Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.10.2021 > 10:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 octombrie 2021, ora 10:18

Subiect vot: Timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:291 91 37 47 20 13 12 1 31 9 23 3 3 1
- voturi pentru (DA):289 91 37 47 20 13 12 1 30 9 23 3 3 -
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
2. Alda Adrian deputat PSD DA
3. Alexandru Victoria-Violeta deputat PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL DA
6. Antal István-Loránt senator UDMR DA
7. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
8. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
9. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
10. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
11. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
12. Badiu Georgel deputat AUR DA
13. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
14. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
15. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
16. Barna Ilie Dan deputat USR DA
17. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
18. Băltărețu Viorel deputat USR DA
19. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
20. Bende Sándor deputat UDMR DA
21. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
22. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
23. Bica Dănuț senator PNL DA
24. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
25. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
27. Bodea Marius senator USR DA
28. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
29. Bola Bogdan-Alexandru deputat PNL DA
30. Bordei Cristian senator USR DA
31. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
33. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
37. Bulai Iulian deputat USR DA
38. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
40. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
41. Busuioc Andrei senator AUR DA
42. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
43. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
48. Cernic Sebastian senator USR DA
49. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
50. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
51. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
52. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
53. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
54. Cîtea Vasile deputat PSD DA
55. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
56. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
57. Constantin Daniel deputat PNL DA
58. Cosma Dorinel senator AUR DA
59. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
60. Crețu Gabriela senator PSD DA
61. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
62. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
64. Cristian Brian deputat USR DA
65. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
66. Csoma Botond deputat UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
68. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
69. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
70. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
71. Dăneasă Mircea senator AUR DA
72. Dehelean Silviu deputat USR DA
73. Deneș Ioan senator PSD DA
74. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
75. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
76. Dîncu Vasile senator PSD DA
77. Dogariu Eugen senator PSD -
78. Dragu Anca Dana senator USR DA
79. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
80. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
81. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
82. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
83. Enachi Raisa deputat AUR DA
84. Farago Petru deputat UDMR DA
85. Fălcoi Nicu deputat USR DA
86. Fechet Mircea deputat PNL DA
87. Feodorov Lucian deputat AUR DA
88. Florea Daniel deputat PSD DA
89. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
90. Floroiu Ionel deputat PSD DA
91. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
92. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
94. Furtună Mirela deputat PSD DA
95. Gavrilă Anamaria deputat - DA
96. Georgescu Laura senator PSD DA
97. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
98. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
99. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
100. Giurgiu Adrian deputat USR DA
101. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
102. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
103. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
104. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
105. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
107. Gudu Michael deputat PNL DA
108. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
109. Halici Nicușor deputat PSD DA
110. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
111. Hatos Adrian senator PNL DA
112. Havârneanu Filip deputat USR DA
113. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
114. Humelnicu Marius senator PSD DA
115. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
116. Huțu Alexandra deputat PSD DA
117. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
118. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
119. Ilie Victor deputat USR DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
123. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
124. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
125. Ivan Dan senator USR DA
126. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
127. Kelemen Attila deputat UDMR DA
128. Kiss János deputat PNL DA
129. Kocsis-Cristea Alexandru deputat PNL DA
130. Könczei Csaba deputat UDMR DA
131. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
132. Lazăr Teodor deputat USR DA
133. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
134. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
136. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
137. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
139. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
140. Manta Claudiu deputat PSD DA
141. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
142. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
143. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
144. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
145. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
146. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
148. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
149. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
150. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
151. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
152. Mina Marian deputat PSD DA
153. Mircea Florin deputat PSD DA
154. Mirea Siminica senator PSD DA
155. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
156. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
157. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
158. Mocioalcă Ion senator PSD DA
159. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
160. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
161. Molnar Ervin deputat PNL DA
162. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
163. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
164. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
165. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
166. Munteanu Remus deputat PSD DA
167. Murariu Oana deputat USR DA
168. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
169. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
170. Mutu Gabriel senator PSD DA
171. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
172. Nassar Rodica deputat PSD DA
173. Năcuță Sorin deputat PNL DA
174. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
175. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
176. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
177. Neață Eugen deputat PSD DA
178. Nechita Aurel deputat PSD DA
179. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
180. Niță Nicu deputat PSD DA
181. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
182. Oprinoiu Aurel senator USR DA
183. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
184. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
185. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
186. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
187. Panait Radu deputat USR DA
188. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
189. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
190. Pălărie Ștefan senator USR DA
191. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
192. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
193. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
194. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
195. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
196. Pop Darius deputat AUR DA
197. Popa Maricel senator PSD DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
199. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
200. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
201. Postică Andrei senator USR DA
202. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
203. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
204. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
205. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
206. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
207. Puiu Ovidiu senator PSD DA
208. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
209. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
210. Rafila Alexandru deputat PSD DA
211. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
212. Răducanu Sebastian senator PSD DA
213. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
215. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
216. Roman Nicolae deputat AUR DA
217. Rotaru Ion senator PSD DA
218. Rujan Dumitru deputat PNL DA
219. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
220. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
221. Salan Viorel deputat PSD DA
222. Sandu Viorica deputat PSD DA
223. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
224. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
225. Scarlat George senator PNL DA
226. Scripnic Lilian deputat AUR DA
227. Seres Dénes deputat UDMR DA
228. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
229. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
230. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
231. Solomon Adrian deputat PSD DA
232. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
233. Stan Ioan senator PSD DA
234. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
235. Stancu Paul deputat PSD DA
236. Stănescu Paul senator PSD DA
237. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
238. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
239. Stoian Maria deputat PNL DA
240. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
241. Stoica Diana deputat USR DA
242. Stoica Elena deputat PSD DA
243. Stroe Felix senator PSD DA
244. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
245. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
246. Szabó Ödön deputat UDMR DA
247. Șandru Cosmin deputat PNL DA
248. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
249. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
250. Șișcu George deputat PNL DA
251. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
252. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
253. Șoptică Costel deputat PNL DA
254. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
255. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
256. Tătaru Nelu deputat PNL DA
257. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
258. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
259. Terente Eugen deputat USR DA
260. Thellmann Christine deputat PNL DA
261. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
262. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
263. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
264. Todosiu Beniamin deputat USR DA
265. Toma Ilie deputat PSD DA
266. Toma Vasilică deputat PSD DA
267. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
268. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
269. Tudorache Daniel deputat PSD DA
270. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
271. Turos Lóránd senator UDMR DA
272. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
273. Țachianu Marian deputat PSD DA
274. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
275. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
276. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
277. Veștea Mihail senator PNL DA
278. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
279. Vicol Costel senator USR DA
280. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
281. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
282. Vlașin Sorin senator PSD DA
283. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
284. Volosatîi Boris deputat AUR DA
285. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
286. Weber Mihai deputat PSD DA
287. Wiener Adrian deputat USR DA
288. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
289. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
290. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
291. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 23 ianuarie 2022, 17:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro