Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2019 > 12:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 februarie 2019, ora 12:16

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 561/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.75/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul protecției mediului și al regimului străinilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:261 122 49 26 14 11 10 15 14
- voturi pentru (DA):153 122 3 - 4 10 - 14 -
- voturi împotrivă (NU):99 - 45 26 6 1 9 1 11
- abțineri:8 - 1 - 3 - 1 - 3
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR Abținere
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR NU
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP Abținere
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR -
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
32. Borza Remus-Adrian - NU
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Chichirău Cosette-Paula USR NU
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîmpeanu Sorin Mihai - NU
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP NU
59. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
60. Constantin Daniel - NU
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
62. Cristache Cătălin PMP NU
63. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Culeafă Mihai PNL NU
67. Dan Nicușor Daniel USR NU
68. Dehelean Silviu USR NU
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL NU
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drulă Cătălin USR NU
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL NU
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Damian PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
93. Gheorghe Tinel PNL NU
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghinea Cristian USR NU
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL NU
99. Goga Octavian PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
101. Gudu Vasile PNL NU
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
104. Hărătău Elena PSD DA
105. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Huncă Mihaela - NU
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Iftimie Neculai PSD DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR NU
114. Ionescu George PNL NU
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Kelemen Hunor UDMR DA
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
122. Longher Victoria Minoritati DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lungu Tudorița PNL NU
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Lupescu Dumitru USR NU
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
132. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Mihalescul Dumitru PNL NU
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Mocanu Adrian ALDE DA
138. Mocioalcă Ion - Abținere
139. Mohaci Mihai PSD DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
142. Movilă Petru PMP NU
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
146. Neagu Nicolae PNL NU
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
149. Nicolae Andrei PSD DA
150. Nicolicea Eugen PSD DA
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Niță Mihai ALDE DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Olar Corneliu PNL DA
156. Oprea Dumitru PNL NU
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Palăr Ionel PNL NU
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Pană Adriana-Doina PSD DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pașcan Emil-Marius PMP NU
163. Pau Radu - Adrian - NU
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petcu Toma-Florin ALDE DA
166. Petrea Gabriel PSD DA
167. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
168. Petric Octavian - NU
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
171. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
172. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
173. Pop Andrei PSD DA
174. Pop Tudor Rareș USR NU
175. Popa Mihai Valentin PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
178. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
179. Preda Cezar-Florin PNL NU
180. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
183. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
184. Prună Cristina-Mădălina USR NU
185. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
186. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
187. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
188. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
189. Răduț Violeta PSD DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
191. Roman Ioan Sorin PSD DA
192. Romanescu Cristinel PNL NU
193. Roșca Lucreția PSD DA
194. Rotaru Alexandru PSD DA
195. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
196. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
197. Sefer Cristian-George PSD DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
201. Simion Lucian-Eduard PSD DA
202. Simionca Ionuț PMP NU
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
205. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Spânu Ion - NU
208. Stan Viorel PSD DA
209. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
210. Stancu Florinel PSD DA
211. Stănescu Alexandru PSD DA
212. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
213. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
214. Suciu Matei PSD DA
215. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
216. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
217. Szabó Ödön UDMR NU
218. Șarapatin Elvira PSD DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL NU
222. Șotcan Theodora PSD DA
223. Șova Lucian PSD DA
224. Șovăială Constantin PNL NU
225. Ștefan Corneliu PSD DA
226. Ștefan Viorel PSD DA
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
228. Tabugan Ion ALDE NU
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Teiș Alina PSD DA
231. Terea Ioan PSD DA
232. Tîlvăr Angel PSD DA
233. Todor Adrian PSD DA
234. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
235. Toma Ilie PSD DA
236. Tripa Florin-Dan PSD DA
237. Tudor Beatrice PSD DA
238. Tudose Mihai - NU
239. Turcan Raluca PNL NU
240. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
241. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
242. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
243. Varga Glad-Aurel PNL NU
244. Varga Vasile PNL NU
245. Vasile Daniel Minoritati DA
246. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
247. Vasilică Radu Costin PSD DA
248. Vass Levente UDMR Abținere
249. Văcaru Alin Vasile - Abținere
250. Velcea Nicolae PSD DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vișan George-Gabriel PSD DA
253. Vîlceanu Dan PNL NU
254. Vîrză Mihăiță PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
256. Vlăducă Oana-Silvia - NU
257. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
258. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
259. Weber Mihai PSD DA
260. Zainea Cornel USR NU
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 aprilie 2019, 14:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro