Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2019 > 12:10 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2019, ora 12:10

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 112/2018 pentru modificarea art.109 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:213 111 35 21 10 10 5 15 6
- voturi pentru (DA):186 110 34 - 10 10 5 15 2
- voturi împotrivă (NU):21 1 - 20 - - - - -
- abțineri:6 - 1 1 - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - Abținere
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Viorica PNL DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Codreanu Constantin PMP DA
53. Cosma Lavinia-Corina USR NU
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dan Nicușor Daniel USR NU
61. Dehelean Silviu USR NU
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
72. Florea Damian PSD DA
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furic Iarco Minoritati DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia PSD DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
84. Gheorghiu Bogdan PNL DA
85. Gherman Dumitru PSD DA
86. Gilia Claudia PSD DA
87. Giugea Nicolae PNL DA
88. Goga Octavian PSD DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Hărătău Elena PSD DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Huncă Mihaela - Abținere
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Iftimie Neculai PSD DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR NU
100. Ionescu George PNL DA
101. Ioniță Antoneta PNL DA
102. Iordache Florin PSD DA
103. Itu Cornel PSD DA
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
105. Korodi Attila UDMR DA
106. Lazăr Sorin PSD DA
107. Longher Victoria Minoritati DA
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lungu Tudorița PNL DA
110. Lupașcu Costel PSD DA
111. Lupescu Dumitru USR NU
112. Manole Petre-Florin PSD DA
113. Mareș Mara PNL DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
117. Mihalescul Dumitru PNL DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Mînzatu Roxana PSD DA
120. Mocanu Adrian ALDE DA
121. Mohaci Mihai PSD DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nistor Laurențiu PSD DA
129. Niță Mihai ALDE DA
130. Niță Nicu PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Olar Corneliu PNL DA
133. Olteanu Daniel ALDE DA
134. Oprea Dumitru PNL DA
135. Oteșanu Daniela PSD DA
136. Pambuccian Varujan Minoritati DA
137. Pașcan Emil-Marius PMP DA
138. Păle Dănuț PSD DA
139. Petcu Toma-Florin ALDE DA
140. Petrea Gabriel PSD DA
141. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
142. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
143. Pop Andrei PSD DA
144. Popa Florin PSD DA
145. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
146. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
147. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
148. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
149. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
150. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
151. Prună Cristina-Mădălina USR NU
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
153. Rădulescu Alexandru PSD DA
154. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
155. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
156. Răduț Violeta PSD DA
157. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
158. Roman Florin-Claudiu PNL DA
159. Roman Ioan Sorin PSD DA
160. Roșca Lucreția PSD DA
161. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
162. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
163. Sefer Cristian-George PSD DA
164. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
165. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
166. Simion Lucian-Eduard PSD DA
167. Simionca Ionuț PMP DA
168. Simonis Alfred - Robert PSD DA
169. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
170. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
171. Solomon Adrian PSD DA
172. Stan Viorel PSD DA
173. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
174. Stancu Florinel PSD DA
175. Stativă Irinel Ioan PSD DA
176. Stănescu Alexandru PSD DA
177. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
178. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
179. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
180. Suciu Matei PSD DA
181. Szabó Ödön UDMR DA
182. Șarapatin Elvira PSD DA
183. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
184. Șimon Gheorghe PSD DA
185. Șotcan Theodora PSD DA
186. Șova Lucian PSD DA
187. Șovăială Constantin PNL DA
188. Ștefan Corneliu PSD DA
189. Ștefan Viorel PSD DA
190. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
191. Teiș Alina PSD DA
192. Terea Ioan PSD DA
193. Todor Adrian PSD DA
194. Toma Ilie PSD NU
195. Tudor Beatrice PSD DA
196. Turcan Raluca PNL DA
197. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
198. Tușa Adriana Diana PSD DA
199. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
200. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
201. Vasile Daniel Minoritati DA
202. Vass Levente UDMR DA
203. Velcea Nicolae PSD DA
204. Vexler Silviu Minoritati DA
205. Vișan George-Gabriel PSD DA
206. Vîlceanu Dan PNL DA
207. Vîrză Mihăiță PSD DA
208. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
209. Vlăducă Oana-Silvia - Abținere
210. Vosganian Varujan ALDE DA
211. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
212. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
213. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 februarie 2021, 19:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro