Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.10.2021 > 11:42 Versiunea pentru printare
Marți, 26 octombrie 2021, ora 11:42

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 199/2021 pentru modificarea și completarea Decretului-Lege nr.118/1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și a celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:301 102 81 54 26 17 16 5
- voturi pentru (DA):299 102 80 54 26 17 16 4
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apjok Norbert - -
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banias Mircea Marius PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benedek Zacharie UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR DA
36. Berescu Monica-Elena USR DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
38. Bîrcă Constantin PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bulai Oana-Gianina PSD DA
50. Burciu Cristina PNL DA
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda USR DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
57. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chelaru Mircia AUR DA
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chira Claudiu-Martin PNL DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR DA
67. Ciubuc Ciprian AUR DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coarnă Dumitru PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristea Andi-Lucian PSD DA
74. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
75. Cristian Brian USR DA
76. Crîstici Ognean Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian PNL DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Dămureanu Ringo AUR DA
82. Dehelean Silviu USR DA
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Drancă Andrei-Iulian USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil PNL DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Enachi Raisa AUR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
93. Fălcoi Nicu USR DA
94. Fechet Mircea PNL DA
95. Feodor Silviu Minoritati DA
96. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Flucuș Dumitru PNL DA
102. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
103. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
104. Gál Károly UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Anamaria - DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gheba Daniel-Sorin USR DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Giurgiu Adrian USR DA
115. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
116. Gliga Dumitrița PSD DA
117. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
118. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Michael PNL DA
122. Hajdu Gábor UDMR DA
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
125. Havârneanu Filip USR DA
126. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
127. Horga Maria-Gabriela PNL DA
128. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
129. Huțu Alexandra PSD DA
130. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
131. Iancu Marius-Ionel PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ichim Cristian-Paul USR DA
134. Ilie Victor USR DA
135. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ion Stelian-Cristian USR DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
140. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
141. Kelemen Attila UDMR DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Kiss János PNL DA
144. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
145. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
146. Könczei Csaba UDMR DA
147. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
148. Lasca Mihai Ioan - DA
149. Lazăr Ion-Marian USR DA
150. Lazăr Teodor USR DA
151. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
154. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
155. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
156. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
157. Macovei Silviu Nicu PSD DA
158. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
159. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
160. Mang Ioan PSD DA
161. Manta Claudiu PSD DA
162. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
163. Mărculescu Dumitru PNL DA
164. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Miftode Marius-Andrei USR DA
167. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Miklós Zoltán UDMR DA
170. Mina Marian PSD DA
171. Mircea Florin PSD DA
172. Miruță Radu-Dinel USR DA
173. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
174. Moisin Radu-Marin PNL DA
175. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
176. Molnar Ervin PNL DA
177. Molnar Radu-Iulian USR DA
178. Morar Olivia-Diana PNL DA
179. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
180. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
181. Munteanu Remus PSD DA
182. Murariu Oana USR DA
183. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
184. Mușoiu Ștefan PSD DA
185. Nacov Gheorghe Minoritati DA
186. Nagy Szabolcs UDMR DA
187. Nagy Vasile AUR DA
188. Năcuță Sorin PNL DA
189. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
190. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
191. Neagu Denisa-Elena USR DA
192. Neață Eugen PSD DA
193. Nechita Aurel PSD DA
194. Niță Nicu PSD DA
195. Olar Corneliu PNL DA
196. Orban Ludovic - DA
197. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
198. Oteșanu Daniela PSD DA
199. Özmen Oana-Marciana USR DA
200. Paladi George-Adrian PSD DA
201. Panait Radu USR DA
202. Paraschiv Rodica PSD DA
203. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
204. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
205. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
206. Piper-Savu Florin PSD DA
207. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
208. Plăiașu Gabriel PNL DA
209. Polak Tudor PNL DA
210. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
211. Pop Darius AUR DA
212. Pop Rareș Tudor USR DA
213. Popa Radu Mihai PSD DA
214. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
215. Popescu Pavel PNL DA
216. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
217. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
218. Popica Eduard-Andrei PSD DA
219. Predescu Ana-Loredana PSD DA
220. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
221. Presură Alexandra PSD DA
222. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
223. Prună Cristina-Mădălina USR DA
224. Prunean Alin-Costel USR DA
225. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
226. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
227. Rizea Cristina Camelia USR DA
228. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
229. Roman Nicolae AUR DA
230. Roșca Mircea PNL DA
231. Rujan Dumitru PNL DA
232. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
233. Salan Viorel PSD DA
234. Sandu Viorica PSD DA
235. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
236. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
237. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
240. Simion George-Nicolae AUR DA
241. Solomon Adrian PSD DA
242. Stancu Ionel Minoritati DA
243. Stancu Paul PSD DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Vetuța PNL DA
246. Stângă George-Cătălin PNL DA
247. Stoian Maria PNL DA
248. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
249. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
250. Stoica Diana USR DA
251. Stoica Elena PSD DA
252. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
253. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Șandru Cosmin PNL DA
256. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
257. Șerban Gianina AUR DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șișcu George PNL DA
260. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
261. Șoldan Gheorghe PSD DA
262. Șoptică Costel PNL DA
263. Șovăială Constantin PNL DA
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
265. Tanasă Dan AUR DA
266. Tănase Antonel PNL DA
267. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
268. Tătaru Nelu PNL DA
269. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
270. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
271. Terente Eugen USR DA
272. Thellmann Christine PNL DA
273. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
274. Tobă Francisc - DA
275. Toda Daniel-Liviu USR DA
276. Todosiu Beniamin USR DA
277. Toma Ilie PSD DA
278. Toma Vasilică PSD DA
279. Trăilă Cristina PNL DA
280. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
281. Tudorache Daniel PSD DA
282. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
283. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
284. Turcan Raluca PNL DA
285. Tușa Adriana Diana PSD DA
286. Tuță George-Cristian PNL DA
287. Țachianu Marian PSD DA
288. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
289. Țoiu Oana-Silvia USR DA
290. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
291. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
292. Varga Glad-Aurel PNL DA
293. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
294. Vexler Silviu Minoritati DA
295. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
296. Volosatîi Boris AUR DA
297. Vulpescu Ioan PSD DA
298. Weber Mihai PSD DA
299. Wiener Adrian USR DA
300. Zakarias Zoltán UDMR DA
301. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 ianuarie 2022, 10:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro