Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.10.2021 > 10:16 Versiunea pentru printare
Marți, 26 octombrie 2021, ora 10:16

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:173 60 41 42 13 8 6 3
- voturi pentru (DA):155 60 39 42 - 7 6 1
- voturi împotrivă (NU):18 - 2 - 13 1 - 2
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Apostol Alin-Gabriel USR DA
6. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
7. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
8. Axinia Adrian-George AUR NU
9. Badea Mihai-Alexandru USR DA
10. Badiu Georgel AUR NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PNL NU
13. Banias Mircea Marius PNL NU
14. Barbu Costel PNL DA
15. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălășoiu Aurel PSD DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Berescu Monica-Elena USR DA
21. Bîrcă Constantin PSD DA
22. Blaga Daniel-Codruț USR DA
23. Bota Călin-Ioan PNL DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Bulai Iulian USR DA
29. Bulai Oana-Gianina PSD DA
30. Burciu Cristina PNL DA
31. Buzoianu Diana-Anda USR DA
32. Cambera Oana-Alexandra USR DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
34. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
35. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
36. Chichirău Cosette-Paula USR DA
37. Chirilă Virgil Alin PSD DA
38. Ciofu Cătălina PNL DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Coarnă Dumitru PSD DA
42. Cristea Andi-Lucian PSD DA
43. Cristian Brian USR DA
44. Crușoveanu Marian PNL DA
45. Csoma Botond UDMR DA
46. Cupșa Ioan PNL DA
47. Dămureanu Ringo AUR NU
48. Dehelean Silviu USR DA
49. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
50. Dumitru Florian-Emil PNL DA
51. Dunava Costel Neculai PSD DA
52. Enachi Raisa AUR NU
53. Fădor Angelica PNL DA
54. Fălcoi Nicu USR DA
55. Feodor Silviu Minoritati DA
56. Feodorov Lucian AUR NU
57. Florea Daniel PSD DA
58. Florea Oana-Consuela PSD DA
59. Flucuș Dumitru PNL DA
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Gavrilă Anamaria - NU
62. Georgescu Nicolae PSD DA
63. Gheba Daniel-Sorin USR DA
64. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
65. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
66. Giurgiu Adrian USR DA
67. Gliga Dumitrița PSD DA
68. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
69. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
71. Hajdu Gábor UDMR NU
72. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
73. Havârneanu Filip USR DA
74. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
75. Huțu Alexandra PSD DA
76. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
77. Iancu Marius-Ionel PSD DA
78. Ichim Cristian-Paul USR DA
79. Ilie Victor USR DA
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
81. Intotero Natalia-Elena PSD DA
82. Ion Stelian-Cristian USR DA
83. Ionescu George PNL DA
84. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
85. Kelemen Attila UDMR DA
86. Kiss János PNL DA
87. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
88. Lasca Mihai Ioan - NU
89. Lazăr Ion-Marian USR DA
90. Lazăr Teodor USR DA
91. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
92. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
93. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
94. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
95. Macovei Silviu Nicu PSD DA
96. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
97. Mang Ioan PSD DA
98. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
99. Miftode Marius-Andrei USR DA
100. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
101. Miklós Zoltán UDMR DA
102. Mina Marian PSD DA
103. Mircea Florin PSD DA
104. Moisin Radu-Marin PNL DA
105. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
106. Molnar Ervin PNL DA
107. Molnar Radu-Iulian USR DA
108. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
109. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
110. Murariu Oana USR DA
111. Mușoiu Ștefan PSD DA
112. Năcuță Sorin PNL DA
113. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
114. Neață Eugen PSD DA
115. Niță Nicu PSD DA
116. Olar Corneliu PNL DA
117. Orban Ludovic - DA
118. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
119. Paraschiv Rodica PSD DA
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
121. Piper-Savu Florin PSD DA
122. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
123. Pop Rareș Tudor USR DA
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
125. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
126. Presură Alexandra PSD DA
127. Prunean Alin-Costel USR DA
128. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
129. Rizea Cristina Camelia USR DA
130. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
131. Roman Florin-Claudiu PNL DA
132. Roman Nicolae AUR NU
133. Sandu Viorica PSD DA
134. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
135. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
136. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Simion George-Nicolae AUR NU
139. Solomon Adrian PSD DA
140. Stănescu Vetuța PNL DA
141. Stângă George-Cătălin PNL DA
142. Stoian Maria PNL DA
143. Stoica Diana USR DA
144. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
145. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
146. Șandru Cosmin PNL DA
147. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
148. Șoldan Gheorghe PSD DA
149. Șoptică Costel PNL DA
150. Șovăială Constantin PNL DA
151. Tanasă Dan AUR NU
152. Tănase Antonel PNL DA
153. Tătaru Nelu PNL DA
154. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
155. Terente Eugen USR DA
156. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
157. Toda Daniel-Liviu USR DA
158. Todosiu Beniamin USR DA
159. Toma Vasilică PSD DA
160. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
161. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
162. Turcan Raluca PNL DA
163. Tușa Adriana Diana PSD DA
164. Tuță George-Cristian PNL DA
165. Țachianu Marian PSD DA
166. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
167. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
168. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
169. Vexler Silviu Minoritati DA
170. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
171. Weber Mihai PSD DA
172. Wiener Adrian USR DA
173. Zakarias Zoltán UDMR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 28 ianuarie 2022, 19:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro