Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 12:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 12:39

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 748/2018 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:210 140 5 7 18 17 3 14 6
- voturi pentru (DA):191 140 - - 18 17 1 14 1
- voturi împotrivă (NU):15 - 5 7 - - 1 - 2
- abțineri:4 - - - - - 1 - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - Abținere
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR NU
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP Abținere
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Cosma Lavinia-Corina USR NU
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
54. Csoma Botond UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Culeafă Mihai PNL NU
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Dan Nicușor Daniel USR NU
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Florea Damian PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furic Iarco Minoritati DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Gilia Claudia PSD DA
84. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
85. Halici Nicușor PSD DA
86. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
87. Hărătău Elena PSD DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Huncă Mihaela - Abținere
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Iancu Marius-Ionel PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Iftimie Neculai PSD DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Intotero Natalia-Elena PSD DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Itu Cornel PSD DA
98. Jivan Luminița-Maria PSD DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Korodi Attila UDMR DA
101. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
102. Lazăr Sorin PSD DA
103. Lovin Dumitru ALDE DA
104. Lupașcu Costel PSD DA
105. Macovei Silviu Nicu PSD DA
106. Manole Petre-Florin PSD DA
107. Marica Petru-Sorin PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
110. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
111. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
112. Mînzatu Roxana PSD DA
113. Mocanu Adrian ALDE DA
114. Mohaci Mihai PSD DA
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
117. Neață Eugen PSD DA
118. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
119. Nicolae Andrei PSD DA
120. Nicolicea Eugen PSD DA
121. Nistor Laurențiu PSD DA
122. Niță Mihai ALDE DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Olteanu Daniel ALDE DA
126. Oprea Dumitru PNL NU
127. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
128. Oteșanu Daniela PSD DA
129. Pambuccian Varujan Minoritati DA
130. Pană Adriana-Doina PSD DA
131. Paraschiv Rodica PSD DA
132. Pau Radu - Adrian PSD DA
133. Păle Dănuț PSD DA
134. Petcu Toma-Florin ALDE DA
135. Petrea Gabriel PSD DA
136. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
137. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
138. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
139. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
140. Plumb Rovana PSD DA
141. Podașcă Gabriela-Maria - NU
142. Pop Andrei PSD DA
143. Pop Georgian PSD DA
144. Popa Florin PSD DA
145. Popa Mihai Valentin PSD DA
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
147. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
148. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
149. Preda Cezar-Florin PNL NU
150. Presură Alexandra PSD DA
151. Radu Anișoara PSD DA
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
153. Rădulescu Alexandru PSD DA
154. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
155. Răduț Violeta PSD DA
156. Roman Ioan Sorin PSD DA
157. Roșca Lucreția PSD DA
158. Rotaru Alexandru PSD DA
159. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
160. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
161. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
162. Sefer Cristian-George PSD DA
163. Simion Lucian-Eduard PSD DA
164. Simonis Alfred - Robert PSD DA
165. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
166. Solomon Adrian PSD DA
167. Stan Viorel PSD DA
168. Stancu Florinel PSD DA
169. Stativă Irinel Ioan PSD DA
170. Stănescu Alexandru PSD DA
171. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
172. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
173. Suciu Matei PSD DA
174. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
175. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
176. Szabó Ödön UDMR DA
177. Șarapatin Elvira PSD DA
178. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
179. Șimon Gheorghe PSD DA
180. Șotcan Theodora PSD DA
181. Șova Lucian PSD DA
182. Ștefan Corneliu PSD DA
183. Ștefan Viorel PSD DA
184. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
185. Tabugan Ion ALDE DA
186. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
187. Teiș Alina PSD DA
188. Terea Ioan PSD DA
189. Todor Adrian PSD DA
190. Toma Ilie PSD DA
191. Tripa Florin-Dan PSD DA
192. Tudor Beatrice PSD DA
193. Tudose Mihai PSD DA
194. Tușa Adriana Diana PSD DA
195. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
196. Vasile Daniel Minoritati DA
197. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
198. Vasilică Radu Costin PSD DA
199. Vass Levente UDMR DA
200. Velcea Nicolae PSD DA
201. Vexler Silviu Minoritati DA
202. Vișan George-Gabriel PSD DA
203. Vîrză Mihăiță PSD DA
204. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
205. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
206. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
207. Vosganian Varujan ALDE DA
208. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
209. Weber Mihai PSD DA
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro