Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 164/2018 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.51/1997 privind operațiunile de leasing și societățile de leasing precum si pentru completarea art.120 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.99/2006 privind instituțiile de credit și adecvarea capitalului
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:234 141 5 27 19 17 2 14 9
- voturi pentru (DA):190 141 - - 19 17 1 11 1
- voturi împotrivă (NU):36 - 4 27 - - 1 2 2
- abțineri:7 - - - - - - 1 6
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - Abținere
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR NU
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR NU
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR NU
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Cosma Andreea PSD DA
54. Cosma Lavinia-Corina USR NU
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
57. Csoma Botond UDMR DA
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Dan Nicușor Daniel USR NU
62. Dehelean Silviu USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
68. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drulă Cătălin USR NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
77. Florea Damian PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati Abținere
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Ghinea Cristian USR NU
90. Gilia Claudia PSD DA
91. Goga Octavian PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
95. Hărătău Elena PSD DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Huncă Mihaela - Abținere
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Iftimie Neculai PSD DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR NU
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
108. Jivan Luminița-Maria PSD DA
109. Kelemen Hunor UDMR DA
110. Korodi Attila UDMR DA
111. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Mocanu Adrian ALDE DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
133. Nicolae Andrei PSD DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Nistor Laurențiu PSD DA
136. Niță Mihai ALDE DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Olteanu Daniel ALDE DA
140. Oprea Dumitru PNL NU
141. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
142. Oteșanu Daniela PSD DA
143. Pambuccian Varujan Minoritati DA
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Pau Radu - Adrian PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petcu Toma-Florin ALDE DA
149. Petrea Gabriel PSD DA
150. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
151. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
152. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
153. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
154. Plumb Rovana PSD DA
155. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
156. Pop Andrei PSD DA
157. Pop Georgian PSD DA
158. Pop Tudor Rareș USR NU
159. Popa Florin PSD DA
160. Popa Mihai Valentin PSD DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
163. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
164. Preda Cezar-Florin PNL NU
165. Presură Alexandra PSD DA
166. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
167. Prună Cristina-Mădălina USR NU
168. Radu Anișoara PSD DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Rădulescu Alexandru PSD DA
171. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
172. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
173. Răduț Violeta PSD DA
174. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Roșca Lucreția PSD DA
177. Rotaru Alexandru PSD DA
178. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
179. Săftoiu Ana Adriana PNL -
180. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
181. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
182. Sefer Cristian-George PSD DA
183. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
184. Simion Lucian-Eduard PSD DA
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Stan Viorel PSD DA
189. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
190. Stancu Florinel PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Alexandru PSD DA
193. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
194. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
195. Suciu Matei PSD DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
198. Szabó Ödön UDMR DA
199. Șarapatin Elvira PSD DA
200. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șotcan Theodora PSD DA
203. Șova Lucian PSD DA
204. Ștefan Corneliu PSD DA
205. Ștefan Viorel PSD DA
206. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
207. Tabugan Ion ALDE DA
208. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
209. Teiș Alina PSD DA
210. Terea Ioan PSD DA
211. Tîlvăr Angel PSD DA
212. Todor Adrian PSD DA
213. Toma Ilie PSD DA
214. Tripa Florin-Dan PSD DA
215. Tudor Beatrice PSD DA
216. Tudose Mihai PSD DA
217. Tușa Adriana Diana PSD DA
218. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
219. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
220. Varga Vasile PNL NU
221. Vasile Daniel Minoritati DA
222. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
223. Vass Levente UDMR DA
224. Văcaru Alin Vasile - Abținere
225. Velcea Nicolae PSD DA
226. Vișan George-Gabriel PSD DA
227. Vîrză Mihăiță PSD DA
228. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
229. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
230. Vosganian Varujan ALDE DA
231. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Zainea Cornel USR NU
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro