Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 12:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 12:41

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 85/2018 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.50/2010 privind contractele de credit pentru consumatori
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:227 140 4 26 18 17 2 15 5
- voturi pentru (DA):188 140 - - 18 17 - 12 1
- voturi împotrivă (NU):34 - 3 26 - - 1 2 2
- abțineri:4 - - - - - 1 1 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Bichineț Corneliu PMP Abținere
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian - NU
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR NU
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR NU
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Cobuz Maricela PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR NU
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Dan Nicușor Daniel USR NU
60. Dehelean Silviu USR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
66. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drulă Cătălin USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
75. Florea Damian PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati Abținere
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Gherman Dumitru PSD DA
87. Ghinea Cristian USR NU
88. Gilia Claudia PSD DA
89. Goga Octavian PSD DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
91. Halici Nicușor PSD DA
92. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
93. Hărătău Elena PSD DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Iftimie Neculai PSD DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR NU
102. Iordache Florin PSD DA
103. Itu Cornel PSD DA
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
105. Jivan Luminița-Maria PSD DA
106. Kelemen Hunor UDMR DA
107. Korodi Attila UDMR DA
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Lovin Dumitru ALDE DA
111. Lupașcu Costel PSD DA
112. Lupescu Dumitru USR NU
113. Macovei Silviu Nicu PSD DA
114. Manole Petre-Florin PSD DA
115. Marica Petru-Sorin PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
119. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
120. Mînzatu Roxana PSD DA
121. Mocanu Adrian ALDE DA
122. Mohaci Mihai PSD DA
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
126. Neață Eugen PSD DA
127. Nicolae Andrei PSD DA
128. Nicolicea Eugen PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Niță Mihai ALDE DA
131. Niță Nicu PSD DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Olteanu Daniel ALDE DA
134. Oprea Dumitru PNL NU
135. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
136. Oteșanu Daniela PSD DA
137. Pambuccian Varujan Minoritati DA
138. Pană Adriana-Doina PSD DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Pau Radu - Adrian PSD DA
141. Păle Dănuț PSD DA
142. Petcu Toma-Florin ALDE DA
143. Petrea Gabriel PSD DA
144. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
148. Plumb Rovana PSD DA
149. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
150. Pop Andrei PSD DA
151. Pop Georgian PSD DA
152. Pop Tudor Rareș USR NU
153. Popa Florin PSD DA
154. Popa Mihai Valentin PSD DA
155. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
156. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
157. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
158. Preda Cezar-Florin PNL NU
159. Presură Alexandra PSD DA
160. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
161. Prună Cristina-Mădălina USR NU
162. Radu Anișoara PSD DA
163. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
164. Rădulescu Alexandru PSD DA
165. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
166. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
167. Răduț Violeta PSD DA
168. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
169. Roman Ioan Sorin PSD DA
170. Roșca Lucreția PSD DA
171. Rotaru Alexandru PSD DA
172. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
173. Săftoiu Ana Adriana PNL -
174. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
175. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
176. Sefer Cristian-George PSD DA
177. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
178. Simion Lucian-Eduard PSD DA
179. Simonis Alfred - Robert PSD DA
180. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
181. Solomon Adrian PSD DA
182. Stan Viorel PSD DA
183. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
184. Stancu Florinel PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru PSD DA
187. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
188. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
189. Suciu Matei PSD DA
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
192. Szabó Ödön UDMR DA
193. Șarapatin Elvira PSD DA
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
195. Șimon Gheorghe PSD DA
196. Șotcan Theodora PSD DA
197. Șova Lucian PSD DA
198. Ștefan Corneliu PSD DA
199. Ștefan Viorel PSD DA
200. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
201. Tabugan Ion ALDE DA
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
203. Teiș Alina PSD DA
204. Terea Ioan PSD DA
205. Tîlvăr Angel PSD DA
206. Todor Adrian PSD DA
207. Toma Ilie PSD DA
208. Tripa Florin-Dan PSD DA
209. Tudor Beatrice PSD DA
210. Tudose Mihai PSD DA
211. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
212. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
213. Vasile Daniel Minoritati DA
214. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
215. Vasilică Radu Costin PSD DA
216. Vass Levente UDMR DA
217. Velcea Nicolae PSD DA
218. Vexler Silviu Minoritati DA
219. Vișan George-Gabriel PSD DA
220. Vîrză Mihăiță PSD DA
221. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
222. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
223. Vosganian Varujan ALDE DA
224. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
225. Weber Mihai PSD DA
226. Zainea Cornel USR NU
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 18:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro