Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.11.2006 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 noiembrie 2006, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
PL 288/2006 pentru modificarea art.II al titlului II din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.184/2002 pentru modificarea și completarea Legii nr.10/2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate în mod abuziv în perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989, precum și pentru stabilirea unor măsuri pentru accelerarea aplicării acesteia și a Ordonanței de urgență a Guvernului nr.94/2000 privind retrocedarea unor bunuri imobile care au aparținut cultelor religioase din România, aprobată cu modificări și completări prin Legea nr.501/2002
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:216 66 47 17 37 15 11 14 9
- voturi pentru (DA):201 62 47 6 37 15 11 14 9
- voturi împotrivă (NU):14 3 - 11 - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciu Angela PRM NU
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
31. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD NU
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Dan Iosif PSD NU
50. Diaconescu Marin PRM NU
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
55. Dumitrescu Liana Minoritati DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Duțu Stelian PD-L DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM NU
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Gheorghe Valeriu PNL DA
73. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Giurgiu Mircia - DA
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD DA
82. Hoban Ioan PNL DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Igaș Traian Constantin PD-L DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
88. Ionescu Daniel PSD DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Iustian Mircea Teodor PNL DA
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
93. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
94. Lakatos Petru UDMR DA
95. Lari-Iorga Leonida - DA
96. Lificiu Petru - DA
97. Longher Ghervazen Minoritati DA
98. Luchian Ion PNL DA
99. Macaleți Costică PSD DA
100. Magheru Paul PRM NU
101. Man Mircea PD-L DA
102. Manda Iulian Claudiu PSD DA
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Manta Pantelimon PC DA
105. Marian Dan Mihai PNL DA
106. Marin Constantin PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Matei Cătălin Lucian PSD DA
110. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
111. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
112. Merce Ilie PRM DA
113. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
114. Micula Cătălin PNL DA
115. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
119. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
120. Mînzînă Ion PRM NU
121. Mocanu Alexandru PD-L DA
122. Mocanu Vasile PSD DA
123. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Moisoiu Adrian PRM NU
126. Moldovan Emil Radu PSD DA
127. Momanu Corneliu PNL DA
128. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
129. Movilă Petru PD-L DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Muscă Monica Octavia - DA
132. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
133. Nechita Aurel PSD DA
134. Nica Dan PSD DA
135. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
136. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
137. Niță Constantin PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Oancea Viorel PNL DA
140. Olarean Aurel PD-L DA
141. Oltean Ioan PD-L DA
142. Olteanu Bogdan PNL DA
143. Ovidenie Costel - DA
144. Palăr Ionel PNL DA
145. Pardău Dumitru PNL DA
146. Paveliu Marian Sorin PNL DA
147. Păun Nicolae Minoritati DA
148. Petrea Constantin PD-L DA
149. Plumb Rovana PSD DA
150. Popa Cornel PNL DA
151. Popa Nicolae PC DA
152. Popescu Ionica Constanța PC DA
153. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
154. Preda Ion PNL DA
155. Pruteanu Vasile PNL DA
156. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
157. Pupeză Viorel PSD DA
158. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
159. Pușcaș Vasile PSD DA
160. Pușcă Mircea Valer PNL DA
161. Puzdrea Dumitru PD-L DA
162. Radan Mihai Minoritati DA
163. Raicu Romeo Marius PD-L DA
164. Rogin Marius PD-L DA
165. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
166. Rus Ioan Aurel PRM NU
167. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
168. Sanda Victor PSD DA
169. Sandu-Capră Mihai PNL DA
170. Sasu Ion PSD DA
171. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
172. Săpunaru Nini PNL DA
173. Sârb Gheorghe PD-L DA
174. Sârbu Marian PSD DA
175. Scutaru Adrian George PNL DA
176. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Sirețeanu Mihail PSD DA
179. Sóki Béla UDMR DA
180. Soporan Vasile Filip PSD DA
181. Stanciu Anghel PSD DA
182. Stănescu Cristian PRM NU
183. Stănescu Mircea PD-L DA
184. Stănișoară Mihai PD-L DA
185. Stoica Ion - DA
186. Străchinaru Petre PD-L DA
187. Strungă Emil PNL DA
188. Szekely Levente Csaba UDMR DA
189. Știrbeț Cornel PNL DA
190. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
191. Tabără Valeriu PD-L DA
192. Tamás Sándor UDMR DA
193. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
194. Timar Liviu PSD DA
195. Timiș Ioan PNL DA
196. Todoran Pavel PSD DA
197. Toma Horia-Victor PNL DA
198. Toró Tiberiu UDMR DA
199. Tudor Constantin PC DA
200. Tudor Marcu PRM DA
201. Țundrea Ioan PC DA
202. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
203. Ujeniuc Dragoș PNL DA
204. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
205. Vainer Aurel Minoritati DA
206. Varga Attila UDMR DA
207. Vasile Aurelia PSD DA
208. Văsioiu Horia PD-L DA
209. Vlase Petru Gabriel PSD DA
210. Vlădoiu Aurel PSD DA
211. Voicu Cătălin PSD NU
212. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
213. Voinea Florea PSD DA
214. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
215. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
216. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 ianuarie 2022, 0:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro