Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.10.2021 > 16:14 Versiunea pentru printare
Luni, 25 octombrie 2021, ora 16:14

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Pl-x 200/2021 - Propunere dezbatere fara raport pct. 8 din ordinea de zi
PL 200/2021 pentru modificarea Legii 176/2010 privind integritatea în exercitarea funcțiilor și demnităților publice, pentru modificarea și completarea Legii nr.144/2007 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate, precum și pentru modificarea și completarea altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:222 82 41 47 25 15 10 2
- voturi pentru (DA):219 80 41 46 25 15 10 2
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Berescu Monica-Elena USR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bulai Oana-Gianina PSD DA
37. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Cambera Oana-Alexandra USR DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciornei Radu Tudor USR DA
47. Ciubuc Ciprian AUR DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Coarnă Dumitru PSD DA
50. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
51. Constantin Daniel PNL DA
52. Cristian Brian USR DA
53. Crîstici Ognean Minoritati DA
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Dămureanu Ringo AUR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Drancă Andrei-Iulian USR DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dumitru Florian-Emil PNL DA
62. Enachi Raisa AUR DA
63. Farago Petru UDMR DA
64. Fădor Angelica PNL DA
65. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
66. Feodor Silviu Minoritati DA
67. Feodorov Lucian AUR DA
68. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
69. Florea Daniel PSD DA
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Gavrilă Anamaria - DA
75. Georgescu Nicolae PSD DA
76. Gheba Daniel-Sorin USR DA
77. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
78. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
79. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
80. Gliga Dumitrița PSD DA
81. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
82. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
83. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
84. Gudu Michael PNL DA
85. Hajdu Gábor UDMR DA
86. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
87. Havârneanu Filip USR DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Huțu Alexandra PSD DA
90. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Ichim Cristian-Paul USR DA
93. Ilie Victor USR DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Intotero Natalia-Elena PSD DA
96. Ion Stelian-Cristian USR DA
97. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
98. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
99. Kelemen Attila UDMR DA
100. Kiss János PNL DA
101. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
102. Könczei Csaba UDMR DA
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
104. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
105. Lazăr Ion-Marian USR DA
106. Lazăr Teodor USR DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
110. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
111. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
112. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD DA
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
115. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
116. Manta Claudiu PSD DA
117. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
118. Mărculescu Dumitru PNL DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Miftode Marius-Andrei USR DA
121. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
122. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
123. Miklós Zoltán UDMR DA
124. Mina Marian PSD DA
125. Mircea Florin PSD DA
126. Miruță Radu-Dinel USR DA
127. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
128. Moisin Radu-Marin PNL DA
129. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
130. Molnar Ervin PNL DA
131. Molnar Radu-Iulian USR DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
133. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
134. Munteanu Remus PSD DA
135. Mușoiu Ștefan PSD DA
136. Nagy Szabolcs UDMR DA
137. Nagy Vasile AUR DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
140. Neagu Denisa-Elena USR DA
141. Neață Eugen PSD DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Oteșanu Daniela PSD DA
144. Özmen Oana-Marciana USR DA
145. Paladi George-Adrian PSD DA
146. Pavelescu Nicolae PSD DA
147. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
148. Piper-Savu Florin PSD DA
149. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
150. Pop Darius AUR DA
151. Pop Rareș Tudor USR DA
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
153. Popescu Dan-Cristian PSD DA
154. Popica Eduard-Andrei PSD DA
155. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
156. Prună Cristina-Mădălina USR DA
157. Prunean Alin-Costel USR DA
158. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
159. Rafila Alexandru PSD DA
160. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
161. Rizea Cristina Camelia USR DA
162. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
163. Roman Florin-Claudiu PNL DA
164. Roman Nicolae AUR DA
165. Rujan Dumitru PNL DA
166. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
167. Salan Viorel PSD DA
168. Sandu Viorica PSD DA
169. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
170. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Simion George-Nicolae AUR DA
173. Simonis Alfred - Robert PSD DA
174. Solomon Adrian PSD DA
175. Stancu Paul PSD DA
176. Stativă Irinel Ioan PSD DA
177. Stănescu Vetuța PNL DA
178. Stângă George-Cătălin PNL DA
179. Stoian Maria PNL DA
180. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
181. Stoica Diana USR DA
182. Stoica Elena PSD DA
183. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
184. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
185. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
186. Șandru Cosmin PNL DA
187. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
188. Șerban Gianina AUR DA
189. Șimon Gheorghe PSD DA
190. Șișcu George PNL DA
191. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
192. Șovăială Constantin PNL DA
193. Tanasă Dan AUR DA
194. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
195. Tătaru Nelu PNL DA
196. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
197. Teodoroiu Simona-Maya PSD -
198. Terente Eugen USR DA
199. Thellmann Christine PNL DA
200. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
201. Tobă Francisc - DA
202. Toda Daniel-Liviu USR DA
203. Todosiu Beniamin USR DA
204. Toma Ilie PSD DA
205. Toma Vasilică PSD DA
206. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
207. Tudorache Daniel PSD DA
208. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
209. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
210. Tușa Adriana Diana PSD DA
211. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
212. Țoiu Oana-Silvia USR DA
213. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
214. Varga Glad-Aurel PNL DA
215. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
216. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
217. Volosatîi Boris AUR DA
218. Vulpescu Ioan PSD DA
219. Weber Mihai PSD DA
220. Wiener Adrian USR DA
221. Zakarias Zoltán UDMR DA
222. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 28 ianuarie 2022, 17:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro