Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.10.2021 > 11:46 Versiunea pentru printare
Marți, 26 octombrie 2021, ora 11:46

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 397/2015 pentru completarea Legii 334/2006 privind finanțarea activității partidelor politice și a campaniilor electorale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:302 103 80 54 27 18 15 5
- voturi pentru (DA):299 102 80 54 27 18 15 3
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apjok Norbert - Abținere
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banias Mircea Marius PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benedek Zacharie UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR DA
36. Berescu Monica-Elena USR DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
38. Bîrcă Constantin PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bulai Oana-Gianina PSD DA
50. Burciu Cristina PNL DA
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda USR DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
57. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
58. Chelaru Mircia AUR DA
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chira Claudiu-Martin PNL DA
62. Chirilă Virgil Alin PSD DA
63. Ciofu Cătălina PNL DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor USR DA
66. Ciubuc Ciprian AUR DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Coarnă Dumitru PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
70. Constantin Daniel PNL DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Cristea Andi-Lucian PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
74. Cristian Brian USR DA
75. Crîstici Ognean Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian PNL DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Dămureanu Ringo AUR DA
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Drancă Andrei-Iulian USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil PNL DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Enachi Raisa AUR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
92. Fălcoi Nicu USR DA
93. Fechet Mircea PNL DA
94. Feodor Silviu Minoritati DA
95. Feodorov Lucian AUR DA
96. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Flucuș Dumitru PNL DA
102. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
103. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
104. Gál Károly UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Anamaria - NU
107. Gheba Daniel-Sorin USR DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghiu Bogdan PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
112. Giugea Nicolae PNL DA
113. Giurgiu Adrian USR DA
114. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
115. Gliga Dumitrița PSD DA
116. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
117. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Gudu Michael PNL DA
121. Hajdu Gábor UDMR DA
122. Halici Nicușor PSD DA
123. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
124. Havârneanu Filip USR DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Horga Maria-Gabriela PNL DA
127. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
128. Huțu Alexandra PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD DA
131. Ichim Cristian-Paul USR DA
132. Ilie Victor USR DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ion Stelian-Cristian USR DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
138. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
139. Kelemen Attila UDMR DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kiss János PNL DA
142. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
143. Könczei Csaba UDMR DA
144. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
145. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
146. Lasca Mihai Ioan - DA
147. Lazăr Ion-Marian USR DA
148. Lazăr Teodor USR DA
149. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
152. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
154. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
155. Macovei Silviu Nicu PSD DA
156. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
157. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
158. Mang Ioan PSD DA
159. Manta Claudiu PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
161. Mărculescu Dumitru PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Miftode Marius-Andrei USR DA
165. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Miklós Zoltán UDMR DA
168. Mina Marian PSD DA
169. Mircea Florin PSD DA
170. Miruță Radu-Dinel USR DA
171. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
172. Moisin Radu-Marin PNL DA
173. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
174. Molnar Ervin PNL DA
175. Molnar Radu-Iulian USR DA
176. Morar Olivia-Diana PNL DA
177. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
178. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
179. Munteanu Remus PSD DA
180. Murariu Oana USR DA
181. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
182. Mușoiu Ștefan PSD DA
183. Nacov Gheorghe Minoritati DA
184. Nagy Szabolcs UDMR DA
185. Nagy Vasile AUR DA
186. Năcuță Sorin PNL DA
187. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
188. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
189. Neagu Denisa-Elena USR DA
190. Neață Eugen PSD DA
191. Nechita Aurel PSD DA
192. Niță Nicu PSD DA
193. Olar Corneliu PNL DA
194. Orban Ludovic - DA
195. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
196. Oteșanu Daniela PSD DA
197. Özmen Oana-Marciana USR DA
198. Paladi George-Adrian PSD -
199. Panait Radu USR DA
200. Paraschiv Rodica PSD DA
201. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
202. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
203. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
204. Piper-Savu Florin PSD DA
205. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
206. Plăiașu Gabriel PNL DA
207. Polak Tudor PNL DA
208. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
209. Pop Darius AUR DA
210. Pop Rareș Tudor USR DA
211. Popa Radu Mihai PSD DA
212. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
213. Popescu Dan-Cristian PSD DA
214. Popescu Pavel PNL DA
215. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
216. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
217. Popica Eduard-Andrei PSD DA
218. Predescu Ana-Loredana PSD DA
219. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
220. Presură Alexandra PSD DA
221. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
222. Prună Cristina-Mădălina USR DA
223. Prunean Alin-Costel USR DA
224. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
225. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
226. Rizea Cristina Camelia USR DA
227. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
228. Roman Florin-Claudiu PNL DA
229. Roman Nicolae AUR DA
230. Roșca Mircea PNL DA
231. Rujan Dumitru PNL DA
232. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
233. Salan Viorel PSD DA
234. Sandu Viorica PSD DA
235. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
236. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
237. Scripnic Lilian AUR DA
238. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
241. Simonis Alfred - Robert PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stancu Ionel Minoritati DA
244. Stancu Paul PSD DA
245. Stativă Irinel Ioan PSD DA
246. Stănescu Vetuța PNL DA
247. Stângă George-Cătălin PNL DA
248. Stoian Maria PNL DA
249. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
250. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
251. Stoica Diana USR DA
252. Stoica Elena PSD DA
253. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
254. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Șandru Cosmin PNL DA
257. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
258. Șerban Gianina AUR DA
259. Șimon Gheorghe PSD DA
260. Șișcu George PNL DA
261. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
262. Șoldan Gheorghe PSD DA
263. Șoptică Costel PNL DA
264. Șovăială Constantin PNL DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
266. Tanasă Dan AUR DA
267. Tănase Antonel PNL DA
268. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
269. Tătaru Nelu PNL DA
270. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
271. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
272. Terente Eugen USR DA
273. Thellmann Christine PNL DA
274. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
275. Tobă Francisc - DA
276. Toda Daniel-Liviu USR DA
277. Todosiu Beniamin USR DA
278. Toma Ilie PSD DA
279. Toma Vasilică PSD DA
280. Trăilă Cristina PNL DA
281. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
282. Tudorache Daniel PSD DA
283. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
284. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
285. Turcan Raluca PNL DA
286. Tușa Adriana Diana PSD DA
287. Tuță George-Cristian PNL DA
288. Țachianu Marian PSD DA
289. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
290. Țoiu Oana-Silvia USR DA
291. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
292. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
293. Varga Glad-Aurel PNL DA
294. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
295. Vexler Silviu Minoritati DA
296. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
297. Volosatîi Boris AUR DA
298. Vulpescu Ioan PSD DA
299. Weber Mihai PSD DA
300. Wiener Adrian USR DA
301. Zakarias Zoltán UDMR DA
302. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 ianuarie 2022, 11:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro