Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2018 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 decembrie 2018, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 587/2018 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.13/2018 pentru completarea din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.40/2015 privind gestionarea financiară a fondurilor europene pentru perioada de programare 2014-2020
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:212 142 3 5 18 17 2 15 10
- voturi pentru (DA):203 142 - 2 18 17 1 15 8
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:5 - 1 1 - - 1 - 2
- nu au votat:3 - 1 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - Abținere
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bichineț Corneliu PMP Abținere
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Borza Remus-Adrian - DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Constantin Daniel - DA
49. Cosma Andreea PSD DA
50. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Dan Nicușor Daniel USR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
63. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR -
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
71. Florea Damian PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furic Iarco Minoritati DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Gilia Claudia PSD DA
84. Goga Octavian PSD DA
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
86. Halici Nicușor PSD DA
87. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
88. Hărătău Elena PSD DA
89. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
90. Huncă Mihaela - DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Iancu Marius-Ionel PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Iftimie Neculai PSD DA
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
96. Intotero Natalia-Elena PSD DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Itu Cornel PSD DA
99. Jivan Luminița-Maria PSD DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Korodi Attila UDMR DA
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
103. Lazăr Sorin PSD DA
104. Lovin Dumitru ALDE DA
105. Lupașcu Costel PSD DA
106. Macovei Silviu Nicu PSD DA
107. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
108. Manole Petre-Florin PSD DA
109. Marica Petru-Sorin PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
112. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
113. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
114. Mînzatu Roxana PSD DA
115. Mocanu Adrian ALDE DA
116. Mohaci Mihai PSD DA
117. Mușoiu Ștefan PSD DA
118. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
119. Neață Eugen PSD DA
120. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
121. Nicolae Andrei PSD DA
122. Nicolicea Eugen PSD DA
123. Nistor Laurențiu PSD DA
124. Niță Mihai ALDE DA
125. Niță Nicu PSD DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Olteanu Daniel ALDE DA
128. Oprea Dumitru PNL NU
129. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
130. Oteșanu Daniela PSD DA
131. Pambuccian Varujan Minoritati DA
132. Pană Adriana-Doina PSD DA
133. Paraschiv Rodica PSD DA
134. Pau Radu - Adrian PSD DA
135. Păle Dănuț PSD DA
136. Petcu Toma-Florin ALDE DA
137. Petrea Gabriel PSD DA
138. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
140. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
141. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
142. Plumb Rovana PSD DA
143. Podașcă Gabriela-Maria - DA
144. Pop Andrei PSD DA
145. Pop Georgian PSD DA
146. Popa Florin PSD DA
147. Popa Mihai Valentin PSD DA
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
150. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
151. Presură Alexandra PSD DA
152. Radu Anișoara PSD DA
153. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
154. Rădulescu Alexandru PSD DA
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
156. Răduț Violeta PSD DA
157. Roman Ioan Sorin PSD DA
158. Roșca Lucreția PSD DA
159. Rotaru Alexandru PSD DA
160. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
161. Săftoiu Ana Adriana PNL -
162. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
163. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
164. Sefer Cristian-George PSD DA
165. Simion Lucian-Eduard PSD DA
166. Simonis Alfred - Robert PSD DA
167. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
168. Solomon Adrian PSD DA
169. Stan Viorel PSD DA
170. Stancu Florinel PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Alexandru PSD DA
173. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
174. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
175. Suciu Matei PSD DA
176. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
177. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
178. Szabó Ödön UDMR DA
179. Șarapatin Elvira PSD DA
180. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
181. Șimon Gheorghe PSD DA
182. Șotcan Theodora PSD DA
183. Șova Lucian PSD DA
184. Ștefan Corneliu PSD DA
185. Ștefan Viorel PSD DA
186. Tabugan Ion ALDE DA
187. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
188. Teiș Alina PSD DA
189. Terea Ioan PSD DA
190. Tîlvăr Angel PSD DA
191. Todor Adrian PSD DA
192. Toma Ilie PSD DA
193. Tripa Florin-Dan PSD DA
194. Tudor Beatrice PSD DA
195. Tudose Mihai PSD DA
196. Tușa Adriana Diana PSD DA
197. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
198. Vasile Daniel Minoritati DA
199. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
200. Vasilică Radu Costin PSD DA
201. Vass Levente UDMR DA
202. Văcaru Alin Vasile - DA
203. Velcea Nicolae PSD DA
204. Vexler Silviu Minoritati DA
205. Vișan George-Gabriel PSD DA
206. Vîrză Mihăiță PSD DA
207. Vlad Sergiu Cosmin USR -
208. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
209. Vosganian Varujan ALDE DA
210. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
211. Weber Mihai PSD DA
212. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 februarie 2019, 16:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro