Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2021 > 12:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 octombrie 2021, ora 12:09

Subiect vot: Vot final - Pl-x 651/2020 - Vot final respingere
Respingere PL 651/2020 pentru modificarea Legii nr.32/2018 privind transmiterea unei suprafețe de teren din domeniul public al statului și din administrarea Academiei de Științe Agricole și Silvice "Gheorghe Ionescu-Șișești" - Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Cartof și Sfeclă de Zahăr Brașov, județul Brașov, în domeniul public al municipiului Brașov, pentru realizarea obiectivului de investiție ”Construire Spital Clinic Regional de Urgență Brașov"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:293 99 78 52 29 18 15 2
- voturi pentru (DA):188 2 77 50 29 18 12 -
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:104 97 1 1 - - 3 2
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD Abținere
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
6. Alda Adrian PSD Abținere
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD Abținere
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
29. Bejinariu Eugen PSD Abținere
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD Abținere
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
41. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD Abținere
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian AUR DA
63. Cîtea Vasile PSD Abținere
64. Coarnă Dumitru PSD Abținere
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
69. Cristian Brian USR DA
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
76. Dancă Ionel PNL DA
77. Dămureanu Ringo AUR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD Abținere
84. Dumitru Florian-Emil PNL DA
85. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
86. Enachi Raisa AUR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
90. Fălcoi Nicu USR DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Feodorov Lucian AUR DA
94. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Daniel PSD Abținere
97. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
98. Floroiu Ionel PSD Abținere
99. Flucuș Dumitru PNL Abținere
100. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
101. Folescu Cornel-Vasile PSD Abținere
102. Gál Károly UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
105. Georgescu Nicolae PSD Abținere
106. Gheba Daniel-Sorin USR DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Giurgiu Adrian USR DA
112. Gliga Dumitrița PSD Abținere
113. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
114. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Michael PNL DA
118. Hajdu Gábor UDMR DA
119. Halici Nicușor PSD Abținere
120. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
121. Havârneanu Filip USR DA
122. Hărătău Elena PNL DA
123. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
125. Huțu Alexandra PSD Abținere
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ichim Cristian-Paul USR DA
130. Ilie Victor USR DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
132. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
133. Ion Stelian-Cristian USR DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Ivan Bogdan-Gruia PSD Abținere
136. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
137. Kelemen Attila UDMR DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kiss János PNL DA
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
144. Lasca Mihai Ioan - Abținere
145. Lazăr Ion-Marian USR DA
146. Lazăr Teodor USR DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
150. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
151. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
155. Mang Ioan PSD Abținere
156. Manta Claudiu PSD Abținere
157. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
158. Mărculescu Dumitru PNL DA
159. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Miftode Marius-Andrei USR DA
162. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
164. Miklós Zoltán UDMR DA
165. Mina Marian PSD Abținere
166. Mircea Florin PSD Abținere
167. Miruță Radu-Dinel USR DA
168. Mitrea Dumitrina AUR DA
169. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
170. Moisin Radu-Marin PNL DA
171. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
172. Molnar Ervin PNL DA
173. Molnar Radu-Iulian USR DA
174. Morar Olivia-Diana PNL DA
175. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
176. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
177. Munteanu Remus PSD Abținere
178. Murariu Oana USR DA
179. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
180. Nagy Szabolcs UDMR DA
181. Nagy Vasile AUR DA
182. Năcuță Sorin PNL DA
183. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
184. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
185. Neagu Denisa-Elena USR DA
186. Neață Eugen PSD Abținere
187. Nechita Aurel PSD Abținere
188. Niță Nicu PSD Abținere
189. Olar Corneliu PNL DA
190. Orban Ludovic PNL DA
191. Oteșanu Daniela PSD Abținere
192. Özmen Oana-Marciana USR DA
193. Paladi George-Adrian PSD Abținere
194. Panait Radu USR DA
195. Paraschiv Rodica PSD Abținere
196. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
197. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
200. Piper-Savu Florin PSD Abținere
201. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
202. Plăiașu Gabriel PNL DA
203. Polak Tudor PNL DA
204. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
205. Pop Darius AUR DA
206. Pop Rareș Tudor USR -
207. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
208. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
209. Popescu Pavel PNL DA
210. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
211. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
212. Popica Eduard-Andrei PSD Abținere
213. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
214. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
215. Presură Alexandra PSD Abținere
216. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
217. Prună Cristina-Mădălina USR DA
218. Prunean Alin-Costel USR DA
219. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
220. Rafila Alexandru PSD Abținere
221. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
222. Rizea Cristina Camelia USR DA
223. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
224. Roman Florin-Claudiu PNL DA
225. Roman Nicolae AUR DA
226. Roșca Mircea PNL DA
227. Rujan Dumitru PNL DA
228. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
229. Salan Viorel PSD Abținere
230. Sandu Viorica PSD Abținere
231. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
232. Scripnic Lilian AUR DA
233. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
234. Seres Dénes UDMR DA
235. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
236. Simion George-Nicolae AUR DA
237. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
238. Solomon Adrian PSD Abținere
239. Stancu Paul PSD Abținere
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Vetuța PNL DA
242. Stângă George-Cătălin PNL DA
243. Stoian Maria PNL DA
244. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
245. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
246. Stoica Diana USR DA
247. Stoica Elena PSD DA
248. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
252. Șerban Gianina AUR DA
253. Șimon Gheorghe PSD Abținere
254. Șișcu George PNL DA
255. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
256. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Șovăială Constantin PNL DA
259. Tanasă Dan AUR DA
260. Tănase Antonel PNL DA
261. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
262. Tătaru Nelu PNL DA
263. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
264. Terente Eugen USR DA
265. Thellmann Christine PNL DA
266. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
267. Tobă Francisc - Abținere
268. Toda Daniel-Liviu USR DA
269. Todosiu Beniamin USR DA
270. Toma Ilie PSD Abținere
271. Toma Vasilică PSD Abținere
272. Trăilă Cristina PNL DA
273. Trif Bogdan Gheorghe PSD Abținere
274. Tudorache Daniel PSD Abținere
275. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
276. Turcan Raluca PNL DA
277. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
278. Tuță George-Cristian PNL DA
279. Țachianu Marian PSD Abținere
280. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
281. Țoiu Oana-Silvia USR DA
282. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
283. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
284. Varga Glad-Aurel PNL DA
285. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
286. Vexler Silviu Minoritati DA
287. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
288. Volosatîi Boris AUR DA
289. Weber Mihai PSD Abținere
290. Wiener Adrian USR Abținere
291. Zakarias Zoltán UDMR DA
292. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 17 ianuarie 2022, 23:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro