Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2018 > 11:39 Versiunea pentru printare
Joi, 20 decembrie 2018, ora 11:39

Subiect vot: Timp dezbatere moțiune de cenzură
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:256 54 63 26 18 5 11 6 10 22 17 11 6 3 4
- voturi pentru (DA):252 54 62 26 18 5 11 6 10 22 17 10 6 3 2
- voturi împotrivă (NU):3 - 1 - - - - - - - - 1 - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
3. Alexe Costel deputat PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Antal István-János deputat UDMR DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Anton Anton deputat ALDE DA
11. Apjok Norbert deputat UDMR DA
12. Arcan Emilia senator PSD DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Babuș Radu deputat PSD DA
15. Baciu Gheorghe senator - -
16. Balan Ioan deputat PNL DA
17. Banias Mircea Marius deputat - DA
18. Barna Ilie Dan deputat USR DA
19. Bădălău Niculae senator PSD DA
20. Băsescu Traian senator - DA
21. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
22. Bende Sándor deputat UDMR DA
23. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
25. Bica Dănuț deputat PNL DA
26. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
27. Birchall Ana deputat PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
29. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
30. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
32. Bodea Marius deputat PNL DA
33. Bontea Vlad deputat PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
37. Bran Ioana deputat PSD DA
38. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
41. Buican Cristian deputat PNL DA
42. Bulacu Romulus senator PNL DA
43. Bulai Iulian deputat USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
45. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
46. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
47. Caracota Iancu senator PNL DA
48. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
49. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
51. Cherecheș Florica deputat PNL DA
52. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
54. Chiriac Viorel deputat PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
56. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
57. Cocoș Vasile deputat PSD DA
58. Codreanu Constantin deputat PMP DA
59. Coliban Allen senator USR DA
60. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
61. Constantin Daniel deputat - DA
62. Cosma Andreea deputat PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
64. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
66. Crețu Gabriela senator PSD DA
67. Cristache Cătălin deputat PMP DA
68. Cristina Ioan senator PNL DA
69. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
70. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
71. Csoma Botond deputat UDMR DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
73. Culeafă Mihai deputat PNL DA
74. Cupă Ion deputat ALDE DA
75. Cupșa Ioan deputat PNL DA
76. Dănăilă Leon senator PNL DA
77. Dehelean Silviu deputat USR DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
79. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
80. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
81. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
82. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
85. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
87. Drulă Cătălin deputat USR DA
88. Dumitrescu Iulian senator PNL DA
89. Durbacă Eugen deputat - DA
90. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
91. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
92. Farago Petru deputat UDMR DA
93. Fădor Angelica deputat PNL DA
94. Fălcoi Nicu senator USR DA
95. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
96. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
97. Florea Damian deputat PSD DA
98. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
99. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
100. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
101. Găină Mihăiță deputat PSD DA
102. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
103. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
105. Ghica Cristian senator USR DA
106. Ghinea Cristian deputat USR DA
107. Giugea Nicolae deputat PNL DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
109. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
110. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
111. Gudu Vasile deputat PNL DA
112. Hadârcă Ion senator ALDE DA
113. Halici Nicușor deputat PSD DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
116. Huncă Mihaela deputat - DA
117. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
118. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
119. Ilie Viorel senator ALDE DA
120. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
122. Ionașcu Gabi senator - NU
123. Ionescu George deputat PNL DA
124. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
125. Iordache Florin deputat PSD DA
126. Iriza Scarlat senator PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
128. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
129. Korodi Attila deputat UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
131. László Attila senator UDMR DA
132. Lazăr Sorin deputat PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
134. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
135. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
136. Lungu Dan senator USR DA
137. Lungu Tudorița deputat PNL DA
138. Lupescu Dumitru deputat USR DA
139. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
140. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
141. Mareș Mara deputat PNL DA
142. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
143. Marussi George-Nicolae senator USR DA
144. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
145. Meiroșu Marilena-Emilia deputat - DA
146. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
147. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
148. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
150. Mihu Ștefan senator PSD DA
151. Mocioalcă Ion deputat PSD DA
152. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
154. Movilă Petru deputat PMP DA
155. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
157. Neagu Nicolae deputat PNL DA
158. Nechifor Cătălin-Ioan deputat - DA
159. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
160. Nicolae Andrei deputat PSD DA
161. Nicolae Șerban senator PSD DA
162. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
163. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
164. Olar Corneliu deputat PNL DA
165. Oprea Dumitru deputat PNL DA
166. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
167. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
168. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
169. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
170. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
171. Palăr Ionel deputat PNL DA
172. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
173. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
174. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
175. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
176. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
177. Pavel Marian senator PSD DA
178. Păle Dănuț deputat PSD DA
179. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
180. Pereș Alexandru senator PNL DA
181. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
182. Plumb Rovana deputat PSD DA
183. Podașcă Gabriela-Maria deputat - DA
184. Ponta Victor-Viorel deputat - DA
185. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
186. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
187. Popa Cornel senator PNL DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
189. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
190. Popescu Pavel deputat PNL DA
191. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
192. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
193. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
194. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
195. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
196. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
197. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
198. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
199. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
200. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
201. Răduț Violeta deputat PSD DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
203. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
204. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
205. Romașcanu Lucian senator PSD DA
206. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
207. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
208. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
209. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
210. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
211. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
213. Silistru Doina senator PSD DA
214. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
215. Simionca Ionuț deputat PMP DA
216. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
217. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
218. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
219. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
220. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
221. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
222. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
223. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
224. Șișcu George deputat PNL DA
225. Șovăială Constantin deputat PNL DA
226. Ștefan Ion deputat PNL DA
227. Ștefan Viorel deputat PSD DA
228. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
229. Teiș Alina deputat PSD DA
230. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
231. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
232. Tomac Eugen deputat PMP DA
233. Tudor Beatrice deputat PSD DA
234. Turcan Raluca deputat PNL DA
235. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
236. Turos Lóránd senator UDMR DA
237. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
238. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
239. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
240. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
241. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
242. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
243. Varga Vasile deputat PNL DA
244. Vass Levente deputat UDMR DA
245. Văcaru Alin Vasile deputat - DA
246. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
247. Velcea Nicolae deputat PSD DA
248. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
249. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
250. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
251. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
252. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
253. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
254. Wiener Adrian senator USR DA
255. Zainea Cornel deputat USR DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 17:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro