Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.10.2021 > 10:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 octombrie 2021, ora 10:13

Subiect vot: Ordinea de zi - Aprobare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:258 83 35 43 21 13 10 1 24 4 20 2 1 1
- voturi pentru (DA):245 78 34 43 18 11 10 1 24 4 20 1 1 -
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:12 5 1 - 3 2 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Aelenei Dănuț deputat AUR -
2. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL -
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
8. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
9. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
10. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
11. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
12. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
13. Badiu Georgel deputat AUR DA
14. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
15. Balan Ioan deputat PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
18. Barna Ilie Dan deputat USR DA
19. Bălășoiu Aurel deputat PSD -
20. Băltărețu Viorel deputat USR DA
21. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
22. Bende Sándor deputat UDMR DA
23. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
24. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
25. Bica Dănuț senator PNL DA
26. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR -
27. Bîrcă Constantin deputat PSD -
28. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
29. Bodea Marius senator USR DA
30. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
31. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
35. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
36. Bulai Iulian deputat USR DA
37. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
39. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
40. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
41. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
42. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
45. Cernic Sebastian senator USR DA
46. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
47. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
48. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
49. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
50. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
51. Cîtea Vasile deputat PSD DA
52. Coarnă Dumitru deputat PSD -
53. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
54. Constantin Daniel deputat PNL DA
55. Cosma Dorinel senator AUR -
56. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
57. Crețu Gabriela senator PSD DA
58. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
60. Cristian Brian deputat USR DA
61. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
62. Csoma Botond deputat UDMR DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
64. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
65. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
66. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
67. Dehelean Silviu deputat USR DA
68. Deneș Ioan senator PSD DA
69. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
70. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
71. Dîncu Vasile senator PSD DA
72. Dogariu Eugen senator PSD DA
73. Dragu Anca Dana senator USR DA
74. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
76. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
77. Enachi Raisa deputat AUR DA
78. Farago Petru deputat UDMR DA
79. Fălcoi Nicu deputat USR DA
80. Fechet Mircea deputat PNL DA
81. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
82. Feodorov Lucian deputat AUR DA
83. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
84. Florea Daniel deputat PSD DA
85. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
86. Floroiu Ionel deputat PSD DA
87. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
89. Gavrilă Anamaria deputat - DA
90. Georgescu Laura senator PSD DA
91. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
93. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
94. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
95. Giurgiu Adrian deputat USR DA
96. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
97. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
99. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
101. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
102. Halici Nicușor deputat PSD DA
103. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
104. Havârneanu Filip deputat USR DA
105. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
106. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
107. Humelnicu Marius senator PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
109. Huțu Alexandra deputat PSD DA
110. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
111. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
112. Ilie Victor deputat USR DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
115. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
116. Ivan Dan senator USR DA
117. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
118. Kelemen Attila deputat UDMR DA
119. Kiss János deputat PNL DA
120. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
121. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
122. Lazăr Teodor deputat USR DA
123. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
124. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
125. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
126. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
127. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
130. Manta Claudiu deputat PSD DA
131. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
132. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
133. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
134. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
135. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
136. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
137. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
138. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
139. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
140. Mina Marian deputat PSD DA
141. Mircea Florin deputat PSD DA
142. Mirea Siminica senator PSD DA
143. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
144. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
145. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
146. Mocioalcă Ion senator PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
148. Molnar Ervin deputat PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
151. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
152. Munteanu Remus deputat PSD DA
153. Murariu Oana deputat USR DA
154. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
155. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
156. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
157. Năcuță Sorin deputat PNL DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
159. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
160. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
161. Neață Eugen deputat PSD DA
162. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
163. Niță Nicu deputat PSD DA
164. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
165. Oprinoiu Aurel senator USR DA
166. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
167. Panait Radu deputat USR DA
168. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
169. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
170. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
172. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
173. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
174. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
175. Pop Darius deputat AUR DA
176. Popa Maricel senator PSD DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
178. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
179. Popescu Pavel deputat PNL DA
180. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
181. Postică Andrei senator USR DA
182. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
183. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
184. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
185. Puiu Ovidiu senator PSD DA
186. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
187. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR -
188. Rafila Alexandru deputat PSD DA
189. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
190. Răducanu Sebastian senator PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
192. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
193. Roman Nicolae deputat AUR DA
194. Rujan Dumitru deputat PNL DA
195. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
196. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
197. Salan Viorel deputat PSD DA
198. Sandu Viorica deputat PSD DA
199. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
200. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
201. Scarlat George senator PNL DA
202. Scripnic Lilian deputat AUR DA
203. Seres Dénes deputat UDMR DA
204. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
205. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
206. Solomon Adrian deputat PSD DA
207. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
208. Stan Ioan senator PSD DA
209. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
210. Stancu Paul deputat PSD DA
211. Stănescu Paul senator PSD DA
212. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
213. Stoian Maria deputat PNL DA
214. Stoica Diana deputat USR DA
215. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
216. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
217. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
218. Szabó Ödön deputat UDMR -
219. Șandru Cosmin deputat PNL DA
220. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
221. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
222. Șișcu George deputat PNL DA
223. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
224. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
225. Șoptică Costel deputat PNL DA
226. Șovăială Constantin deputat PNL DA
227. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
228. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
229. Tătaru Nelu deputat PNL DA
230. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
231. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
232. Terente Eugen deputat USR DA
233. Thellmann Christine deputat PNL DA
234. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
235. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
236. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
237. Todosiu Beniamin deputat USR DA
238. Toma Ilie deputat PSD DA
239. Toma Vasilică deputat PSD DA
240. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
241. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
242. Tudorache Daniel deputat PSD DA
243. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
244. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
245. Țachianu Marian deputat PSD DA
246. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD -
247. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD -
248. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
249. Vicol Costel senator USR DA
250. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
251. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
252. Volosatîi Boris deputat AUR -
253. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
254. Weber Mihai deputat PSD DA
255. Wiener Adrian deputat USR DA
256. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
257. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
258. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 18 ianuarie 2022, 16:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro