Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2019 > 12:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 martie 2019, ora 12:25

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 741/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:278 127 57 23 16 17 7 16 15
- voturi pentru (DA):266 127 57 23 16 17 7 16 3
- voturi împotrivă (NU):12 - - - - - - - 12
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - NU
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bran Ioana PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîmpeanu Sorin Mihai - NU
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristache Cătălin PMP DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Culeafă Mihai PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dan Nicușor Daniel USR DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus - NU
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Gherman Dumitru PSD DA
100. Ghilea Găvrilă PNL DA
101. Gilia Claudia PSD DA
102. Giugea Nicolae PNL DA
103. Goga Octavian PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL DA
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
108. Hărătău Elena PSD DA
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Iftimie Neculai PSD DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR DA
119. Ioniță Antoneta PNL DA
120. Iordache Florin PSD DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Korodi Attila UDMR DA
124. Lazăr Sorin PSD DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Longher Victoria Minoritati DA
127. Lovin Dumitru ALDE DA
128. Lungu Tudorița PNL DA
129. Lupașcu Costel PSD DA
130. Lupescu Dumitru USR DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marica Petru-Sorin PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
140. Mihalescul Dumitru PNL DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mînzatu Roxana PSD DA
143. Mocanu Adrian ALDE DA
144. Mohaci Mihai PSD DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
150. Neagu Nicolae PNL DA
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
153. Nicoară Romeo Florin PNL DA
154. Nicolae Andrei PSD DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Niță Mihai ALDE DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Olar Corneliu PNL DA
161. Olteanu Daniel ALDE DA
162. Oprea Dumitru PNL DA
163. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
164. Oros Nechita-Adrian PNL DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Palăr Ionel PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Pană Adriana-Doina PSD DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pașcan Emil-Marius PMP DA
171. Păle Dănuț PSD DA
172. Petcu Toma-Florin ALDE DA
173. Petrea Gabriel PSD DA
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Petric Octavian - NU
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
179. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
180. Podașcă Gabriela-Maria - NU
181. Ponta Victor-Viorel - NU
182. Pop Andrei PSD DA
183. Pop Georgian - NU
184. Pop Tudor Rareș USR DA
185. Popa Florin PSD DA
186. Popa Mihai Valentin PSD DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
189. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
190. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
191. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
195. Prună Cristina-Mădălina USR DA
196. Radu Anișoara PSD DA
197. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
198. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
199. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
200. Rădulescu Alexandru PSD DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
202. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
203. Răduț Violeta PSD DA
204. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Romanescu Cristinel PNL DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Rotaru Alexandru PSD DA
209. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
210. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
211. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
212. Sefer Cristian-George PSD DA
213. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
216. Simion Lucian-Eduard PSD DA
217. Simionca Ionuț PMP DA
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
220. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
223. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
224. Stancu Florinel PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
229. Suciu Matei PSD DA
230. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șarapatin Elvira PSD DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șișcu George PNL DA
236. Șotcan Theodora PSD DA
237. Șova Lucian PSD DA
238. Șovăială Constantin PNL DA
239. Ștefan Corneliu PSD DA
240. Ștefan Ion PNL DA
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Tabugan Ion ALDE DA
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Teiș Alina PSD DA
245. Terea Ioan PSD DA
246. Tîlvăr Angel PSD DA
247. Todor Adrian PSD DA
248. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
249. Toma Ilie PSD DA
250. Trăilă Cristina PNL DA
251. Tripa Florin-Dan PSD DA
252. Tudor Beatrice PSD DA
253. Tudose Mihai - NU
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
258. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
259. Varga Glad-Aurel PNL DA
260. Varga Vasile PNL DA
261. Vasile Daniel Minoritati DA
262. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
263. Vass Levente UDMR DA
264. Văcaru Alin Vasile - NU
265. Velcea Nicolae PSD DA
266. Vexler Silviu Minoritati DA
267. Vișan George-Gabriel PSD DA
268. Vîlceanu Dan PNL DA
269. Vîrză Mihăiță PSD DA
270. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
271. Vlăducă Oana-Silvia - NU
272. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
273. Vosganian Varujan ALDE DA
274. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zainea Cornel USR DA
277. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 iulie 2019, 22:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro