Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.10.2021 > 13:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 octombrie 2021, ora 13:27

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final - PL-x 513/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 513/2021 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.118/2021 privind stabilirea unei scheme de compensare pentru consumul de energie electrică și gaze naturale pentru sezonul rece 2021-2022, precum și pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.27/1996 privind acordarea de facilități persoanelor care domiciliază sau lucrează în unele localități din Munții Apuseni și în Rezervația Biosferei "Delta Dunării"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:287 96 78 50 27 17 16 3
- voturi pentru (DA):285 96 77 50 26 17 16 3
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad USR DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra USR DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chira Claudiu-Martin PNL DA
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciornei Radu Tudor USR DA
59. Ciubuc Ciprian AUR DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru PSD DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dancă Ionel PNL DA
74. Dămureanu Ringo AUR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Enachi Raisa AUR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Fălcoi Nicu USR DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodorov Lucian AUR DA
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru PNL DA
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
95. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Anamaria - DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Gheba Daniel-Sorin USR DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Giurgiu Adrian USR DA
105. Gliga Dumitrița PSD DA
106. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Michael PNL DA
110. Hajdu Gábor UDMR DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
113. Havârneanu Filip USR DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Horga Maria-Gabriela PNL DA
116. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
117. Huțu Alexandra PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ichim Cristian-Paul USR DA
122. Ilie Victor USR DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR DA
126. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
127. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
128. Kelemen Attila UDMR DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kiss János PNL DA
131. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
132. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
133. Könczei Csaba UDMR DA
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
135. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
136. Lasca Mihai Ioan - DA
137. Lazăr Ion-Marian USR DA
138. Lazăr Teodor USR DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
142. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
143. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
147. Mang Ioan PSD DA
148. Manta Claudiu PSD DA
149. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
150. Mărculescu Dumitru PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Miftode Marius-Andrei USR DA
154. Miklós Zoltán UDMR DA
155. Mircea Florin PSD DA
156. Miruță Radu-Dinel USR DA
157. Mitrea Dumitrina AUR DA
158. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
159. Moisin Radu-Marin PNL DA
160. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
161. Molnar Ervin PNL DA
162. Molnar Radu-Iulian USR DA
163. Morar Olivia-Diana PNL DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
165. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
166. Munteanu Remus PSD DA
167. Murariu Oana USR DA
168. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
169. Mușoiu Ștefan PSD DA
170. Nacov Gheorghe Minoritati DA
171. Nagy Szabolcs UDMR DA
172. Nassar Rodica PSD DA
173. Năcuță Sorin PNL DA
174. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
175. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
176. Neagu Denisa-Elena USR DA
177. Neață Eugen PSD DA
178. Niță Nicu PSD DA
179. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
180. Özmen Oana-Marciana USR DA
181. Paladi George-Adrian PSD DA
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Panait Radu USR DA
184. Paraschiv Rodica PSD DA
185. Pavelescu Nicolae PSD DA
186. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
187. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Piper-Savu Florin PSD DA
190. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
191. Plăiașu Gabriel PNL DA
192. Polak Tudor PNL DA
193. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
194. Pop Darius AUR DA
195. Pop Rareș Tudor USR DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Dan-Cristian PSD DA
198. Popescu Pavel PNL DA
199. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
200. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
201. Popica Eduard-Andrei PSD DA
202. Predescu Ana-Loredana PSD DA
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
206. Prună Cristina-Mădălina USR DA
207. Prunean Alin-Costel USR DA
208. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
209. Rafila Alexandru PSD DA
210. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
211. Rizea Cristina Camelia USR DA
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
213. Roman Florin-Claudiu PNL DA
214. Roman Nicolae AUR DA
215. Roșca Mircea PNL DA
216. Rujan Dumitru PNL DA
217. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
218. Salan Viorel PSD DA
219. Sandu Viorica PSD DA
220. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
221. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
222. Scripnic Lilian AUR DA
223. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
226. Simion George-Nicolae AUR DA
227. Simonis Alfred - Robert PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stancu Ionel Minoritati DA
230. Stancu Paul PSD DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Vetuța PNL DA
233. Stângă George-Cătălin PNL DA
234. Stoian Maria PNL DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
237. Stoica Diana USR DA
238. Stoica Elena PSD DA
239. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Szabó Ödön UDMR DA
244. Șandru Cosmin PNL DA
245. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
246. Șerban Gianina AUR -
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șișcu George PNL DA
249. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
250. Șoldan Gheorghe PSD DA
251. Șoptică Costel PNL DA
252. Șovăială Constantin PNL DA
253. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
254. Tanasă Dan AUR DA
255. Tănase Antonel PNL DA
256. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
257. Tătaru Nelu PNL DA
258. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
259. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
260. Terente Eugen USR DA
261. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
262. Tobă Francisc - DA
263. Toda Daniel-Liviu USR DA
264. Toma Ilie PSD DA
265. Toma Vasilică PSD DA
266. Trăilă Cristina PNL DA
267. Tudorache Daniel PSD DA
268. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
269. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Tușa Adriana Diana PSD DA
272. Tuță George-Cristian PNL DA
273. Țachianu Marian PSD DA
274. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
275. Țoiu Oana-Silvia USR DA
276. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
277. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
278. Varga Glad-Aurel PNL DA
279. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
280. Vexler Silviu Minoritati DA
281. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
282. Volosatîi Boris AUR DA
283. Vulpescu Ioan PSD DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Wiener Adrian USR DA
286. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 16:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro