Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 11:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 11:51

Subiect vot: Vot final - PL-x 515/2016 - Vot final respingere
Respingere PL 515/2016 referitoare la procedura privind emiterea somației de plată pentru creanțele necontestate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:298 101 81 53 28 18 15 2
- voturi pentru (DA):195 2 81 53 28 18 13 -
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:102 98 - - - - 2 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
7. Alda Adrian PSD Abținere
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD Abținere
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
30. Bejinariu Eugen PSD Abținere
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD Abținere
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bode Lucian Nicolae PNL DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
41. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chira Claudiu-Martin PNL DA
59. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Ciubuc Ciprian AUR DA
64. Cîtea Vasile PSD Abținere
65. Coarnă Dumitru PSD Abținere
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
71. Cristian Brian USR DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
77. Dancă Ionel PNL DA
78. Dămureanu Ringo AUR DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
81. Drancă Andrei-Iulian USR DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD Abținere
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
90. Fălcoi Nicu USR DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Feodorov Lucian AUR DA
94. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Daniel PSD Abținere
97. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
98. Floroiu Ionel PSD Abținere
99. Flucuș Dumitru PNL DA
100. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
101. Folescu Cornel-Vasile PSD Abținere
102. Gál Károly UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
105. Georgescu Nicolae PSD Abținere
106. Gheba Daniel-Sorin USR DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Giurgiu Adrian USR DA
111. Gliga Dumitrița PSD Abținere
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
113. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Gudu Michael PNL DA
117. Hajdu Gábor UDMR DA
118. Halici Nicușor PSD Abținere
119. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
120. Havârneanu Filip USR DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
122. Horga Maria-Gabriela PNL DA
123. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
124. Huțu Alexandra PSD Abținere
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ichim Cristian-Paul USR DA
129. Ilie Victor USR DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
131. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
136. Kelemen Attila UDMR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kiss János PNL DA
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lasca Mihai Ioan - Abținere
144. Lazăr Ion-Marian USR DA
145. Lazăr Teodor USR DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
149. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
150. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
151. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
155. Manta Claudiu PSD Abținere
156. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
157. Mărculescu Dumitru PNL DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
159. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
160. Miftode Marius-Andrei USR DA
161. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
163. Miklós Zoltán UDMR DA
164. Mina Marian PSD Abținere
165. Mircea Florin PSD Abținere
166. Miruță Radu-Dinel USR DA
167. Mitrea Dumitrina AUR DA
168. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Ervin PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR DA
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
175. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
176. Munteanu Remus PSD Abținere
177. Murariu Oana USR DA
178. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
179. Nacov Gheorghe Minoritati DA
180. Nagy Szabolcs UDMR DA
181. Năcuță Sorin PNL DA
182. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
183. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
184. Neagu Denisa-Elena USR DA
185. Neață Eugen PSD Abținere
186. Nechita Aurel PSD Abținere
187. Niță Nicu PSD Abținere
188. Olar Corneliu PNL DA
189. Orban Ludovic PNL DA
190. Oteșanu Daniela PSD Abținere
191. Özmen Oana-Marciana USR DA
192. Paladi George-Adrian PSD Abținere
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Panait Radu USR DA
195. Paraschiv Rodica PSD Abținere
196. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
197. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
200. Piper-Savu Florin PSD Abținere
201. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
202. Plăiașu Gabriel PNL DA
203. Polak Tudor PNL DA
204. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
205. Pop Darius AUR DA
206. Pop Rareș Tudor USR DA
207. Popa Radu Mihai PSD Abținere
208. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
209. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
210. Popescu Pavel PNL DA
211. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
212. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
213. Popica Eduard-Andrei PSD Abținere
214. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
215. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
216. Presură Alexandra PSD Abținere
217. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
218. Prună Cristina-Mădălina USR DA
219. Prunean Alin-Costel USR DA
220. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
221. Rafila Alexandru PSD Abținere
222. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
223. Rizea Cristina Camelia USR DA
224. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
225. Roman Florin-Claudiu PNL DA
226. Roman Nicolae AUR DA
227. Roșca Mircea PNL DA
228. Rujan Dumitru PNL DA
229. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
230. Salan Viorel PSD Abținere
231. Sandu Viorica PSD Abținere
232. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
233. Scripnic Lilian AUR DA
234. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
237. Simion George-Nicolae AUR DA
238. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
239. Solomon Adrian PSD Abținere
240. Stancu Paul PSD Abținere
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Vetuța PNL DA
243. Stângă George-Cătălin PNL DA
244. Stoian Maria PNL DA
245. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
246. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
247. Stoica Diana USR DA
248. Stoica Elena PSD Abținere
249. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
250. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
251. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șandru Cosmin PNL DA
255. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
256. Șerban Gianina AUR DA
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șișcu George PNL DA
259. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
260. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
261. Șoptică Costel PNL DA
262. Șovăială Constantin PNL DA
263. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
264. Tanasă Dan AUR DA
265. Tănase Antonel PNL DA
266. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
267. Tătaru Nelu PNL DA
268. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
269. Terente Eugen USR DA
270. Thellmann Christine PNL DA
271. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
272. Tobă Francisc - Abținere
273. Toda Daniel-Liviu USR DA
274. Todosiu Beniamin USR DA
275. Toma Ilie PSD Abținere
276. Toma Vasilică PSD Abținere
277. Trăilă Cristina PNL DA
278. Trif Bogdan Gheorghe PSD Abținere
279. Tudorache Daniel PSD NU
280. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
281. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
282. Turcan Raluca PNL DA
283. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
284. Tuță George-Cristian PNL DA
285. Țachianu Marian PSD Abținere
286. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
287. Țoiu Oana-Silvia USR DA
288. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
289. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
290. Varga Glad-Aurel PNL DA
291. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
292. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
293. Volosatîi Boris AUR DA
294. Weber Mihai PSD Abținere
295. Wiener Adrian USR DA
296. Zakarias Zoltán UDMR DA
297. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 ianuarie 2022, 23:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro