate, precum și pentru modificarea și completarea altor acte normative
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:201 133 7 5 18 16 7 13 2
- voturi pentru (DA):179 133 2 - 18 16 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - 1 -
- abțineri:13 - 2 2 - - 7 1 1
- nu au votat:7 - 2 3 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Bichineț Corneliu PMP Abținere
16. Birchall Ana PSD DA
17. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Ciuhodaru Tudor PSD DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Cobuz Maricela PSD DA
43. Cocoș Vasile PSD DA
44. Codreanu Constantin PMP Abținere
45. Cosma Andreea PSD DA
46. Cosma Lavinia-Corina USR -
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
50. Csoma Botond UDMR DA
51. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
52. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
58. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
59. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
62. Dunava Costel Neculai PSD DA
63. Duruș Vlad-Emanuel USR -
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Farago Petru UDMR DA
66. Florea Damian PSD DA
67. Florea Oana-Consuela PSD DA
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Furic Iarco Minoritati DA
70. Furtună Mirela PSD DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
72. Gavrilă Camelia PSD DA
73. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
74. Găină Mihăiță PSD DA
75. Georgescu Nicolae PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
77. Gherman Dumitru PSD DA
78. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
79. Gilia Claudia PSD DA
80. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
81. Halici Nicușor PSD DA
82. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
83. Hărătău Elena PSD DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Iancu Marius-Ionel PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Iftimie Neculai PSD DA
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Intotero Natalia-Elena PSD DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
93. Jivan Luminița-Maria PSD DA
94. Korodi Attila UDMR DA
95. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
96. Lazăr Sorin PSD DA
97. Lovin Dumitru ALDE DA
98. Macovei Silviu Nicu PSD DA
99. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
100. Manole Petre-Florin PSD DA
101. Marica Petru-Sorin PSD DA
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
105. Mînzatu Roxana PSD DA
106. Mocanu Adrian ALDE DA
107. Mohaci Mihai PSD DA
108. Movilă Petru PMP Abținere
109. Mușoiu Ștefan PSD DA
110. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
111. Neață Eugen PSD DA
112. Nicolae Andrei PSD DA
113. Nicolicea Eugen PSD DA
114. Nistor Laurențiu PSD DA
115. Niță Mihai ALDE DA
116. Niță Nicu PSD DA
117. Nosa Iuliu PSD DA
118. Olteanu Daniel ALDE DA
119. Oprea Dumitru PNL Abținere
120. Oteșanu Daniela PSD DA
121. Pambuccian Varujan Minoritati -
122. Pană Adriana-Doina PSD DA
123. Paraschiv Rodica PSD DA
124. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
125. Pau Radu - Adrian PSD DA
126. Păle Dănuț PSD DA
127. Petcu Toma-Florin ALDE DA
128. Petrea Gabriel PSD DA
129. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
130. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
131. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
132. Plumb Rovana PSD DA
133. Pop Georgian PSD DA
134. Popa Florin PSD DA
135. Popa Mihai Valentin PSD DA
136. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
137. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
138. Preda Cezar-Florin PNL NU
139. Presură Alexandra PSD DA
140. Radu Anișoara PSD DA
141. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
142. Rădulescu Alexandru PSD DA
143. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
144. Răduț Violeta PSD DA
145. Roman Ioan Sorin PSD DA
146. Roșca Lucreția PSD DA
147. Rotaru Alexandru PSD DA
148. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
149. Săftoiu Ana Adriana PNL -
150. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
151. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
152. Sefer Cristian-George PSD DA
153. Simion Lucian-Eduard PSD DA
154. Simonis Alfred - Robert PSD DA
155. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
156. Solomon Adrian PSD DA
157. Stan Viorel PSD DA
158. Stancu Florinel PSD DA
159. Stativă Irinel Ioan PSD DA
160. Stănescu Alexandru PSD DA
161. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
162. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
163. Stroe Ionuț-Marian PNL -
164. Suciu Matei PSD DA
165. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
166. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
167. Szabó Ödön UDMR DA
168. Șarapatin Elvira PSD DA
169. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
170. Șimon Gheorghe PSD DA
171. Șotcan Theodora PSD DA
172. Șova Lucian PSD DA
173. Ștefan Corneliu PSD DA
174. Ștefan Viorel PSD DA
175. Tabugan Ion ALDE DA
176. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
177. Teiș Alina PSD DA
178. Terea Ioan PSD DA
179. Tîlvăr Angel PSD DA
180. Todor Adrian PSD DA
181. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
182. Toma Ilie PSD DA
183. Trăilă Cristina PNL DA
184. Tripa Florin-Dan PSD DA
185. Tudor Beatrice PSD DA
186. Tușa Adriana Diana PSD DA
187. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
188. Vasile Daniel Minoritati DA
189. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
190. Vasilică Radu Costin PSD DA
191. Vass Levente UDMR DA
192. Velcea Nicolae PSD DA
193. Vexler Silviu Minoritati DA
194. Vișan George-Gabriel PSD DA
195. Vîrză Mihăiță PSD DA
196. Vlad Sergiu Cosmin USR -
197. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
198. Vosganian Varujan ALDE DA
199. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
200. Weber Mihai PSD DA
201. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 februarie 2019, 17:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro