Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 12:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 12:39

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 644/2018 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.3/2018 pentru instituirea unor măsuri privind însoțirea cu autovehicule ale poliției rutiere din cadrul Poliției Române a șefilor de delegații străine în perioada de exercitare a Președinției României la Consiliul Uniunii Europene 2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:211 142 2 6 18 17 3 15 8
- voturi pentru (DA):203 141 - 2 18 17 3 15 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:5 - 1 3 - - - - 1
- nu au votat:3 1 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Codreanu Constantin PMP DA
49. Cosma Andreea PSD DA
50. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Dan Nicușor Daniel USR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
63. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
71. Florea Damian PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furic Iarco Minoritati DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Gilia Claudia PSD DA
84. Goga Octavian PSD DA
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
86. Halici Nicușor PSD DA
87. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
88. Hărătău Elena PSD DA
89. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
90. Huncă Mihaela - DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Iancu Marius-Ionel PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Iftimie Neculai PSD DA
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
96. Intotero Natalia-Elena PSD DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Itu Cornel PSD DA
99. Jivan Luminița-Maria PSD DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Korodi Attila UDMR DA
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
103. Lazăr Sorin PSD DA
104. Lovin Dumitru ALDE DA
105. Lupașcu Costel PSD DA
106. Macovei Silviu Nicu PSD DA
107. Manole Petre-Florin PSD DA
108. Marica Petru-Sorin PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
111. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
112. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
113. Mînzatu Roxana PSD DA
114. Mocanu Adrian ALDE DA
115. Mohaci Mihai PSD DA
116. Mușoiu Ștefan PSD DA
117. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
118. Neață Eugen PSD DA
119. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
120. Nicolae Andrei PSD DA
121. Nicolicea Eugen PSD DA
122. Nistor Laurențiu PSD DA
123. Niță Mihai ALDE DA
124. Niță Nicu PSD DA
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Olteanu Daniel ALDE DA
127. Oprea Dumitru PNL Abținere
128. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
129. Oteșanu Daniela PSD DA
130. Pambuccian Varujan Minoritati DA
131. Pană Adriana-Doina PSD DA
132. Paraschiv Rodica PSD DA
133. Pau Radu - Adrian PSD DA
134. Păle Dănuț PSD DA
135. Petcu Toma-Florin ALDE DA
136. Petrea Gabriel PSD DA
137. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
138. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
139. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
140. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
141. Plumb Rovana PSD DA
142. Podașcă Gabriela-Maria - DA
143. Pop Andrei PSD DA
144. Pop Georgian PSD DA
145. Popa Florin PSD DA
146. Popa Mihai Valentin PSD DA
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
148. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
149. Presură Alexandra PSD DA
150. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
151. Radu Anișoara PSD DA
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
153. Rădulescu Alexandru PSD DA
154. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
155. Răduț Violeta PSD DA
156. Roman Ioan Sorin PSD -
157. Roșca Lucreția PSD DA
158. Rotaru Alexandru PSD DA
159. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
160. Săftoiu Ana Adriana PNL -
161. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
162. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
163. Sefer Cristian-George PSD DA
164. Simion Lucian-Eduard PSD DA
165. Simonis Alfred - Robert PSD DA
166. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
167. Solomon Adrian PSD DA
168. Stan Viorel PSD DA
169. Stancu Florinel PSD DA
170. Stativă Irinel Ioan PSD DA
171. Stănescu Alexandru PSD DA
172. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
173. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
174. Suciu Matei PSD DA
175. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
176. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
177. Szabó Ödön UDMR DA
178. Șarapatin Elvira PSD DA
179. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
180. Șimon Gheorghe PSD DA
181. Șotcan Theodora PSD DA
182. Șova Lucian PSD DA
183. Ștefan Corneliu PSD DA
184. Ștefan Viorel PSD DA
185. Tabugan Ion ALDE DA
186. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
187. Teiș Alina PSD DA
188. Terea Ioan PSD DA
189. Tîlvăr Angel PSD DA
190. Todor Adrian PSD DA
191. Toma Ilie PSD DA
192. Tripa Florin-Dan PSD DA
193. Tudor Beatrice PSD DA
194. Tudose Mihai PSD DA
195. Tușa Adriana Diana PSD DA
196. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
197. Vasile Daniel Minoritati DA
198. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
199. Vasilică Radu Costin PSD DA
200. Vass Levente UDMR DA
201. Văcaru Alin Vasile - DA
202. Velcea Nicolae PSD DA
203. Vexler Silviu Minoritati DA
204. Vișan George-Gabriel PSD DA
205. Vîrză Mihăiță PSD DA
206. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
207. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
208. Vosganian Varujan ALDE DA
209. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
210. Weber Mihai PSD DA
211. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro