Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.02.2021 > 15:52 Versiunea pentru printare
Marți, 2 februarie 2021, ora 15:52

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 339/2016 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati
- prezenți:281 88 81 50 30 18 14
- voturi pentru (DA):281 88 81 50 30 18 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apjok Norbert UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR PLUS DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR PLUS DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
25. Banias Mircea Marius PNL DA
26. Barbu Costel PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Băltărețu Viorel USR PLUS DA
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR PLUS DA
35. Berescu Monica-Elena USR PLUS DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR PLUS DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR PLUS DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR PLUS DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR PLUS DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR PLUS DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chelaru Mircia AUR DA
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR PLUS DA
61. Chira Claudiu-Martin PNL DA
62. Chirilă Virgil Alin PSD DA
63. Ciofu Cătălina PNL DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor USR PLUS DA
66. Ciubuc Ciprian AUR DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Coarnă Dumitru PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
70. Constantin Daniel PNL DA
71. Cozma Adrian-Felician PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristea Andi-Lucian PSD DA
74. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
75. Cristian Brian USR PLUS DA
76. Crușoveanu Marian PNL DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Damian Romulus-Marius PSD DA
81. Dancă Ionel PNL DA
82. Dehelean Silviu USR PLUS DA
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Drancă Andrei-Iulian USR PLUS DA
85. Drulă Cătălin USR PLUS DA
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil PNL DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Enachi Raisa AUR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
93. Fălcoi Nicu USR PLUS DA
94. Fechet Mircea PNL DA
95. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Florea Oana-Consuela PSD DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Flucuș Dumitru PNL DA
101. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
102. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
103. Gál Károly UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilă Anamaria AUR DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
107. Gheba Daniel-Sorin USR PLUS DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghiu Bogdan PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Giurgiu Adrian USR PLUS DA
113. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
114. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Michael PNL DA
118. Hajdu Gábor UDMR DA
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Hangan Pollyanna-Hanellore USR PLUS DA
121. Havârneanu Filip USR PLUS DA
122. Hărătău Elena PNL DA
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Horga Maria-Gabriela PNL DA
125. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
126. Huțu Alexandra PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
128. Iancu Marius-Ionel PSD DA
129. Ichim Cristian-Paul USR PLUS DA
130. Ilie Victor USR PLUS DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
136. Kelemen Attila UDMR DA
137. Kiss János PNL DA
138. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lasca Mihai Ioan AUR DA
144. Lazăr Ion-Marian USR PLUS DA
145. Lazăr Teodor USR PLUS DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lőrincz Ștefan-Iulian USR PLUS DA
149. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
150. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
151. Lupu Andrei-Răzvan USR PLUS DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
155. Mang Ioan PSD DA
156. Manta Claudiu PSD DA
157. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
158. Mărculescu Dumitru PNL DA
159. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Miftode Marius-Andrei USR PLUS DA
162. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
163. Miklós Zoltán UDMR DA
164. Mina Marian PSD DA
165. Mircea Florin PSD DA
166. Miruță Radu-Dinel USR PLUS DA
167. Mitrea Dumitrina AUR DA
168. Moisin Radu-Marin PNL DA
169. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
170. Molnar Radu-Iulian USR PLUS DA
171. Morar Olivia-Diana PNL DA
172. Moșteanu Liviu-Ionuț USR PLUS DA
173. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
174. Munteanu Remus PSD DA
175. Murariu Oana USR PLUS DA
176. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
177. Mușoiu Ștefan PSD DA
178. Nacov Gheorghe Minoritati DA
179. Nagy Szabolcs UDMR DA
180. Nagy Vasile AUR DA
181. Năcuță Sorin PNL DA
182. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
183. Neagu Denisa-Elena USR PLUS DA
184. Neață Eugen PSD DA
185. Nechita Aurel PSD DA
186. Orban Ludovic PNL DA
187. Oteșanu Daniela PSD DA
188. Özmen Oana-Marciana USR PLUS DA
189. Paladi George-Adrian PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
192. Pecingină Gheorghe PNL DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Piper-Savu Florin PSD DA
196. Plăiașu Gabriel PNL DA
197. Polak Tudor PNL DA
198. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR PLUS DA
199. Pop Darius AUR DA
200. Pop Rareș Tudor USR PLUS DA
201. Popa Alexandru PNL DA
202. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
203. Popescu Dan-Cristian PSD DA
204. Popescu Pavel PNL DA
205. Popescu Vlad PSD DA
206. Popica Eduard-Andrei PSD DA
207. Predescu Ana-Loredana PSD DA
208. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
209. Presură Alexandra PSD DA
210. Prunean Alin-Costel USR PLUS DA
211. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
212. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
213. Rizea Cristina Camelia USR PLUS DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR PLUS DA
215. Roman Florin-Claudiu PNL DA
216. Roman Nicolae AUR DA
217. Roșca Mircea PNL DA
218. Rujan Dumitru PNL DA
219. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
220. Salan Viorel PSD DA
221. Sandu Viorica PSD DA
222. Sas Lóránt-Zoltan USR PLUS DA
223. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
224. Scripnic Lilian AUR DA
225. Seidler Cristian-Gabriel USR PLUS DA
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
228. Simion George-Nicolae AUR DA
229. Simonis Alfred - Robert PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stancu Paul PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Vetuța PNL DA
234. Stoian Maria PNL DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
237. Stoica Diana USR PLUS DA
238. Stoica Elena PSD DA
239. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
242. Șandru Cosmin PNL DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șerban Gianina AUR DA
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
247. Șoldan Gheorghe PSD DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Ștefan Ion PNL DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
251. Tanasă Dan AUR DA
252. Tănase Antonel PNL DA
253. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
254. Tătaru Nelu PNL DA
255. Teniță Dragoș-Cătălin USR PLUS DA
256. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
257. Terente Eugen USR PLUS DA
258. Thellmann Christine PNL DA
259. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
260. Toda Daniel-Liviu USR PLUS DA
261. Todosiu Beniamin USR PLUS DA
262. Toma Ilie PSD DA
263. Toma Vasilică PSD DA
264. Trăilă Cristina PNL DA
265. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
266. Tudorache Daniel PSD DA
267. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
268. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR PLUS DA
269. Turcan Raluca PNL DA
270. Tuță George-Cristian PNL DA
271. Țachianu Marian PSD DA
272. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
273. Țoiu Oana-Silvia USR PLUS DA
274. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
275. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR PLUS DA
276. Vexler Silviu Minoritati DA
277. Volosatîi Boris AUR DA
278. Vulpescu Ioan PSD DA
279. Wiener Adrian USR PLUS DA
280. Zakarias Zoltán UDMR DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 aprilie 2021, 6:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro