Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2021 > 12:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 iunie 2021, ora 12:20

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 134/2021 pentru modificarea art.369 din Legea nr.286/2009 privind Codul penal
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:293 96 81 55 26 18 14 3
- voturi pentru (DA):293 96 81 55 26 18 14 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
38. Bîrcă Constantin PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda USR DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
57. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chelaru Mircia AUR DA
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chira Claudiu-Martin PNL DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR DA
67. Ciubuc Ciprian AUR DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coarnă Dumitru PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Cozma Adrian-Felician PNL DA
72. Cristea Andi-Lucian PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
74. Cristian Brian USR DA
75. Crîstici Ognean Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian PNL DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Dancă Ionel PNL DA
81. Dămureanu Ringo AUR DA
82. Dehelean Silviu USR DA
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Drancă Andrei-Iulian USR DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil PNL DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Enachi Raisa AUR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
92. Fălcoi Nicu USR DA
93. Fechet Mircea PNL DA
94. Feodor Silviu Minoritati DA
95. Feodorov Lucian AUR DA
96. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Oana-Consuela PSD DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Flucuș Dumitru PNL DA
101. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
102. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
103. Furtună Mirela PSD DA
104. Gál Károly UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Anamaria AUR DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gheba Daniel-Sorin USR DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Giurgiu Adrian USR DA
115. Gliga Dumitrița PSD DA
116. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
117. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Michael PNL DA
120. Hajdu Gábor UDMR DA
121. Halici Nicușor PSD DA
122. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
123. Havârneanu Filip USR DA
124. Hărătău Elena PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Horga Maria-Gabriela PNL DA
127. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
128. Huțu Alexandra PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ichim Cristian-Paul USR DA
133. Ilie Victor USR DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
139. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
140. Kelemen Attila UDMR DA
141. Kiss János PNL DA
142. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
143. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
144. Könczei Csaba UDMR DA
145. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
146. Lasca Mihai Ioan - DA
147. Lazăr Ion-Marian USR DA
148. Lazăr Teodor USR DA
149. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
152. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
154. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
155. Macovei Silviu Nicu PSD DA
156. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
157. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
158. Mang Ioan PSD DA
159. Manta Claudiu PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
161. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
162. Miftode Marius-Andrei USR DA
163. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Miklós Zoltán UDMR DA
166. Mina Marian PSD DA
167. Miruță Radu-Dinel USR DA
168. Mitrea Dumitrina AUR DA
169. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
170. Moisin Radu-Marin PNL DA
171. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
172. Molnar Ervin PNL DA
173. Molnar Radu-Iulian USR DA
174. Morar Olivia-Diana PNL DA
175. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
176. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
177. Munteanu Remus PSD DA
178. Murariu Oana USR DA
179. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
180. Mușoiu Ștefan PSD DA
181. Nacov Gheorghe Minoritati DA
182. Nagy Szabolcs UDMR DA
183. Nagy Vasile AUR DA
184. Nassar Rodica PSD DA
185. Năcuță Sorin PNL DA
186. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
187. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
188. Neagu Denisa-Elena USR DA
189. Neață Eugen PSD DA
190. Niță Nicu PSD DA
191. Olar Corneliu PNL DA
192. Orban Ludovic PNL DA
193. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
194. Oteșanu Daniela PSD DA
195. Özmen Oana-Marciana USR DA
196. Paladi George-Adrian PSD DA
197. Pambuccian Varujan Minoritati DA
198. Panait Radu USR DA
199. Paraschiv Rodica PSD DA
200. Pavelescu Nicolae PSD DA
201. Pecingină Gheorghe PNL DA
202. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
203. Piper-Savu Florin PSD DA
204. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
205. Plăiașu Gabriel PNL DA
206. Polak Tudor PNL DA
207. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
208. Pop Darius AUR DA
209. Pop Rareș Tudor USR DA
210. Popa Alexandru PNL DA
211. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian PSD DA
213. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
214. Predescu Ana-Loredana PSD DA
215. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
216. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
217. Prună Cristina-Mădălina USR DA
218. Prunean Alin-Costel USR DA
219. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
220. Rafila Alexandru PSD DA
221. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
222. Rizea Cristina Camelia USR DA
223. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
224. Roman Florin-Claudiu PNL DA
225. Roman Nicolae AUR DA
226. Rujan Dumitru PNL DA
227. Salan Viorel PSD DA
228. Sandu Viorica PSD DA
229. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
230. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
231. Scripnic Lilian AUR DA
232. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
235. Simonis Alfred - Robert PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Vetuța PNL DA
240. Stângă George-Cătălin PNL DA
241. Stoian Maria PNL DA
242. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
243. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
244. Stoica Diana USR DA
245. Stoica Elena PSD DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
247. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șandru Cosmin PNL DA
251. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
252. Șerban Gianina AUR DA
253. Șimon Gheorghe PSD DA
254. Șișcu George PNL DA
255. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
256. Șoldan Gheorghe PSD DA
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Șovăială Constantin PNL DA
259. Ștefan Ion PNL DA
260. Tanasă Dan AUR DA
261. Tănase Antonel PNL DA
262. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
263. Tătaru Nelu PNL DA
264. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
265. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
266. Terente Eugen USR DA
267. Thellmann Christine PNL DA
268. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
269. Tobă Francisc - DA
270. Toda Daniel-Liviu USR DA
271. Todosiu Beniamin USR DA
272. Toma Ilie PSD DA
273. Toma Vasilică PSD DA
274. Trăilă Cristina PNL DA
275. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
276. Tudorache Daniel PSD DA
277. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
278. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
279. Turcan Raluca PNL DA
280. Tușa Adriana Diana PSD DA
281. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
282. Țoiu Oana-Silvia USR DA
283. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
284. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
285. Varga Glad-Aurel PNL DA
286. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
287. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
288. Vîlceanu Dan PNL DA
289. Volosatîi Boris AUR DA
290. Vulpescu Ioan PSD DA
291. Wiener Adrian USR DA
292. Zakarias Zoltán UDMR DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 2 octombrie 2022, 14:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro