Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 11:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 11:52

Subiect vot: Vot final - PL-x 506/2017 - Vot final respingere
Respingere PL 506/2017 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.26/2000 cu privire la asociații și fundații
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:297 100 80 53 28 18 16 2
- voturi pentru (DA):197 4 80 53 28 18 14 -
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:99 95 - - - - 2 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
7. Alda Adrian PSD Abținere
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD Abținere
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
29. Bejinariu Eugen PSD Abținere
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD Abținere
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
40. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin PNL DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian AUR DA
63. Cîtea Vasile PSD Abținere
64. Coarnă Dumitru PSD Abținere
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
70. Cristian Brian USR DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
76. Dancă Ionel PNL DA
77. Dămureanu Ringo AUR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD Abținere
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR DA
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodor Silviu Minoritati DA
92. Feodorov Lucian AUR DA
93. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD Abținere
96. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
97. Floroiu Ionel PSD Abținere
98. Flucuș Dumitru PNL DA
99. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
100. Folescu Cornel-Vasile PSD Abținere
101. Gál Károly UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
104. Georgescu Nicolae PSD Abținere
105. Gheba Daniel-Sorin USR DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Giurgiu Adrian USR DA
111. Gliga Dumitrița PSD Abținere
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
113. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Hajdu Gábor UDMR DA
117. Halici Nicușor PSD Abținere
118. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
119. Havârneanu Filip USR DA
120. Hărătău Elena PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
122. Horga Maria-Gabriela PNL DA
123. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
124. Huțu Alexandra PSD Abținere
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ichim Cristian-Paul USR DA
129. Ilie Victor USR DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
131. Intotero Natalia-Elena PSD NU
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
136. Kelemen Attila UDMR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kiss János PNL DA
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lasca Mihai Ioan - Abținere
144. Lazăr Ion-Marian USR DA
145. Lazăr Teodor USR DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
149. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
150. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
151. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
155. Manta Claudiu PSD Abținere
156. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
157. Mărculescu Dumitru PNL DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
160. Miftode Marius-Andrei USR DA
161. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Miklós Zoltán UDMR DA
164. Mina Marian PSD Abținere
165. Mircea Florin PSD Abținere
166. Miruță Radu-Dinel USR DA
167. Mitrea Dumitrina AUR DA
168. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Ervin PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR DA
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
175. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
176. Munteanu Remus PSD Abținere
177. Murariu Oana USR DA
178. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
179. Nacov Gheorghe Minoritati DA
180. Nagy Szabolcs UDMR DA
181. Năcuță Sorin PNL DA
182. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
183. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
184. Neagu Denisa-Elena USR DA
185. Neață Eugen PSD Abținere
186. Nechita Aurel PSD Abținere
187. Niță Nicu PSD Abținere
188. Olar Corneliu PNL DA
189. Orban Ludovic PNL DA
190. Oteșanu Daniela PSD Abținere
191. Özmen Oana-Marciana USR DA
192. Paladi George-Adrian PSD Abținere
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Panait Radu USR DA
195. Paraschiv Rodica PSD Abținere
196. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
197. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
200. Piper-Savu Florin PSD Abținere
201. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
202. Plăiașu Gabriel PNL DA
203. Polak Tudor PNL DA
204. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
205. Pop Darius AUR DA
206. Pop Rareș Tudor USR DA
207. Popa Radu Mihai PSD Abținere
208. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
209. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
210. Popescu Pavel PNL DA
211. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
212. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
213. Popica Eduard-Andrei PSD Abținere
214. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
215. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
216. Presură Alexandra PSD Abținere
217. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
218. Prună Cristina-Mădălina USR DA
219. Prunean Alin-Costel USR DA
220. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
221. Rafila Alexandru PSD Abținere
222. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
223. Rizea Cristina Camelia USR DA
224. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
225. Roman Florin-Claudiu PNL DA
226. Roman Nicolae AUR DA
227. Rujan Dumitru PNL DA
228. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
229. Sandu Viorica PSD Abținere
230. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
231. Scripnic Lilian AUR DA
232. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
235. Simion George-Nicolae AUR DA
236. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Stancu Paul PSD Abținere
239. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
240. Stănescu Vetuța PNL DA
241. Stângă George-Cătălin PNL DA
242. Stoian Maria PNL DA
243. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
244. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
245. Stoica Diana USR DA
246. Stoica Elena PSD Abținere
247. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
248. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
249. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
251. Szabó Ödön UDMR DA
252. Șandru Cosmin PNL DA
253. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
254. Șerban Gianina AUR DA
255. Șimon Gheorghe PSD Abținere
256. Șișcu George PNL DA
257. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
258. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șovăială Constantin PNL DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Tanasă Dan AUR DA
263. Tănase Antonel PNL DA
264. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
265. Tătaru Nelu PNL DA
266. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
267. Terente Eugen USR DA
268. Thellmann Christine PNL DA
269. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
270. Tobă Francisc - Abținere
271. Toda Daniel-Liviu USR DA
272. Todosiu Beniamin USR DA
273. Toma Ilie PSD Abținere
274. Toma Vasilică PSD Abținere
275. Trăilă Cristina PNL DA
276. Trif Bogdan Gheorghe PSD Abținere
277. Tudorache Daniel PSD Abținere
278. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
279. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
280. Turcan Raluca PNL DA
281. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
282. Tuță George-Cristian PNL DA
283. Țachianu Marian PSD Abținere
284. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
285. Țoiu Oana-Silvia USR DA
286. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
287. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
288. Varga Glad-Aurel PNL DA
289. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
290. Vexler Silviu Minoritati DA
291. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
292. Volosatîi Boris AUR DA
293. Weber Mihai PSD Abținere
294. Wiener Adrian USR DA
295. Zakarias Zoltán UDMR DA
296. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
297. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 3:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro