Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.11.2021 > 16:55 Versiunea pentru printare
Marți, 2 noiembrie 2021, ora 16:55

Subiect vot: Prelungirea termenului constituțional de dezbatere și vot final de la 45 de zile la 60 de zile - Pl-x 255/2021
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:207 59 43 46 24 14 13 8
- voturi pentru (DA):204 57 43 46 24 14 12 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:3 2 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușceac Antonio AUR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Costel PNL DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Berescu Monica-Elena USR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bulai Oana-Gianina PSD DA
33. Burciu Cristina PNL DA
34. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
38. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
39. Chelaru Mircia AUR DA
40. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chira Claudiu-Martin - DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciornei Radu Tudor USR DA
47. Ciubuc Ciprian AUR DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Coarnă Dumitru PSD DA
50. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
51. Constantin Daniel PNL DA
52. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
53. Cristian Brian USR DA
54. Crîstici Ognean Minoritati -
55. Crușoveanu Marian PNL DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Drancă Andrei-Iulian USR DA
59. Drulă Cătălin USR DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
62. Dumitru Florian-Emil PNL DA
63. Enachi Raisa AUR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Fădor Angelica PNL DA
66. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
67. Fechet Mircea PNL DA
68. Feodor Silviu Minoritati DA
69. Feodorov Lucian AUR DA
70. Florea Daniel PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
73. Gál Károly UDMR DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilă Anamaria - DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
77. Gheba Daniel-Sorin USR DA
78. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
79. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
80. Giugea Nicolae - DA
81. Gliga Dumitrița PSD DA
82. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
83. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
84. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
85. Gudu Michael PNL DA
86. Hajdu Gábor UDMR DA
87. Halici Nicușor PSD DA
88. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
89. Havârneanu Filip USR DA
90. Hărătău Elena PNL DA
91. Huțu Alexandra PSD DA
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
93. Ichim Cristian-Paul USR DA
94. Ilie Victor USR DA
95. Intotero Natalia-Elena PSD DA
96. Ion Stelian-Cristian USR DA
97. Ionescu George - DA
98. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
99. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
100. Kelemen Attila UDMR DA
101. Kiss János PNL DA
102. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
103. Könczei Csaba UDMR DA
104. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
105. Lazăr Ion-Marian USR DA
106. Lazăr Teodor USR DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
108. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
109. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
110. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
111. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
112. Macovei Silviu Nicu PSD DA
113. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
114. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
115. Mang Ioan PSD DA
116. Manta Claudiu PSD DA
117. Mărculescu Dumitru PNL DA
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Miftode Marius-Andrei USR DA
121. Miklós Zoltán UDMR DA
122. Mina Marian PSD DA
123. Miruță Radu-Dinel USR DA
124. Mitrea Dumitrina AUR DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Moisin Radu-Marin PNL DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
128. Molnar Ervin PNL DA
129. Molnar Radu-Iulian USR DA
130. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
131. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
132. Murariu Oana USR DA
133. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
134. Mușoiu Ștefan PSD DA
135. Nacov Gheorghe Minoritati DA
136. Năcuță Sorin PNL DA
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
138. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
139. Neagu Denisa-Elena USR DA
140. Nechita Aurel PSD DA
141. Olar Corneliu PNL DA
142. Orban Ludovic - DA
143. Oteșanu Daniela PSD DA
144. Özmen Oana-Marciana USR DA
145. Paladi George-Adrian PSD DA
146. Pambuccian Varujan Minoritati DA
147. Panait Radu USR DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Piper-Savu Florin PSD DA
150. Plăiașu Gabriel - DA
151. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
152. Popa Alexandru PNL DA
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
154. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
155. Predescu Ana-Loredana PSD -
156. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
157. Prună Cristina-Mădălina USR DA
158. Prunean Alin-Costel USR DA
159. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
160. Rafila Alexandru PSD DA
161. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
162. Rizea Cristina Camelia USR DA
163. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
164. Roman Nicolae AUR DA
165. Sandu Viorica PSD DA
166. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
167. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
168. Scripnic Lilian AUR DA
169. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
170. Simion George-Nicolae AUR DA
171. Simonis Alfred - Robert PSD DA
172. Solomon Adrian PSD DA
173. Stancu Ionel Minoritati DA
174. Stancu Paul PSD DA
175. Stănescu Vetuța PNL DA
176. Stoian Maria PNL DA
177. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
178. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
179. Șerban Gianina AUR DA
180. Șimon Gheorghe PSD DA
181. Șișcu George PNL DA
182. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
183. Șovăială Constantin - DA
184. Tanasă Dan AUR DA
185. Tănase Antonel - DA
186. Tătaru Nelu PNL DA
187. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
188. Teodoroiu Simona-Maya PSD -
189. Terente Eugen USR DA
190. Thellmann Christine PNL DA
191. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
192. Toda Daniel-Liviu USR DA
193. Todosiu Beniamin USR DA
194. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
195. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
196. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
197. Tușa Adriana Diana PSD DA
198. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
199. Țoiu Oana-Silvia USR DA
200. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
201. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
202. Vexler Silviu Minoritati DA
203. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
204. Volosatîi Boris AUR DA
205. Weber Mihai PSD DA
206. Zakarias Zoltán UDMR DA
207. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 ianuarie 2022, 22:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro