Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 12:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 12:40

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 249/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr. 95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:210 141 2 4 18 17 4 15 9
- voturi pentru (DA):205 141 1 1 18 17 3 15 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 - - 1 - -
- nu au votat:3 - 1 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bichineț Corneliu PMP Abținere
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP DA
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Cristache Cătălin PMP DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
54. Csoma Botond UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Dan Nicușor Daniel USR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
63. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
64. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR -
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
72. Florea Damian PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
75. Furic Iarco Minoritati DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Camelia PSD DA
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Georgescu Nicolae PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
83. Gherman Dumitru PSD DA
84. Gilia Claudia PSD DA
85. Goga Octavian PSD DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
87. Halici Nicușor PSD DA
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
89. Hărătău Elena PSD DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Huncă Mihaela - DA
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Iancu Marius-Ionel PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Iftimie Neculai PSD DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Intotero Natalia-Elena PSD DA
98. Iordache Florin PSD DA
99. Itu Cornel PSD DA
100. Jivan Luminița-Maria PSD DA
101. Kelemen Hunor UDMR DA
102. Korodi Attila UDMR DA
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Lovin Dumitru ALDE DA
106. Lupașcu Costel PSD DA
107. Macovei Silviu Nicu PSD DA
108. Manole Petre-Florin PSD DA
109. Marica Petru-Sorin PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
112. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
113. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
114. Mînzatu Roxana PSD DA
115. Mocanu Adrian ALDE DA
116. Mohaci Mihai PSD DA
117. Mușoiu Ștefan PSD DA
118. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
119. Neață Eugen PSD DA
120. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
121. Nicolae Andrei PSD DA
122. Nicolicea Eugen PSD DA
123. Nistor Laurențiu PSD DA
124. Niță Mihai ALDE DA
125. Niță Nicu PSD DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Olteanu Daniel ALDE DA
128. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
129. Oteșanu Daniela PSD DA
130. Pambuccian Varujan Minoritati DA
131. Pană Adriana-Doina PSD DA
132. Paraschiv Rodica PSD DA
133. Pau Radu - Adrian PSD DA
134. Păle Dănuț PSD DA
135. Petcu Toma-Florin ALDE DA
136. Petrea Gabriel PSD DA
137. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
138. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
139. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
140. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
141. Plumb Rovana PSD DA
142. Podașcă Gabriela-Maria - DA
143. Pop Andrei PSD DA
144. Pop Georgian PSD DA
145. Popa Florin PSD DA
146. Popa Mihai Valentin PSD DA
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
148. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
149. Preda Cezar-Florin PNL DA
150. Presură Alexandra PSD DA
151. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
152. Rădulescu Alexandru PSD DA
153. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
154. Răduț Violeta PSD DA
155. Roman Ioan Sorin PSD DA
156. Roșca Lucreția PSD DA
157. Rotaru Alexandru PSD DA
158. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
159. Săftoiu Ana Adriana PNL -
160. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
161. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
162. Sefer Cristian-George PSD DA
163. Simion Lucian-Eduard PSD DA
164. Simonis Alfred - Robert PSD DA
165. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
166. Solomon Adrian PSD DA
167. Stan Viorel PSD DA
168. Stancu Florinel PSD DA
169. Stativă Irinel Ioan PSD DA
170. Stănescu Alexandru PSD DA
171. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
172. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
173. Suciu Matei PSD DA
174. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
175. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
176. Szabó Ödön UDMR DA
177. Șarapatin Elvira PSD DA
178. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
179. Șimon Gheorghe PSD DA
180. Șotcan Theodora PSD DA
181. Șova Lucian PSD DA
182. Ștefan Corneliu PSD DA
183. Ștefan Viorel PSD DA
184. Tabugan Ion ALDE DA
185. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
186. Teiș Alina PSD DA
187. Terea Ioan PSD DA
188. Tîlvăr Angel PSD DA
189. Todor Adrian PSD DA
190. Toma Ilie PSD DA
191. Tripa Florin-Dan PSD DA
192. Tudor Beatrice PSD DA
193. Tudose Mihai PSD DA
194. Tușa Adriana Diana PSD DA
195. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
196. Vasile Daniel Minoritati DA
197. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
198. Vasilică Radu Costin PSD DA
199. Vass Levente UDMR DA
200. Văcaru Alin Vasile - DA
201. Velcea Nicolae PSD DA
202. Vexler Silviu Minoritati DA
203. Vișan George-Gabriel PSD DA
204. Vîrză Mihăiță PSD DA
205. Vlad Sergiu Cosmin USR -
206. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
207. Vosganian Varujan ALDE DA
208. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
209. Weber Mihai PSD DA
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 februarie 2019, 16:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro