Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 13:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 13:26

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 693/2018 pentru modificarea și completarea Legii audiovizualului nr.504/2002, cu modificările și completările ulterioare
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:229 136 18 21 17 16 6 13 2
- voturi pentru (DA):228 136 17 21 17 16 6 13 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciuhodaru Tudor PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Codreanu Constantin PMP DA
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Cosma Lavinia-Corina USR DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Culeafă Mihai PNL DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Dan Nicușor Daniel USR DA
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
66. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
67. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Damian PSD DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Gherman Dumitru PSD DA
87. Gilia Claudia PSD DA
88. Giugea Nicolae PNL DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
92. Hărătău Elena PSD DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Iftimie Neculai PSD DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Iordache Florin PSD DA
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
103. Jivan Luminița-Maria PSD DA
104. Korodi Attila UDMR DA
105. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
106. Lazăr Sorin PSD DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Lupescu Dumitru USR DA
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Mihalescul Dumitru PNL DA
119. Mînzatu Roxana PSD DA
120. Mocanu Adrian ALDE DA
121. Mohaci Mihai PSD DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
123. Movilă Petru PMP DA
124. Mușoiu Ștefan PSD DA
125. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
126. Neagu Nicolae PNL DA
127. Neață Eugen PSD DA
128. Nicolae Andrei PSD DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nistor Laurențiu PSD DA
131. Niță Mihai ALDE DA
132. Niță Nicu PSD DA
133. Nosa Iuliu PSD DA
134. Olteanu Daniel ALDE DA
135. Oprea Dumitru PNL Abținere
136. Oteșanu Daniela PSD DA
137. Pambuccian Varujan Minoritati DA
138. Pană Adriana-Doina PSD DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Pașcan Emil-Marius PMP DA
141. Pau Radu - Adrian PSD DA
142. Păle Dănuț PSD DA
143. Petcu Toma-Florin ALDE DA
144. Petrea Gabriel PSD DA
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
148. Plumb Rovana PSD DA
149. Pop Andrei PSD DA
150. Pop Georgian PSD DA
151. Popa Florin PSD DA
152. Popa Mihai Valentin PSD DA
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
154. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
155. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
156. Preda Cezar-Florin PNL DA
157. Presură Alexandra PSD DA
158. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
159. Radu Anișoara PSD DA
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
161. Rădulescu Alexandru PSD DA
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
163. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
164. Răduț Violeta PSD DA
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
166. Roman Florin-Claudiu PNL DA
167. Roman Ioan Sorin PSD DA
168. Roșca Lucreția PSD DA
169. Rotaru Alexandru PSD DA
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
171. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
172. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
173. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
174. Sefer Cristian-George PSD DA
175. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
176. Simion Lucian-Eduard PSD DA
177. Simonis Alfred - Robert PSD DA
178. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
179. Solomon Adrian PSD DA
180. Stan Viorel PSD DA
181. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
182. Stancu Florinel PSD DA
183. Stativă Irinel Ioan PSD DA
184. Stănescu Alexandru PSD DA
185. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
186. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
187. Suciu Matei PSD DA
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
190. Szabó Ödön UDMR DA
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
192. Șimon Gheorghe PSD DA
193. Șotcan Theodora PSD DA
194. Șova Lucian PSD DA
195. Șovăială Constantin PNL DA
196. Ștefan Corneliu PSD DA
197. Ștefan Viorel PSD DA
198. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
199. Tabugan Ion ALDE DA
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
201. Teiș Alina PSD DA
202. Terea Ioan PSD DA
203. Tîlvăr Angel PSD DA
204. Todor Adrian PSD DA
205. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
206. Toma Ilie PSD DA
207. Trăilă Cristina PNL DA
208. Tripa Florin-Dan PSD DA
209. Tudor Beatrice PSD DA
210. Tușa Adriana Diana PSD DA
211. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
212. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
213. Varga Vasile PNL DA
214. Vasile Daniel Minoritati DA
215. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
216. Vasilică Radu Costin PSD DA
217. Vass Levente UDMR DA
218. Velcea Nicolae PSD DA
219. Vexler Silviu Minoritati DA
220. Vișan George-Gabriel PSD DA
221. Vîrză Mihăiță PSD DA
222. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
223. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
224. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
225. Vosganian Varujan ALDE DA
226. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
227. Weber Mihai PSD DA
228. Zainea Cornel USR DA
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro