Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.02.2019 > 12:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 februarie 2019, ora 12:11

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 45/2019 pentru aprobarea plafoanelor unor indicatori specificați în cadrul fiscal-bugetar pe anul 2019
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:261 128 49 24 18 13 10 11 8
- voturi pentru (DA):170 128 - - 18 13 - 11 -
- voturi împotrivă (NU):82 - 49 24 - - 1 - 8
- abțineri:9 - - - - - 9 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR NU
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP Abținere
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bodea Marius PNL NU
25. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian - NU
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR NU
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Codreanu Constantin PMP Abținere
54. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR NU
57. Cristache Cătălin PMP Abținere
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Culeafă Mihai PNL NU
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Dan Nicușor Daniel USR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL NU
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
73. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
74. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drulă Cătălin USR NU
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
89. Gheorghe Tinel PNL NU
90. Gheorghiu Bogdan PNL NU
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghinea Cristian USR NU
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Giugea Nicolae PNL NU
96. Goga Octavian PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Vasile PNL NU
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Hărătău Elena PSD DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela - NU
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Iftimie Neculai PSD DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ionescu George PNL NU
111. Ioniță Antoneta PNL NU
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Longher Victoria Minoritati DA
120. Lovin Dumitru ALDE DA
121. Lungu Tudorița PNL NU
122. Lupașcu Costel PSD DA
123. Lupescu Dumitru USR NU
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Mareș Mara PNL NU
128. Marica Petru-Sorin PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
133. Mînzatu Roxana PSD DA
134. Mocanu Adrian ALDE DA
135. Mohaci Mihai PSD DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
138. Movilă Petru PMP Abținere
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
142. Neagu Nicolae PNL NU
143. Neață Eugen PSD DA
144. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
145. Nicoară Romeo Florin PNL NU
146. Nicolae Andrei PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Mihai ALDE DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olar Corneliu PNL NU
153. Olteanu Daniel ALDE DA
154. Oprea Dumitru PNL NU
155. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
156. Oros Nechita-Adrian PNL NU
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Palăr Ionel PNL NU
159. Pană Adriana-Doina PSD DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
162. Păle Dănuț PSD DA
163. Petcu Toma-Florin ALDE DA
164. Petrea Gabriel PSD DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
167. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
168. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
169. Podașcă Gabriela-Maria - NU
170. Pop Andrei PSD DA
171. Pop Tudor Rareș USR NU
172. Popa Florin PSD DA
173. Popa Mihai Valentin PSD DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
176. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
177. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
178. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
179. Presură Alexandra PSD DA
180. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
182. Prună Cristina-Mădălina USR NU
183. Radu Anișoara PSD DA
184. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
185. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
186. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
187. Rădulescu Alexandru PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
192. Roman Florin-Claudiu PNL NU
193. Roman Ioan Sorin PSD DA
194. Romanescu Cristinel PNL NU
195. Roșca Lucreția PSD DA
196. Rotaru Alexandru PSD DA
197. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
198. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
199. Sefer Cristian-George PSD DA
200. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Simion Lucian-Eduard PSD DA
203. Simionca Ionuț PMP Abținere
204. Simonis Alfred - Robert PSD DA
205. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
206. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
207. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
208. Stan Viorel PSD DA
209. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
210. Stancu Florinel PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Alexandru PSD DA
213. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
216. Suciu Matei PSD DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șarapatin Elvira PSD DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL NU
224. Șotcan Theodora PSD DA
225. Șova Lucian PSD DA
226. Șovăială Constantin PNL NU
227. Ștefan Corneliu PSD DA
228. Ștefan Ion PNL NU
229. Ștefan Viorel PSD DA
230. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Teiș Alina PSD DA
233. Terea Ioan PSD DA
234. Tîlvăr Angel PSD DA
235. Todor Adrian PSD DA
236. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
237. Toma Ilie PSD DA
238. Tomac Eugen PMP Abținere
239. Trăilă Cristina PNL NU
240. Tripa Florin-Dan PSD DA
241. Tudor Beatrice PSD DA
242. Turcan Raluca PNL NU
243. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
244. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
245. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
246. Varga Glad-Aurel PNL NU
247. Varga Vasile PNL NU
248. Vasile Daniel Minoritati DA
249. Vass Levente UDMR DA
250. Văcaru Alin Vasile - NU
251. Velcea Nicolae PSD DA
252. Vexler Silviu Minoritati DA
253. Vîlceanu Dan PNL NU
254. Vîrză Mihăiță PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
256. Vlăducă Oana-Silvia - NU
257. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
258. Weber Mihai PSD DA
259. Zainea Cornel USR NU
260. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 martie 2019, 5:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro