Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.10.2021 > 11:44 Versiunea pentru printare
Marți, 26 octombrie 2021, ora 11:44

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 200/2021 pentru modificarea Legii 176/2010 privind integritatea în exercitarea funcțiilor și demnităților publice, pentru modificarea și completarea Legii nr.144/2007 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate, precum și pentru modificarea și completarea altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:293 104 73 53 27 18 14 4
- voturi pentru (DA):91 1 9 53 26 - - 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:5 - 2 - 1 - - 2
- nu au votat:197 103 62 - - 18 14 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD -
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD -
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD -
6. Alda Adrian PSD -
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL Abținere
8. Amet Varol Minoritati -
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL -
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL -
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL -
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL -
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD -
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL -
22. Balint Liviu-Ioan PNL -
23. Banias Mircea Marius PNL -
24. Barbu Florin-Ionuț PSD -
25. Barcari Rodica-Luminița PNL -
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD -
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD -
31. Bende Sándor UDMR -
32. Benedek Zacharie UDMR -
33. Benga Tudor - Vlad USR DA
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL -
36. Bîrcă Constantin PSD -
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL -
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL -
40. Bota Călin-Ioan PNL -
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD -
43. Budăi Marius-Constantin PSD -
44. Buican Cristian PNL -
45. Buicu Corneliu-Florin PSD -
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD -
48. Burciu Cristina PNL -
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL -
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL -
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD -
55. Cătăuță Ana-Maria PSD -
56. Căuș Vasile-Aurel PNL -
57. Chelaru Mircia AUR DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD -
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chirilă Virgil Alin PSD -
61. Ciofu Cătălina PNL -
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
63. Ciornei Radu Tudor USR DA
64. Ciubuc Ciprian AUR DA
65. Cîtea Vasile PSD -
66. Coarnă Dumitru PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL -
69. Cristea Andi-Lucian PSD -
70. Cristescu Radu-Mihai PSD -
71. Cristian Brian USR DA
72. Crîstici Ognean Minoritati -
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR -
75. Csoma Botond UDMR -
76. Cupșa Ioan PNL -
77. Dămureanu Ringo AUR DA
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD -
80. Drancă Andrei-Iulian USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD -
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD -
83. Dumitru Florian-Emil PNL -
84. Dunava Costel Neculai PSD -
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR -
87. Fădor Angelica PNL -
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL -
89. Fălcoi Nicu USR DA
90. Fechet Mircea PNL -
91. Feodorov Lucian AUR DA
92. Fifor Mihai-Viorel PSD -
93. Firczak Iulius Marian Minoritati -
94. Florea Daniel PSD -
95. Florea Oana-Consuela PSD -
96. Floroiu Ionel PSD -
97. Flucuș Dumitru PNL -
98. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
99. Folescu Cornel-Vasile PSD -
100. Gál Károly UDMR -
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
102. Gavrilă Anamaria - DA
103. Georgescu Nicolae PSD -
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL -
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
107. Ghiță Daniel-Florin PSD -
108. Giugea Nicolae PNL -
109. Giurgiu Adrian USR DA
110. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD -
111. Gliga Dumitrița PSD -
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD -
113. Grecu Ion-Cătălin PSD -
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD -
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
116. Gudu Michael PNL -
117. Hajdu Gábor UDMR -
118. Halici Nicușor PSD -
119. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
120. Havârneanu Filip USR DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD -
122. Horga Maria-Gabriela PNL -
123. Hurduzeu Florin-Silviu PSD -
124. Huțu Alexandra PSD -
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL -
126. Iancu Marius-Ionel PSD -
127. Ibram Iusein Minoritati -
128. Ichim Cristian-Paul USR DA
129. Ilie Victor USR DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD -
131. Intotero Natalia-Elena PSD -
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL -
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD -
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
136. Kelemen Attila UDMR -
137. Kelemen Hunor UDMR -
138. Kiss János PNL -
139. Kocsis-Cristea Alexandru PNL -
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR -
141. Könczei Csaba UDMR -
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR -
143. Ladányi László-Zsolt UDMR -
144. Lasca Mihai Ioan - Abținere
145. Lazăr Ion-Marian USR DA
146. Lazăr Teodor USR DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL -
148. Longher Ghervazen Minoritati -
149. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
150. Lungoci Dumitru-Lucian PSD -
151. Lungu Romeo-Daniel PSD -
152. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD -
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR -
155. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati -
156. Mang Ioan PSD -
157. Manta Claudiu PSD -
158. Marșalic Jaro Norbert PNL -
159. Mărgărit Mitică-Marius PSD -
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati -
161. Miftode Marius-Andrei USR DA
162. Mihalcea Remus-Gabriel PSD -
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD -
164. Miklós Zoltán UDMR -
165. Mina Marian PSD -
166. Mircea Florin PSD -
167. Miruță Radu-Dinel USR DA
168. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
169. Moisin Radu-Marin PNL -
170. Moldovan Sorin-Dan PNL -
171. Molnar Ervin PNL -
172. Molnar Radu-Iulian USR DA
173. Morar Olivia-Diana PNL -
174. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
175. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
176. Munteanu Remus PSD -
177. Murariu Oana USR DA
178. Muraru Iulian-Alexandru PNL -
179. Mușoiu Ștefan PSD -
180. Nacov Gheorghe Minoritati -
181. Nagy Szabolcs UDMR -
182. Nagy Vasile AUR DA
183. Năcuță Sorin PNL -
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
185. Neaga Florian-Claudiu PSD -
186. Neagu Denisa-Elena USR DA
187. Neață Eugen PSD -
188. Nechita Aurel PSD -
189. Niță Nicu PSD -
190. Olar Corneliu PNL DA
191. Orban Ludovic - DA
192. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD -
193. Oteșanu Daniela PSD -
194. Özmen Oana-Marciana USR DA
195. Paladi George-Adrian PSD -
196. Panait Radu USR DA
197. Paraschiv Rodica PSD -
198. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
199. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
200. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD -
201. Piper-Savu Florin PSD -
202. Pirtea Marilen - Gabriel PNL -
203. Plăiașu Gabriel PNL -
204. Polak Tudor PNL -
205. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
206. Pop Darius AUR DA
207. Pop Rareș Tudor USR DA
208. Popa Radu Mihai PSD -
209. Popa Ștefan-Ovidiu PSD -
210. Popescu Dan-Cristian PSD -
211. Popescu Pavel PNL DA
212. Popescu Vlad-Piedone PSD -
213. Popica Eduard-Andrei PSD -
214. Predescu Ana-Loredana PSD -
215. Predoiu Marian-Cătălin PNL -
216. Presură Alexandra PSD -
217. Prișcă Răzvan Sorin PNL -
218. Prună Cristina-Mădălina USR DA
219. Prunean Alin-Costel USR DA
220. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
221. Rasaliu Marian-Iulian PSD -
222. Rizea Cristina Camelia USR DA
223. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
224. Roman Nicolae AUR DA
225. Roșca Mircea PNL -
226. Rujan Dumitru PNL -
227. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
228. Salan Viorel PSD -
229. Sandu Viorica PSD -
230. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
231. Sărmaș Ioan-Sabin PNL -
232. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
233. Seres Dénes UDMR -
234. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
235. Simion George-Nicolae AUR DA
236. Simonis Alfred - Robert PSD -
237. Solomon Adrian PSD -
238. Stancu Ionel Minoritati -
239. Stancu Paul PSD -
240. Stativă Irinel Ioan PSD -
241. Stănescu Vetuța PNL -
242. Stângă George-Cătălin PNL -
243. Stoian Maria PNL -
244. Stoica Bogdan-Alin Minoritati -
245. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
246. Stoica Elena PSD -
247. Stoica Ștefan-Bucur PNL -
248. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD -
250. Șandru Cosmin PNL -
251. Șerban Ciprian-Constantin PSD -
252. Șerban Gianina AUR DA
253. Șimon Gheorghe PSD -
254. Șișcu George PNL -
255. Șlincu Dan-Constantin PSD -
256. Șoldan Gheorghe PSD -
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Șovăială Constantin PNL -
259. Tanasă Dan AUR DA
260. Tănase Antonel PNL Abținere
261. Tănăsescu Alina-Elena PSD -
262. Tătaru Nelu PNL -
263. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
264. Teodoroiu Simona-Maya PSD -
265. Terente Eugen USR DA
266. Thellmann Christine PNL -
267. Toader Bogdan-Andrei PSD -
268. Tobă Francisc - Abținere
269. Toda Daniel-Liviu USR DA
270. Todosiu Beniamin USR DA
271. Toma Ilie PSD -
272. Toma Vasilică PSD -
273. Trăilă Cristina PNL -
274. Trif Bogdan Gheorghe PSD -
275. Tudorache Daniel PSD -
276. Tuhuț Radu-Marcel PSD -
277. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
278. Turcan Raluca PNL -
279. Tușa Adriana Diana PSD -
280. Țachianu Marian PSD -
281. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD -
282. Țoiu Oana-Silvia USR DA
283. Țuțuianu Marius-Horia PSD -
284. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
285. Varga Glad-Aurel PNL -
286. Vecerdi Cristina-Agnes PNL -
287. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD -
288. Volosatîi Boris AUR DA
289. Vulpescu Ioan PSD -
290. Weber Mihai PSD -
291. Wiener Adrian USR DA
292. Zakarias Zoltán UDMR -
293. Zetea Gabriel-Valer PSD -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 ianuarie 2022, 9:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro