Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 12:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 12:41

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 84/2018 pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.13/2011 privind dobânda legală remuneratorie și penalizatoare pentru obligații bănești, precum și pentru reglementarea unor măsuri financiar-fiscale în domeniul bancar
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:223 140 4 24 18 17 2 15 3
- voturi pentru (DA):187 140 - - 18 17 - 11 1
- voturi împotrivă (NU):31 - 2 24 - - 1 2 2
- abțineri:3 - - - - - 1 2 -
- nu au votat:2 - 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bichineț Corneliu PMP Abținere
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - NU
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR NU
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Iulian USR NU
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR NU
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cobuz Maricela PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR NU
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Dan Nicușor Daniel USR NU
60. Dehelean Silviu USR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
66. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drulă Cătălin USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
75. Florea Damian PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati Abținere
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Gherman Dumitru PSD DA
87. Gilia Claudia PSD DA
88. Goga Octavian PSD DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
92. Hărătău Elena PSD DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Iftimie Neculai PSD DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR NU
101. Iordache Florin PSD DA
102. Itu Cornel PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
104. Jivan Luminița-Maria PSD DA
105. Kelemen Hunor UDMR DA
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Lovin Dumitru ALDE DA
110. Lupașcu Costel PSD DA
111. Lupescu Dumitru USR NU
112. Macovei Silviu Nicu PSD DA
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Mocanu Adrian ALDE DA
120. Mohaci Mihai PSD DA
121. Mușoiu Ștefan PSD DA
122. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
124. Neață Eugen PSD DA
125. Nicolae Andrei PSD DA
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Nistor Laurențiu PSD DA
128. Niță Mihai ALDE DA
129. Niță Nicu PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Olteanu Daniel ALDE DA
132. Oprea Dumitru PNL NU
133. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
134. Oteșanu Daniela PSD DA
135. Pambuccian Varujan Minoritati DA
136. Pană Adriana-Doina PSD DA
137. Paraschiv Rodica PSD DA
138. Pau Radu - Adrian PSD DA
139. Păle Dănuț PSD DA
140. Petcu Toma-Florin ALDE DA
141. Petrea Gabriel PSD DA
142. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
143. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
144. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
146. Plumb Rovana PSD DA
147. Pop Andrei PSD DA
148. Pop Georgian PSD DA
149. Pop Tudor Rareș USR NU
150. Popa Florin PSD DA
151. Popa Mihai Valentin PSD DA
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
153. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
154. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
155. Preda Cezar-Florin PNL NU
156. Presură Alexandra PSD DA
157. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
158. Prună Cristina-Mădălina USR NU
159. Radu Anișoara PSD DA
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
161. Rădulescu Alexandru PSD DA
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
163. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
164. Răduț Violeta PSD DA
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
166. Roman Ioan Sorin PSD DA
167. Roșca Lucreția PSD DA
168. Rotaru Alexandru PSD DA
169. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
170. Săftoiu Ana Adriana PNL -
171. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
172. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
173. Sefer Cristian-George PSD DA
174. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
175. Simion Lucian-Eduard PSD DA
176. Simonis Alfred - Robert PSD DA
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
178. Solomon Adrian PSD DA
179. Stan Viorel PSD DA
180. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
181. Stancu Florinel PSD DA
182. Stativă Irinel Ioan PSD DA
183. Stănescu Alexandru PSD DA
184. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
185. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
186. Stroe Ionuț-Marian PNL -
187. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
188. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
189. Szabó Ödön UDMR DA
190. Șarapatin Elvira PSD DA
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
192. Șimon Gheorghe PSD DA
193. Șotcan Theodora PSD DA
194. Șova Lucian PSD DA
195. Ștefan Corneliu PSD DA
196. Ștefan Viorel PSD DA
197. Tabugan Ion ALDE DA
198. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
199. Teiș Alina PSD DA
200. Terea Ioan PSD DA
201. Tîlvăr Angel PSD DA
202. Todor Adrian PSD DA
203. Toma Ilie PSD DA
204. Tripa Florin-Dan PSD DA
205. Tudor Beatrice PSD DA
206. Tudose Mihai PSD DA
207. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
208. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
209. Vasile Daniel Minoritati DA
210. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
211. Vasilică Radu Costin PSD DA
212. Vass Levente UDMR DA
213. Velcea Nicolae PSD DA
214. Vexler Silviu Minoritati DA
215. Vișan George-Gabriel PSD DA
216. Vîrză Mihăiță PSD DA
217. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
218. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
219. Vosganian Varujan ALDE DA
220. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
221. Weber Mihai PSD DA
222. Zainea Cornel USR NU
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro