Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 11:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 11:57

Subiect vot: Vot final - PL-x 642/2020 - Vot final adoptare
Adoptare PL 642/2020 pentru modificarea și completarea Legii cadastrului și a publicității imobiliare nr.7/1996, precum și pentru modificarea art.121 din Legea fondului funciar 18/1991
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:287 99 74 51 29 17 15 2
- voturi pentru (DA):254 98 74 48 - 17 15 2
- voturi împotrivă (NU):32 1 - 2 29 - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR NU
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciornei Radu Tudor USR NU
58. Ciubuc Ciprian AUR NU
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coarnă Dumitru PSD DA
61. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
62. Constantin Daniel PNL DA
63. Cozma Adrian-Felician PNL DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR DA
67. Crușoveanu Marian PNL DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dămureanu Ringo AUR NU
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Enachi Raisa AUR NU
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fălcoi Nicu USR DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Feodorov Lucian AUR NU
89. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Flucuș Dumitru PNL DA
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
96. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Gheba Daniel-Sorin USR DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Giurgiu Adrian USR DA
106. Gliga Dumitrița PSD DA
107. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
108. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Hajdu Gábor UDMR DA
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
114. Havârneanu Filip USR DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
117. Huțu Alexandra PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ichim Cristian-Paul USR DA
122. Ilie Victor USR DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
128. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kiss János PNL DA
131. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
132. Könczei Csaba UDMR DA
133. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
134. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
135. Lasca Mihai Ioan - DA
136. Lazăr Ion-Marian USR DA
137. Lazăr Teodor USR DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
141. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
142. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
143. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
147. Manta Claudiu PSD DA
148. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
149. Mărculescu Dumitru PNL DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Miftode Marius-Andrei USR DA
153. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Miklós Zoltán UDMR DA
156. Mina Marian PSD DA
157. Mircea Florin PSD DA
158. Miruță Radu-Dinel USR DA
159. Mitrea Dumitrina AUR NU
160. Moisin Radu-Marin PNL DA
161. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
162. Molnar Radu-Iulian USR DA
163. Morar Olivia-Diana PNL DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
165. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
166. Munteanu Remus PSD DA
167. Murariu Oana USR DA
168. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
169. Nacov Gheorghe Minoritati DA
170. Nagy Szabolcs UDMR DA
171. Nagy Vasile AUR NU
172. Năcuță Sorin PNL DA
173. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
174. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
175. Neagu Denisa-Elena USR DA
176. Neață Eugen PSD DA
177. Niță Nicu PSD DA
178. Olar Corneliu PNL DA
179. Orban Ludovic PNL DA
180. Oteșanu Daniela PSD DA
181. Özmen Oana-Marciana USR DA
182. Paladi George-Adrian PSD DA
183. Panait Radu USR DA
184. Paraschiv Rodica PSD DA
185. Pavelescu Nicolae PSD DA
186. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
187. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Piper-Savu Florin PSD DA
190. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
191. Plăiașu Gabriel PNL DA
192. Polak Tudor PNL DA
193. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
194. Pop Darius AUR NU
195. Pop Rareș Tudor USR DA
196. Popa Radu Mihai PSD DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Dan-Cristian PSD DA
199. Popescu Pavel PNL DA
200. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
201. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
202. Popica Eduard-Andrei PSD DA
203. Predescu Ana-Loredana PSD DA
204. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
208. Prunean Alin-Costel USR DA
209. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
210. Rafila Alexandru PSD DA
211. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
212. Rizea Cristina Camelia USR DA
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
214. Roman Florin-Claudiu PNL DA
215. Roman Nicolae AUR NU
216. Roșca Mircea PNL DA
217. Rujan Dumitru PNL DA
218. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
219. Salan Viorel PSD DA
220. Sandu Viorica PSD DA
221. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
222. Scripnic Lilian AUR NU
223. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
226. Simion George-Nicolae AUR NU
227. Simonis Alfred - Robert PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stancu Paul PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Vetuța PNL DA
232. Stângă George-Cătălin PNL DA
233. Stoian Maria PNL DA
234. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
235. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
236. Stoica Diana USR DA
237. Stoica Elena PSD DA
238. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
239. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
240. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șandru Cosmin PNL DA
244. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
245. Șerban Gianina AUR NU
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șișcu George PNL DA
248. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
249. Șoldan Gheorghe PSD DA
250. Șoptică Costel PNL DA
251. Șovăială Constantin PNL DA
252. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
253. Tanasă Dan AUR NU
254. Tănase Antonel PNL DA
255. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
256. Tătaru Nelu PNL DA
257. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
258. Terente Eugen USR DA
259. Thellmann Christine PNL DA
260. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
261. Tobă Francisc - DA
262. Toda Daniel-Liviu USR DA
263. Todosiu Beniamin USR DA
264. Toma Ilie PSD DA
265. Toma Vasilică PSD DA
266. Trăilă Cristina PNL DA
267. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
268. Tudorache Daniel PSD DA
269. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
270. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
271. Turcan Raluca PNL DA
272. Tușa Adriana Diana PSD DA
273. Tuță George-Cristian PNL DA
274. Țachianu Marian PSD DA
275. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
276. Țoiu Oana-Silvia USR DA
277. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
278. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
279. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
280. Vexler Silviu Minoritati DA
281. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
282. Volosatîi Boris AUR NU
283. Weber Mihai PSD DA
284. Wiener Adrian USR DA
285. Zakarias Zoltán UDMR DA
286. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 17 ianuarie 2022, 23:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro