Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2007 > 12:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 aprilie 2007, ora 12:49

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 144/2007 de reglementare a Camerelor de Comerț și Industrie din România
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 63 30 22 32 14 12 8 14
- voturi pentru (DA):97 54 8 21 - 1 1 7 5
- voturi împotrivă (NU):87 7 21 1 32 7 11 1 7
- abțineri:11 2 1 - - 6 - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL Abținere
4. Amarie Constantin PSD NU
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Antal Árpád-András UDMR Abținere
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC NU
9. Asztalos Ferenc UDMR NU
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Băeșu George PSD DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
14. Becșenescu Dumitru - DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
21. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
22. Bónis István UDMR NU
23. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L NU
27. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Canacheu Costică PD-L NU
31. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
32. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
33. Călian Petru PC NU
34. Călin Ion PSD DA
35. Câmpanu Liviu PNL DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
40. Ciontu Corneliu - DA
41. Ciopraga Mircea PNL NU
42. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Constantinescu Anca PD-L NU
45. Corlățean Titus PSD DA
46. Crăciunescu Grigore PNL NU
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Diaconescu Marin PRM DA
49. Diaconescu Renică PC NU
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL NU
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD NU
61. Duțu Stelian PD-L NU
62. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
63. Faina Constantin PC NU
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC NU
67. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gheorghe Valeriu PNL NU
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
74. Giurgiu Mircia - NU
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gubandru Aurel PSD DA
77. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
78. Hanganu Romeo Octavian PC DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Ilie Cristian PD-L NU
82. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
83. Ionescu Daniel PSD DA
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
86. Iustian Mircea Teodor - NU
87. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
88. Kerekes Károly UDMR Abținere
89. Kovacs Attila UDMR NU
90. Luchian Ion PNL NU
91. Macaleți Costică PSD DA
92. Man Mircea PD-L NU
93. Manolescu Oana Minoritati DA
94. Manta Pantelimon PC NU
95. Marian Dan Mihai PNL NU
96. Marin Constantin PSD NU
97. Martin Eduard-Stelian PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR Abținere
100. Mazăre Alexandru PSD DA
101. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
103. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
104. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
105. Meir Nati - DA
106. Merce Ilie PRM DA
107. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
108. Mircea Costache PRM DA
109. Mironescu Laurențiu PD-L NU
110. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
111. Mînzînă Ion PRM DA
112. Mocanu Alexandru PD-L NU
113. Mocanu Vasile PSD DA
114. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
115. Moisoiu Adrian PRM DA
116. Momanu Corneliu - NU
117. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
118. Movilă Petru PD-L NU
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
121. Nassar Rodica PSD DA
122. Năstase Adrian PSD DA
123. Nechita Aurel PSD DA
124. Nedelcu Gabriela PSD DA
125. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
126. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
127. Nosa Iuliu PSD DA
128. Olarean Aurel PD-L NU
129. Oltean Ioan PD-L NU
130. Olteanu Bogdan PNL DA
131. Ovidenie Costel - DA
132. Pambuccian Varujan Minoritati DA
133. Pavelescu Aurelian - Abținere
134. Petrea Constantin PD-L NU
135. Popa Cornel PNL NU
136. Popa Daniela PC NU
137. Popa Nicolae PC NU
138. Popescu Florin Aurelian - NU
139. Popescu Ionica Constanța PC NU
140. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
141. Preda Cezar-Florin PD-L NU
142. Pruteanu Vasile - NU
143. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
144. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
145. Pușcaș Vasile PSD Abținere
146. Pușcă Mircea Valer PNL DA
147. Puzdrea Dumitru PD-L NU
148. Rădulescu Cristian PD-L NU
149. Rogin Marius PD-L NU
150. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
151. Rus Ioan Aurel PRM DA
152. Sanda Victor PSD DA
153. Sasu Ion PSD DA
154. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
155. Săpunaru Nini PNL NU
156. Sârbu Marian PSD DA
157. Scutaru Adrian George PNL DA
158. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
159. Seres Dénes UDMR NU
160. Sirețeanu Mihail PSD NU
161. Sóki Béla UDMR NU
162. Soporan Vasile Filip PSD NU
163. Stan Ioan PSD DA
164. Stoica Ion - Abținere
165. Străchinaru Petre PD-L NU
166. Strungă Emil PNL NU
167. Szekely Levente Csaba UDMR NU
168. Știrbeț Cornel - NU
169. Știucă Alecsandru PSD DA
170. Tabără Valeriu PD-L NU
171. Tamás Sándor UDMR Abținere
172. Tămagă Constantin PSD DA
173. Tărniceru Petru PSD DA
174. Timar Liviu PSD DA
175. Timiș Ioan PNL NU
176. Todoran Pavel PSD DA
177. Toma Florentina Marilena PSD DA
178. Toma Horia-Victor PNL NU
179. Toró Tiberiu UDMR Abținere
180. Tudor Constantin PC NU
181. Tudor Marcu PRM DA
182. Tudose Mihai PSD DA
183. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
184. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
185. Vasile Aurelia PSD DA
186. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
187. Văsioiu Horia PD-L NU
188. Vlase Petru Gabriel PSD DA
189. Vlădoiu Aurel PSD DA
190. Voicu Cătălin PSD DA
191. Voinea Florea PSD DA
192. Zaharia Claudius Mihail - NU
193. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
194. Zegrean Augustin PD-L NU
195. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 aprilie 2021, 10:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro