Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 13:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 13:13

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 521/2018 pentru abrogarea lit. a) a art. 24 din Legea nr.50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:215 140 9 10 16 16 8 14 2
- voturi pentru (DA):183 138 1 1 15 14 1 12 1
- voturi împotrivă (NU):22 1 5 9 - - 5 1 1
- abțineri:6 1 1 - - 2 2 - -
- nu au votat:4 - 2 - 1 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Bichineț Corneliu PMP Abținere
18. Birchall Ana PSD DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buican Cristian PNL -
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR NU
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP NU
50. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR NU
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Dan Nicușor Daniel USR NU
60. Dehelean Silviu USR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
66. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
74. Florea Damian PSD DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Furic Iarco Minoritati DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
80. Gavrilă Camelia PSD DA
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
85. Gherman Dumitru PSD DA
86. Ghilea Găvrilă PNL NU
87. Gilia Claudia PSD DA
88. Goga Octavian PSD DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
92. Hărătău Elena PSD DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Iftimie Neculai PSD DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR NU
101. Iordache Florin PSD DA
102. Itu Cornel PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
104. Jivan Luminița-Maria PSD DA
105. Korodi Attila UDMR DA
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR -
107. Lazăr Sorin PSD DA
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD DA
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Manole Petre-Florin PSD DA
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
117. Mînzatu Roxana PSD DA
118. Mocanu Adrian ALDE DA
119. Mohaci Mihai PSD DA
120. Movilă Petru PMP DA
121. Mușoiu Ștefan PSD DA
122. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
123. Neață Eugen PSD DA
124. Nicolae Andrei PSD DA
125. Nicolicea Eugen PSD DA
126. Nistor Laurențiu PSD DA
127. Niță Mihai ALDE DA
128. Niță Nicu PSD DA
129. Nosa Iuliu PSD DA
130. Olteanu Daniel ALDE Abținere
131. Oprea Dumitru PNL NU
132. Oteșanu Daniela PSD DA
133. Pambuccian Varujan Minoritati DA
134. Pană Adriana-Doina PSD DA
135. Paraschiv Rodica PSD DA
136. Pașcan Emil-Marius PMP NU
137. Pau Radu - Adrian PSD DA
138. Păle Dănuț PSD DA
139. Petcu Toma-Florin ALDE DA
140. Petrea Gabriel PSD DA
141. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
142. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
143. Plumb Rovana PSD DA
144. Pop Andrei PSD DA
145. Pop Georgian PSD DA
146. Popa Florin PSD DA
147. Popa Mihai Valentin PSD DA
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
150. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
151. Presură Alexandra PSD DA
152. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
153. Radu Anișoara PSD DA
154. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
155. Rădulescu Alexandru PSD DA
156. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
157. Răduț Violeta PSD DA
158. Roman Florin-Claudiu PNL NU
159. Roman Ioan Sorin PSD DA
160. Roșca Lucreția PSD DA
161. Rotaru Alexandru PSD DA
162. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
163. Săftoiu Ana Adriana PNL -
164. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
165. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
166. Sefer Cristian-George PSD DA
167. Simion Lucian-Eduard PSD DA
168. Simonis Alfred - Robert PSD DA
169. Socotar Gheorghe-Dinu PSD Abținere
170. Solomon Adrian PSD DA
171. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
172. Stan Viorel PSD DA
173. Stancu Florinel PSD DA
174. Stativă Irinel Ioan PSD DA
175. Stănescu Alexandru PSD DA
176. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
177. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
178. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
179. Suciu Matei PSD DA
180. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
181. Surgent Marius-Gheorghe ALDE Abținere
182. Șarapatin Elvira PSD DA
183. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
184. Șimon Gheorghe PSD DA
185. Șotcan Theodora PSD DA
186. Șova Lucian PSD DA
187. Ștefan Corneliu PSD DA
188. Ștefan Viorel PSD DA
189. Tabugan Ion ALDE DA
190. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
191. Teiș Alina PSD DA
192. Terea Ioan PSD DA
193. Tîlvăr Angel PSD DA
194. Todor Adrian PSD DA
195. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
196. Toma Ilie PSD DA
197. Tripa Florin-Dan PSD DA
198. Tudor Beatrice PSD DA
199. Tușa Adriana Diana PSD DA
200. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
201. Varga Vasile PNL NU
202. Vasile Daniel Minoritati DA
203. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
204. Vasilică Radu Costin PSD DA
205. Vass Levente UDMR DA
206. Velcea Nicolae PSD DA
207. Vexler Silviu Minoritati DA
208. Vișan George-Gabriel PSD DA
209. Vîrză Mihăiță PSD DA
210. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
211. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
212. Vosganian Varujan ALDE DA
213. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
214. Weber Mihai PSD DA
215. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro