Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.10.2021 > 10:15 Versiunea pentru printare
Marți, 26 octombrie 2021, ora 10:15

Poziție pe
ordinea de zi:
33
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 602/2019 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.21/1992 privind protecția consumatorilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:175 68 37 41 12 9 6 2
- voturi pentru (DA):132 67 4 41 12 3 5 -
- voturi împotrivă (NU):40 - 33 - - 6 - 1
- abțineri:2 - - - - - 1 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Apostol Alin-Gabriel USR DA
7. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
8. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
9. Axinia Adrian-George AUR DA
10. Badea Mihai-Alexandru USR DA
11. Badiu Georgel AUR DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PNL DA
14. Barbu Costel PNL NU
15. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
16. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Bălășoiu Aurel PSD DA
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Berescu Monica-Elena USR DA
22. Bîrcă Constantin PSD DA
23. Blaga Daniel-Codruț USR DA
24. Bota Călin-Ioan PNL NU
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buican Cristian PNL NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR DA
31. Bulai Oana-Gianina PSD DA
32. Burciu Cristina PNL NU
33. Buzoianu Diana-Anda USR DA
34. Cambera Oana-Alexandra USR DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
36. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
37. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chira Claudiu-Martin PNL NU
40. Chirilă Virgil Alin PSD DA
41. Ciofu Cătălina PNL NU
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Coarnă Dumitru PSD DA
45. Cristea Andi-Lucian PSD DA
46. Cristian Brian USR DA
47. Crușoveanu Marian PNL NU
48. Csoma Botond UDMR NU
49. Cupșa Ioan PNL NU
50. Dămureanu Ringo AUR DA
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
53. Dumitru Florian-Emil PNL NU
54. Dunava Costel Neculai PSD DA
55. Enachi Raisa AUR DA
56. Fădor Angelica PNL NU
57. Fălcoi Nicu USR DA
58. Feodor Silviu Minoritati DA
59. Feodorov Lucian AUR DA
60. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
61. Florea Daniel PSD DA
62. Florea Oana-Consuela PSD DA
63. Flucuș Dumitru PNL NU
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
65. Gavrilă Anamaria - NU
66. Georgescu Nicolae PSD DA
67. Gheba Daniel-Sorin USR DA
68. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
69. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
70. Giurgiu Adrian USR DA
71. Gliga Dumitrița PSD DA
72. Goleac Nicoleta-Matilda PSD -
73. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
75. Hajdu Gábor UDMR NU
76. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
77. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
78. Huțu Alexandra PSD DA
79. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
80. Iancu Marius-Ionel PSD DA
81. Ichim Cristian-Paul USR DA
82. Ilie Victor USR DA
83. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
84. Intotero Natalia-Elena PSD DA
85. Ion Stelian-Cristian USR DA
86. Ionescu George PNL NU
87. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
88. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
89. Kelemen Attila UDMR NU
90. Kiss János PNL NU
91. Könczei Csaba UDMR DA
92. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
93. Lazăr Ion-Marian USR DA
94. Lazăr Teodor USR DA
95. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
96. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
97. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
98. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
101. Mang Ioan PSD DA
102. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
103. Miftode Marius-Andrei USR DA
104. Miklós Zoltán UDMR NU
105. Mina Marian PSD DA
106. Mircea Florin PSD DA
107. Moisin Radu-Marin PNL NU
108. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
109. Molnar Ervin PNL NU
110. Molnar Radu-Iulian USR DA
111. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
112. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
113. Munteanu Remus PSD DA
114. Murariu Oana USR DA
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Năcuță Sorin PNL NU
117. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
118. Neață Eugen PSD DA
119. Nechita Aurel PSD DA
120. Niță Nicu PSD DA
121. Olar Corneliu PNL DA
122. Orban Ludovic - Abținere
123. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
124. Paraschiv Rodica PSD DA
125. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
126. Piper-Savu Florin PSD DA
127. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
128. Pop Rareș Tudor USR DA
129. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
130. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
131. Presură Alexandra PSD DA
132. Prunean Alin-Costel USR DA
133. Rizea Cristina Camelia USR DA
134. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
135. Roman Florin-Claudiu PNL NU
136. Roman Nicolae AUR DA
137. Salan Viorel PSD DA
138. Sandu Viorica PSD DA
139. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
140. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
141. Seres Dénes UDMR DA
142. Simion George-Nicolae AUR DA
143. Simonis Alfred - Robert PSD DA
144. Solomon Adrian PSD DA
145. Stănescu Vetuța PNL NU
146. Stoian Maria PNL NU
147. Stoica Diana USR DA
148. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
149. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
150. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
151. Șoldan Gheorghe PSD DA
152. Șovăială Constantin PNL NU
153. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
154. Tanasă Dan AUR DA
155. Tănase Antonel PNL NU
156. Tătaru Nelu PNL NU
157. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
158. Terente Eugen USR DA
159. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
160. Toda Daniel-Liviu USR DA
161. Todosiu Beniamin USR DA
162. Toma Ilie PSD DA
163. Toma Vasilică PSD DA
164. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
165. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
166. Turcan Raluca PNL DA
167. Tușa Adriana Diana PSD DA
168. Tuță George-Cristian PNL NU
169. Țachianu Marian PSD DA
170. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
171. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
172. Vexler Silviu Minoritati DA
173. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
174. Wiener Adrian USR DA
175. Zakarias Zoltán UDMR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 25 ianuarie 2022, 1:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro