Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.10.2021 > 11:38 Versiunea pentru printare
Marți, 26 octombrie 2021, ora 11:38

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 305/2021 privind institurea zilei de 19 iulie - Ziua națională a înotului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:301 103 81 54 25 18 16 4
- voturi pentru (DA):219 103 80 - - 16 16 4
- voturi împotrivă (NU):29 - - 2 25 2 - -
- abțineri:53 - 1 52 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR NU
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
20. Badiu Georgel AUR NU
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR Abținere
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR Abținere
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
35. Berescu Monica-Elena USR Abținere
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR Abținere
48. Bulai Oana-Gianina PSD DA
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
60. Chira Claudiu-Martin PNL DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
65. Ciubuc Ciprian AUR NU
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Coarnă Dumitru PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
72. Cristian Brian USR Abținere
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Dămureanu Ringo AUR NU
79. Dehelean Silviu USR Abținere
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR NU
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR Abținere
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodor Silviu Minoritati DA
92. Feodorov Lucian AUR NU
93. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Flucuș Dumitru PNL DA
99. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
100. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
101. Gál Károly UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilă Anamaria - DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Giurgiu Adrian USR Abținere
112. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
113. Gliga Dumitrița PSD DA
114. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
115. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Gudu Michael PNL DA
119. Hajdu Gábor UDMR DA
120. Halici Nicușor PSD DA
121. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
122. Havârneanu Filip USR Abținere
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Horga Maria-Gabriela PNL DA
125. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
126. Huțu Alexandra PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
128. Iancu Marius-Ionel PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
131. Ilie Victor USR Abținere
132. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
135. Ionescu George PNL DA
136. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
137. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
138. Kelemen Attila UDMR DA
139. Kelemen Hunor UDMR DA
140. Kiss János PNL DA
141. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
142. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
143. Könczei Csaba UDMR DA
144. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
145. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
146. Lasca Mihai Ioan - DA
147. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
148. Lazăr Teodor USR Abținere
149. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
152. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
154. Lupu Andrei-Răzvan USR Abținere
155. Macovei Silviu Nicu PSD DA
156. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
157. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
158. Mang Ioan PSD DA
159. Manta Claudiu PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
161. Mărculescu Dumitru PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
165. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Miklós Zoltán UDMR DA
168. Mina Marian PSD DA
169. Mircea Florin PSD DA
170. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
171. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
172. Moisin Radu-Marin PNL DA
173. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
174. Molnar Ervin PNL DA
175. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
176. Morar Olivia-Diana PNL DA
177. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
178. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
179. Munteanu Remus PSD DA
180. Murariu Oana USR Abținere
181. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
182. Mușoiu Ștefan PSD DA
183. Nacov Gheorghe Minoritati DA
184. Nagy Szabolcs UDMR DA
185. Nagy Vasile AUR NU
186. Năcuță Sorin PNL DA
187. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
188. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
189. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
190. Neață Eugen PSD DA
191. Nechita Aurel PSD DA
192. Niță Nicu PSD DA
193. Olar Corneliu PNL DA
194. Orban Ludovic - DA
195. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
196. Oteșanu Daniela PSD DA
197. Özmen Oana-Marciana USR Abținere
198. Paladi George-Adrian PSD DA
199. Panait Radu USR Abținere
200. Paraschiv Rodica PSD DA
201. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
202. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
203. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
204. Piper-Savu Florin PSD DA
205. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
206. Plăiașu Gabriel PNL DA
207. Polak Tudor PNL DA
208. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
209. Pop Rareș Tudor USR Abținere
210. Popa Radu Mihai PSD DA
211. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian PSD DA
213. Popescu Pavel PNL DA
214. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
215. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
216. Popica Eduard-Andrei PSD DA
217. Predescu Ana-Loredana PSD DA
218. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
219. Presură Alexandra PSD DA
220. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
221. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
222. Prunean Alin-Costel USR Abținere
223. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
224. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
225. Rizea Cristina Camelia USR Abținere
226. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
227. Roman Florin-Claudiu PNL DA
228. Roman Nicolae AUR NU
229. Roșca Mircea PNL DA
230. Rujan Dumitru PNL DA
231. Salan Viorel PSD DA
232. Sandu Viorica PSD DA
233. Sas Lóránt-Zoltan USR Abținere
234. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
235. Scripnic Lilian AUR NU
236. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
237. Seres Dénes UDMR DA
238. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
239. Simion George-Nicolae AUR NU
240. Simonis Alfred - Robert PSD DA
241. Solomon Adrian PSD DA
242. Stancu Ionel Minoritati DA
243. Stancu Paul PSD DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Vetuța PNL DA
246. Stângă George-Cătălin PNL DA
247. Stoian Maria PNL DA
248. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
249. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
250. Stoica Diana USR Abținere
251. Stoica Elena PSD DA
252. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
253. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Șandru Cosmin PNL DA
256. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
257. Șerban Gianina AUR NU
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șișcu George PNL DA
260. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
261. Șoldan Gheorghe PSD DA
262. Șoptică Costel PNL DA
263. Șovăială Constantin PNL DA
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
265. Tanasă Dan AUR NU
266. Tănase Antonel PNL DA
267. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
268. Tătaru Nelu PNL DA
269. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
270. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
271. Terente Eugen USR Abținere
272. Thellmann Christine PNL DA
273. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
274. Tobă Francisc - DA
275. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
276. Todosiu Beniamin USR Abținere
277. Toma Ilie PSD DA
278. Toma Vasilică PSD DA
279. Trăilă Cristina PNL DA
280. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
281. Tudorache Daniel PSD DA
282. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
283. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
284. Turcan Raluca PNL DA
285. Tușa Adriana Diana PSD DA
286. Tuță George-Cristian PNL DA
287. Țachianu Marian PSD DA
288. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
289. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
290. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
291. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
292. Varga Glad-Aurel PNL DA
293. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
294. Vexler Silviu Minoritati DA
295. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
296. Volosatîi Boris AUR NU
297. Vulpescu Ioan PSD DA
298. Weber Mihai PSD DA
299. Wiener Adrian USR Abținere
300. Zakarias Zoltán UDMR NU
301. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 ianuarie 2022, 9:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro