Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.03.2021 > 14:47 Versiunea pentru printare
Marți, 23 martie 2021, ora 14:47

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:298 94 91 52 25 18 16 2
- voturi pentru (DA):297 93 91 52 25 18 16 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banias Mircea Marius PNL DA
26. Barbu Costel PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
29. Barna Ilie Dan USR DA
30. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
31. Bălășoiu Aurel PSD DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR DA
36. Berescu Monica-Elena USR DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
38. Bîrcă Constantin PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bulai Oana-Gianina PSD DA
50. Burciu Cristina PNL DA
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda USR DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chira Claudiu-Martin PNL DA
62. Chirilă Virgil Alin PSD DA
63. Ciofu Cătălina PNL DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor USR DA
66. Ciubuc Ciprian AUR DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
69. Cozma Adrian-Felician PNL DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Cristian Brian USR DA
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Damian Romulus-Marius PSD DA
78. Dancă Ionel PNL DA
79. Dămureanu Ringo AUR DA
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Drancă Andrei-Iulian USR DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Enachi Raisa AUR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Flucuș Dumitru PNL DA
99. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
100. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Gál Károly UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilă Anamaria AUR DA
105. Gheba Daniel-Sorin USR DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Giurgiu Adrian USR DA
112. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
113. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
114. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Michael PNL DA
118. Hajdu Gábor UDMR DA
119. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
120. Havârneanu Filip USR DA
121. Hărătău Elena PNL DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Horga Maria-Gabriela PNL DA
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
125. Huțu Alexandra PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ichim Cristian-Paul USR DA
130. Ilie Victor USR DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
136. Kelemen Attila UDMR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kiss János PNL DA
139. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
144. Lasca Mihai Ioan - DA
145. Lazăr Ion-Marian USR DA
146. Lazăr Teodor USR DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
150. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
151. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
152. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD DA
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
156. Mang Ioan PSD DA
157. Manta Claudiu PSD DA
158. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
159. Mărculescu Dumitru PNL DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Miftode Marius-Andrei USR DA
163. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Miklós Zoltán UDMR DA
166. Mircea Florin PSD DA
167. Miruță Radu-Dinel USR DA
168. Mitrea Dumitrina AUR DA
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Ervin PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR DA
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
175. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
176. Munteanu Remus PSD DA
177. Murariu Oana USR DA
178. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
179. Mușoiu Ștefan PSD DA
180. Nagy Szabolcs UDMR DA
181. Nagy Vasile AUR DA
182. Nassar Rodica PSD -
183. Năcuță Sorin PNL DA
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
185. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
186. Neagu Denisa-Elena USR DA
187. Neață Eugen PSD DA
188. Nechita Aurel PSD DA
189. Niță Nicu PSD DA
190. Olar Corneliu PNL DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
193. Oteșanu Daniela PSD DA
194. Özmen Oana-Marciana USR DA
195. Paladi George-Adrian PSD DA
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Panait Radu USR DA
198. Paraschiv Rodica PSD DA
199. Pavelescu Nicolae PSD DA
200. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
201. Pecingină Gheorghe PNL DA
202. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
203. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
204. Piper-Savu Florin PSD DA
205. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
206. Plăiașu Gabriel PNL DA
207. Polak Tudor PNL DA
208. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
209. Pop Rareș Tudor USR DA
210. Popa Alexandru PNL DA
211. Popa Radu Mihai PSD DA
212. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
213. Popescu Dan-Cristian PSD DA
214. Popescu Pavel PNL DA
215. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
216. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
217. Popica Eduard-Andrei PSD DA
218. Predescu Ana-Loredana PSD DA
219. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
220. Presură Alexandra PSD DA
221. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
222. Prună Cristina-Mădălina USR DA
223. Prunean Alin-Costel USR DA
224. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
225. Rizea Cristina Camelia USR DA
226. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
227. Roman Florin-Claudiu PNL DA
228. Roșca Mircea PNL DA
229. Rujan Dumitru PNL DA
230. Salan Viorel PSD DA
231. Sandu Viorica PSD DA
232. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
233. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
234. Scripnic Lilian AUR DA
235. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
236. Seres Dénes UDMR DA
237. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
238. Simion George-Nicolae AUR DA
239. Simonis Alfred - Robert PSD DA
240. Solomon Adrian PSD DA
241. Stancu Ionel Minoritati DA
242. Stancu Paul PSD DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Vetuța PNL DA
245. Stângă George-Cătălin PNL DA
246. Stoian Maria PNL DA
247. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
248. Stoica Diana USR DA
249. Stoica Elena PSD DA
250. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
252. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Szabó Ödön UDMR DA
255. Șandru Cosmin PNL DA
256. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
257. Șerban Gianina AUR DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șișcu George PNL DA
260. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
261. Șoldan Gheorghe PSD DA
262. Șoptică Costel PNL DA
263. Șovăială Constantin PNL DA
264. Ștefan Ion PNL DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
266. Tanasă Dan AUR DA
267. Tănase Antonel PNL DA
268. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
269. Tătaru Nelu PNL DA
270. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
271. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
272. Terente Eugen USR DA
273. Thellmann Christine PNL DA
274. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
275. Tobă Francisc - DA
276. Toda Daniel-Liviu USR DA
277. Todosiu Beniamin USR DA
278. Toma Ilie PSD DA
279. Toma Vasilică PSD DA
280. Trăilă Cristina PNL DA
281. Tudorache Daniel PSD DA
282. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
283. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
284. Turcan Raluca PNL DA
285. Tușa Adriana Diana PSD DA
286. Tuță George-Cristian PNL DA
287. Țachianu Marian PSD DA
288. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
289. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
290. Varga Glad-Aurel PNL DA
291. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
292. Vexler Silviu Minoritati DA
293. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
294. Vîlceanu Dan PNL DA
295. Volosatîi Boris AUR DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Zakarias Zoltán UDMR DA
298. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 0:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro