Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 11:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 11:56

Subiect vot: Vot final - PL-x 462/2019 - Vot final adoptare
Adoptare PL 462/2019 Lege pentru înființarea Autorității Vamale Române și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:289 96 77 53 29 18 14 2
- voturi pentru (DA):237 95 76 3 29 18 14 2
- voturi împotrivă (NU):50 - - 50 - - - -
- abțineri:2 1 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR NU
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR NU
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR NU
33. Berescu Monica-Elena USR NU
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR NU
37. Bode Lucian Nicolae PNL DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR NU
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR NU
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR NU
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR NU
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciornei Radu Tudor USR NU
61. Ciubuc Ciprian AUR DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru PSD DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR NU
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dancă Ionel PNL DA
75. Dămureanu Ringo AUR DA
76. Dehelean Silviu USR NU
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR NU
79. Drulă Cătălin USR NU
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
88. Fălcoi Nicu USR NU
89. Fechet Mircea PNL DA
90. Feodor Silviu Minoritati DA
91. Feodorov Lucian AUR DA
92. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Flucuș Dumitru PNL DA
98. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
99. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
100. Gál Károly UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR NU
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Giurgiu Adrian USR NU
110. Gliga Dumitrița PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
115. Hajdu Gábor UDMR DA
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
118. Havârneanu Filip USR NU
119. Hărătău Elena PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
122. Huțu Alexandra PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul USR NU
127. Ilie Victor USR NU
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR NU
131. Ionescu George PNL DA
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
134. Kelemen Attila UDMR DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kiss János PNL DA
137. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
138. Könczei Csaba UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
141. Lasca Mihai Ioan - DA
142. Lazăr Ion-Marian USR NU
143. Lazăr Teodor USR NU
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
147. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
148. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
151. Manta Claudiu PSD DA
152. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
153. Mărculescu Dumitru PNL DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Miftode Marius-Andrei USR NU
157. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
159. Miklós Zoltán UDMR DA
160. Mina Marian PSD DA
161. Mircea Florin PSD DA
162. Miruță Radu-Dinel USR NU
163. Mitrea Dumitrina AUR DA
164. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
165. Moisin Radu-Marin PNL DA
166. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
167. Molnar Radu-Iulian USR NU
168. Morar Olivia-Diana PNL DA
169. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
170. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
171. Munteanu Remus PSD DA
172. Murariu Oana USR NU
173. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
174. Nagy Szabolcs UDMR DA
175. Năcuță Sorin PNL DA
176. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
177. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
178. Neagu Denisa-Elena USR NU
179. Neață Eugen PSD DA
180. Nechita Aurel PSD DA
181. Niță Nicu PSD DA
182. Olar Corneliu PNL DA
183. Orban Ludovic PNL Abținere
184. Oteșanu Daniela PSD DA
185. Özmen Oana-Marciana USR NU
186. Paladi George-Adrian PSD DA
187. Panait Radu USR NU
188. Paraschiv Rodica PSD DA
189. Pavelescu Nicolae PSD DA
190. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
191. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
192. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
193. Piper-Savu Florin PSD DA
194. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
195. Plăiașu Gabriel PNL DA
196. Polak Tudor PNL DA
197. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
198. Pop Darius AUR DA
199. Pop Rareș Tudor USR NU
200. Popa Radu Mihai PSD DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Dan-Cristian PSD DA
203. Popescu Pavel PNL DA
204. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
205. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
206. Popica Eduard-Andrei PSD DA
207. Predescu Ana-Loredana PSD DA
208. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
209. Presură Alexandra PSD DA
210. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
211. Prună Cristina-Mădălina USR NU
212. Prunean Alin-Costel USR NU
213. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
214. Rafila Alexandru PSD DA
215. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
216. Rizea Cristina Camelia USR NU
217. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
218. Roman Florin-Claudiu PNL DA
219. Roman Nicolae AUR DA
220. Rujan Dumitru PNL DA
221. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
222. Salan Viorel PSD DA
223. Sandu Viorica PSD DA
224. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
225. Scripnic Lilian AUR DA
226. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
229. Simion George-Nicolae AUR DA
230. Simonis Alfred - Robert PSD DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Stancu Paul PSD DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Vetuța PNL DA
235. Stângă George-Cătălin PNL DA
236. Stoian Maria PNL DA
237. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
238. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
239. Stoica Diana USR NU
240. Stoica Elena PSD DA
241. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șandru Cosmin PNL DA
247. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
248. Șerban Gianina AUR DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șișcu George PNL DA
251. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
252. Șoldan Gheorghe PSD DA
253. Șoptică Costel PNL DA
254. Șovăială Constantin PNL DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Tanasă Dan AUR DA
257. Tănase Antonel PNL DA
258. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
259. Tătaru Nelu PNL DA
260. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
261. Terente Eugen USR NU
262. Thellmann Christine PNL DA
263. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
264. Tobă Francisc - DA
265. Toda Daniel-Liviu USR NU
266. Todosiu Beniamin USR NU
267. Toma Ilie PSD DA
268. Trăilă Cristina PNL DA
269. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
270. Tudorache Daniel PSD DA
271. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
272. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
273. Turcan Raluca PNL DA
274. Tuță George-Cristian PNL DA
275. Țachianu Marian PSD DA
276. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
277. Țoiu Oana-Silvia USR DA
278. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
279. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
280. Varga Glad-Aurel PNL DA
281. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
282. Vexler Silviu Minoritati DA
283. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
284. Volosatîi Boris AUR DA
285. Weber Mihai PSD DA
286. Wiener Adrian USR DA
287. Zakarias Zoltán UDMR DA
288. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 18:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro