Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2019 > 12:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 martie 2019, ora 12:21

Subiect vot: Vot final
PHC 6/2019 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor - Spre un cadru european mai cuprinzător privind perturbatorii endocrini COM(2018)734
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:280 126 61 22 15 17 7 16 16
- voturi pentru (DA):279 125 61 22 15 17 7 16 16
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristache Cătălin PMP DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dan Nicușor Daniel USR DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus - DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
97. Gheorghe Tinel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Goga Octavian PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
109. Hărătău Elena PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela - DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Iulian PSD NU
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Iftimie Neculai PSD DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Ioniță Antoneta PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Longher Victoria Minoritati DA
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL DA
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
143. Mihalescul Dumitru PNL DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Mocanu Adrian ALDE DA
147. Mohaci Mihai PSD DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neagu Nicolae PNL DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
156. Nicoară Romeo Florin PNL DA
157. Nicolae Andrei PSD DA
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Olar Corneliu PNL DA
164. Olteanu Daniel ALDE DA
165. Oprea Dumitru PNL DA
166. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
167. Oros Nechita-Adrian PNL DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pașcan Emil-Marius PMP DA
174. Păle Dănuț PSD DA
175. Petcu Toma-Florin ALDE DA
176. Petrea Gabriel PSD DA
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
178. Petric Octavian - DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
181. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
183. Podașcă Gabriela-Maria - DA
184. Ponta Victor-Viorel - DA
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Georgian - DA
187. Pop Tudor Rareș USR DA
188. Popa Florin PSD DA
189. Popa Mihai Valentin PSD DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
192. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
193. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
198. Prună Cristina-Mădălina USR DA
199. Radu Anișoara PSD DA
200. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
202. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
203. Rădulescu Alexandru PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
206. Răduț Violeta PSD DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Romanescu Cristinel PNL DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Rotaru Alexandru PSD DA
212. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
213. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
214. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
215. Sefer Cristian-George PSD DA
216. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
219. Simion Lucian-Eduard PSD DA
220. Simionca Ionuț PMP DA
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
223. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
226. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
227. Stancu Florinel PSD DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
230. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Suciu Matei PSD DA
233. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
234. Șarapatin Elvira PSD DA
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șotcan Theodora PSD DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Șovăială Constantin PNL DA
241. Ștefan Corneliu PSD DA
242. Ștefan Ion PNL DA
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Tabugan Ion ALDE DA
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Teiș Alina PSD DA
247. Terea Ioan PSD DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Todor Adrian PSD DA
250. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
251. Toma Ilie PSD DA
252. Trăilă Cristina PNL DA
253. Tripa Florin-Dan PSD DA
254. Tudor Beatrice PSD DA
255. Tudose Mihai - DA
256. Turcan Raluca PNL DA
257. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
258. Tușa Adriana Diana PSD DA
259. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
260. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
261. Varga Glad-Aurel PNL DA
262. Varga Vasile PNL DA
263. Vasile Daniel Minoritati DA
264. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
265. Vass Levente UDMR DA
266. Văcaru Alin Vasile - DA
267. Velcea Nicolae PSD DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vișan George-Gabriel PSD DA
270. Vîlceanu Dan PNL DA
271. Vîrză Mihăiță PSD DA
272. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
273. Vlăducă Oana-Silvia - DA
274. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
275. Vosganian Varujan ALDE DA
276. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zainea Cornel USR DA
279. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 iulie 2019, 20:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro