Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 13:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 13:25

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 695/2018 pentru modificarea Legii nr. 33/1996 privind repunerea în unele drepturi economice a locuitorilor Munților Apusen
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:231 137 32 7 17 16 7 13 2
- voturi pentru (DA):204 136 30 2 1 16 5 13 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:23 1 - 3 16 - 2 - 1
- nu au votat:4 - 2 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Antal István-János UDMR Abținere
6. Apjok Norbert UDMR Abținere
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR Abținere
15. Benedek Zacharie UDMR Abținere
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
29. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL -
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Culeafă Mihai PNL DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Dan Nicușor Daniel USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
67. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
68. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR -
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Farago Petru UDMR Abținere
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Florea Damian PSD DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Gherman Dumitru PSD DA
88. Ghilea Găvrilă PNL DA
89. Gilia Claudia PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
92. Gudu Vasile PNL DA
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
95. Hărătău Elena PSD DA
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Iftimie Neculai PSD DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ioniță Antoneta PNL DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
108. Jivan Luminița-Maria PSD DA
109. Korodi Attila UDMR Abținere
110. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
111. Lazăr Sorin PSD DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Mihalescul Dumitru PNL DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Mocanu Adrian ALDE DA
125. Mohaci Mihai PSD DA
126. Movilă Petru PMP DA
127. Mușoiu Ștefan PSD DA
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Neagu Nicolae PNL DA
130. Neață Eugen PSD DA
131. Nicoară Romeo Florin PNL DA
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nicolicea Eugen PSD DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Mihai ALDE DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL DA
139. Olteanu Daniel ALDE DA
140. Oprea Dumitru PNL DA
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Pambuccian Varujan Minoritati DA
143. Pană Adriana-Doina PSD DA
144. Paraschiv Rodica PSD DA
145. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
146. Pau Radu - Adrian PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petcu Toma-Florin ALDE DA
149. Petrea Gabriel PSD DA
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
152. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
153. Plumb Rovana PSD DA
154. Pop Andrei PSD DA
155. Pop Georgian PSD DA
156. Popa Florin PSD DA
157. Popa Mihai Valentin PSD DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
160. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
161. Preda Cezar-Florin PNL DA
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Radu Anișoara PSD DA
164. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
165. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
166. Rădulescu Alexandru PSD DA
167. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
168. Răduț Violeta PSD DA
169. Roman Florin-Claudiu PNL DA
170. Roman Ioan Sorin PSD DA
171. Romanescu Cristinel PNL DA
172. Roșca Lucreția PSD DA
173. Rotaru Alexandru PSD DA
174. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
175. Săftoiu Ana Adriana PNL -
176. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
177. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
178. Sefer Cristian-George PSD DA
179. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
180. Simion Lucian-Eduard PSD DA
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
183. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
184. Solomon Adrian PSD DA
185. Stan Viorel PSD DA
186. Stancu Florinel PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Alexandru PSD DA
189. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
190. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
191. Suciu Matei PSD DA
192. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
193. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
194. Szabó Ödön UDMR Abținere
195. Șarapatin Elvira PSD DA
196. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
197. Șimon Gheorghe PSD DA
198. Șotcan Theodora PSD DA
199. Șova Lucian PSD DA
200. Șovăială Constantin PNL DA
201. Ștefan Corneliu PSD DA
202. Ștefan Viorel PSD DA
203. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
204. Tabugan Ion ALDE DA
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
206. Teiș Alina PSD DA
207. Terea Ioan PSD DA
208. Tîlvăr Angel PSD DA
209. Todor Adrian PSD DA
210. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
211. Toma Ilie PSD DA
212. Trăilă Cristina PNL DA
213. Tripa Florin-Dan PSD DA
214. Tudor Beatrice PSD DA
215. Tușa Adriana Diana PSD DA
216. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
217. Varga Vasile PNL DA
218. Vasile Daniel Minoritati DA
219. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
220. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
221. Vass Levente UDMR Abținere
222. Velcea Nicolae PSD DA
223. Vexler Silviu Minoritati DA
224. Vișan George-Gabriel PSD DA
225. Vîrză Mihăiță PSD DA
226. Vlad Sergiu Cosmin USR -
227. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
228. Vosganian Varujan ALDE DA
229. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
230. Weber Mihai PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro