Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.04.2021 > 15:05 Versiunea pentru printare
Marți, 13 aprilie 2021, ora 15:05

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 105/2010 privind insolvența persoanelor fizice
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:306 99 91 55 27 16 16 2
- voturi pentru (DA):303 97 91 55 27 16 15 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banias Mircea Marius PNL DA
26. Barbu Costel PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
29. Barna Ilie Dan USR DA
30. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
31. Bălășoiu Aurel PSD DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR DA
36. Berescu Monica-Elena USR DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
38. Bîrcă Constantin PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bulai Oana-Gianina PSD DA
50. Burciu Cristina PNL DA
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda USR DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
58. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chira Claudiu-Martin PNL DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR DA
67. Ciubuc Ciprian AUR DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coarnă Dumitru PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician PNL DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristea Andi-Lucian PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
76. Cristian Brian USR DA
77. Crîstici Ognean Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian PNL DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Damian Romulus-Marius PSD DA
83. Dancă Ionel PNL DA
84. Dămureanu Ringo AUR DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Drancă Andrei-Iulian USR DA
88. Drulă Cătălin USR DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
91. Dumitru Florian-Emil PNL DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Enachi Raisa AUR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
97. Fălcoi Nicu USR DA
98. Fechet Mircea PNL DA
99. Feodor Silviu Minoritati DA
100. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Flucuș Dumitru PNL DA
105. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
106. Furtună Mirela PSD DA
107. Gál Károly UDMR DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilă Anamaria AUR DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
111. Georgescu Nicolae PSD DA
112. Gheba Daniel-Sorin USR DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghiu Bogdan PNL DA
115. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
116. Giugea Nicolae PNL DA
117. Giurgiu Adrian USR DA
118. Gliga Dumitrița PSD DA
119. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
122. Gudu Michael PNL DA
123. Hajdu Gábor UDMR DA
124. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
125. Havârneanu Filip USR DA
126. Hărătău Elena PNL DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Horga Maria-Gabriela PNL DA
129. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
130. Huțu Alexandra PSD DA
131. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ichim Cristian-Paul USR DA
135. Ilie Victor USR DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ion Stelian-Cristian USR DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
141. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
142. Kelemen Attila UDMR DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Kiss János PNL DA
145. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
146. Könczei Csaba UDMR DA
147. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
148. Lasca Mihai Ioan - DA
149. Lazăr Ion-Marian USR DA
150. Lazăr Teodor USR DA
151. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
154. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
155. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
156. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
157. Macovei Silviu Nicu PSD DA
158. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
159. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
160. Mang Ioan PSD DA
161. Manta Claudiu PSD DA
162. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
163. Mărculescu Dumitru PNL DA
164. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Miftode Marius-Andrei USR DA
167. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
168. Miklós Zoltán UDMR DA
169. Mina Marian PSD DA
170. Mircea Florin PSD DA
171. Miruță Radu-Dinel USR DA
172. Mitrea Dumitrina AUR DA
173. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
174. Moisin Radu-Marin PNL DA
175. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
176. Molnar Ervin PNL DA
177. Molnar Radu-Iulian USR DA
178. Morar Olivia-Diana PNL DA
179. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
180. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
181. Munteanu Remus PSD DA
182. Murariu Oana USR DA
183. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
184. Mușoiu Ștefan PSD DA
185. Nacov Gheorghe Minoritati DA
186. Nagy Szabolcs UDMR DA
187. Nagy Vasile AUR DA
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Năcuță Sorin PNL DA
190. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
191. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
192. Neagu Denisa-Elena USR DA
193. Neață Eugen PSD DA
194. Nechita Aurel PSD DA
195. Niță Nicu PSD DA
196. Olar Corneliu PNL DA
197. Orban Ludovic PNL DA
198. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
199. Oteșanu Daniela PSD DA
200. Özmen Oana-Marciana USR DA
201. Paladi George-Adrian PSD DA
202. Panait Radu USR DA
203. Paraschiv Rodica PSD DA
204. Pavelescu Nicolae PSD DA
205. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
206. Pecingină Gheorghe PNL DA
207. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
208. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
209. Piper-Savu Florin PSD DA
210. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
211. Plăiașu Gabriel PNL DA
212. Polak Tudor PNL DA
213. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
214. Pop Darius AUR DA
215. Pop Rareș Tudor USR DA
216. Popa Alexandru PNL DA
217. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
218. Popescu Pavel PNL DA
219. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
220. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
221. Popica Eduard-Andrei PSD DA
222. Predescu Ana-Loredana PSD DA
223. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
224. Presură Alexandra PSD DA
225. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
226. Prună Cristina-Mădălina USR DA
227. Prunean Alin-Costel USR DA
228. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
229. Rizea Cristina Camelia USR DA
230. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
231. Roman Florin-Claudiu PNL DA
232. Roman Nicolae AUR DA
233. Roșca Mircea PNL DA
234. Rujan Dumitru PNL DA
235. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
236. Salan Viorel PSD DA
237. Sandu Viorica PSD DA
238. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
239. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
240. Scripnic Lilian AUR DA
241. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
244. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
245. Solomon Adrian PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stancu Paul PSD DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Stănescu Vetuța PNL DA
250. Stângă George-Cătălin PNL DA
251. Stoian Maria PNL DA
252. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
253. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
254. Stoica Diana USR DA
255. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
256. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
257. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
258. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
259. Szabó Ödön UDMR DA
260. Șandru Cosmin PNL DA
261. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
262. Șerban Gianina AUR DA
263. Șimon Gheorghe PSD DA
264. Șișcu George PNL DA
265. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
266. Șoldan Gheorghe PSD DA
267. Șoptică Costel PNL DA
268. Șovăială Constantin PNL DA
269. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
270. Tanasă Dan AUR DA
271. Tănase Antonel PNL DA
272. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
273. Tătaru Nelu PNL DA
274. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
275. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
276. Terente Eugen USR DA
277. Thellmann Christine PNL DA
278. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
279. Tobă Francisc - DA
280. Toda Daniel-Liviu USR DA
281. Todosiu Beniamin USR DA
282. Toma Ilie PSD DA
283. Toma Vasilică PSD DA
284. Trăilă Cristina PNL DA
285. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
286. Tudorache Daniel PSD DA
287. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
288. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
289. Turcan Raluca PNL DA
290. Tuță George-Cristian PNL DA
291. Țachianu Marian PSD DA
292. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
293. Țoiu Oana-Silvia USR DA
294. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
295. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
296. Varga Glad-Aurel PNL DA
297. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
298. Vexler Silviu Minoritati DA
299. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
300. Volosatîi Boris AUR DA
301. Vulpescu Ioan PSD DA
302. Weber Mihai PSD DA
303. Wiener Adrian USR DA
304. Zakarias Zoltán UDMR DA
305. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 7 decembrie 2021, 7:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro