Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2006 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 14 noiembrie 2006, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
21
Subiect vot: Vot final
PL 758/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.71/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.1/2004 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:230 68 52 21 38 16 12 13 10
- voturi pentru (DA):224 66 52 20 38 15 11 13 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - - 1 - - -
- nu au votat:4 1 - 1 - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD DA
35. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu - DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Codîrlă Liviu PRM DA
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Dan Iosif PSD DA
53. Diaconescu Marin PRM DA
54. Diaconescu Renică PC DA
55. Dida Corneliu Ioan PSD DA
56. Dobre Traian PNL DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Eserghep Gelil PRM DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Damian PC DA
69. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghe Valeriu PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Ghișe Ioan - DA
78. Giurgiu Mircia - DA
79. Glăvan Ștefan PC -
80. Godja Petru PSD DA
81. Gonțea Ion PD-L DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gușă Cozmin Horea - -
85. Hanganu Romeo Octavian PC DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Hoinaru Marian PNL DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Igaș Traian Constantin PD-L DA
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
95. Iriza Marius PRM DA
96. Kelemen Hunor UDMR DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kovacs Attila UDMR DA
100. Lambrino Radu PD-L DA
101. Liga Dănuț PD-L DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Luchian Ion PNL DA
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Man Mircea PD-L DA
107. Manolescu Oana Minoritati DA
108. Manta Pantelimon PC DA
109. Marian Dan Mihai PNL DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mazăre Alexandru PSD DA
114. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Mătușa Tudor PRM DA
118. Meir Nati - DA
119. Merce Ilie PRM -
120. Micula Cătălin PNL DA
121. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
122. Mircea Costache PRM DA
123. Mircovici Niculae Minoritati DA
124. Mironescu Laurențiu PD-L DA
125. Mitrea Manuela PSD DA
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM DA
132. Momanu Corneliu PNL DA
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
134. Movilă Petru PD-L DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Muscă Monica Octavia - DA
137. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Nechita Aurel PSD DA
140. Nedelcu Gabriela PSD DA
141. Nica Dan PSD DA
142. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
143. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
144. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oancea Viorel PNL DA
147. Olarean Aurel PD-L DA
148. Olteanu Bogdan PNL DA
149. Oprea Gabriel PSD DA
150. Ovidenie Costel - DA
151. Pardău Dumitru PNL DA
152. Pavelescu Aurelian - DA
153. Paveliu Marian Sorin PNL DA
154. Păun Nicolae Minoritati DA
155. Petrea Constantin PD-L DA
156. Plumb Rovana PSD DA
157. Pop Claudiu Adrian PSD DA
158. Popa Cornel PNL DA
159. Popa Nicolae PC DA
160. Popescu Florin Aurelian PNL DA
161. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
162. Preda Ion PNL DA
163. Pruteanu Vasile PNL DA
164. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
165. Pupeză Viorel PSD DA
166. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
167. Pușcaș Vasile PSD DA
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Puzdrea Dumitru PD-L DA
170. Racoceanu Viorel PD-L DA
171. Radan Mihai Minoritati DA
172. Rădulescu Cristian PD-L DA
173. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
174. Rus Ioan Aurel PRM DA
175. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
176. Sanda Victor PSD DA
177. Sandu-Capră Mihai PNL DA
178. Sasu Ion PSD DA
179. Săniuță Marian-Florian PSD DA
180. Săpunaru Nini PNL DA
181. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
182. Scutaru Adrian George PNL DA
183. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Sirețeanu Mihail PSD DA
186. Sóki Béla UDMR DA
187. Soporan Vasile Filip PSD DA
188. Stan Ioan PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Cristian PRM DA
191. Stănescu Mircea PD-L DA
192. Stoica Ion - DA
193. Străchinaru Petre PD-L DA
194. Strungă Emil PNL DA
195. Szekely Levente Csaba UDMR DA
196. Știrbeț Cornel PNL DA
197. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
198. Știucă Alecsandru PSD DA
199. Tabără Valeriu PD-L DA
200. Tămagă Constantin PSD DA
201. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
202. Tărniceru Petru PSD DA
203. Timar Liviu PSD DA
204. Timiș Ioan PNL DA
205. Todoran Pavel PSD DA
206. Toma Florentina Marilena PSD DA
207. Toma Horia-Victor PNL DA
208. Toró Tiberiu UDMR DA
209. Tudor Constantin PC DA
210. Tudose Mihai PSD DA
211. Turcan Raluca PNL DA
212. Țundrea Ioan PC DA
213. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
214. Ujeniuc Dragoș PNL DA
215. Ungureanu Petre PNL DA
216. Ursărescu Dorinel PNL DA
217. Vainer Aurel Minoritati DA
218. Varga Attila UDMR DA
219. Vasile Aurelia PSD DA
220. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
221. Văsioiu Horia PD-L DA
222. Vlase Petru Gabriel PSD DA
223. Vlădoiu Aurel PSD DA
224. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
225. Voinea Florea PSD DA
226. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
227. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
228. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
229. Zegrean Augustin PD-L DA
230. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 mai 2019, 12:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro