Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.11.2021 > 11:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 noiembrie 2021, ora 11:36

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 78/2021 privind modificarea și completarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.74/2020 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:304 102 70 54 27 20 18 13
- voturi pentru (DA):232 101 66 - 26 20 16 3
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:67 - 4 53 - - - 10
- nu au votat:4 1 - - 1 - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița - Abținere
26. Barna Ilie Dan USR Abținere
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR Abținere
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
33. Berescu Monica-Elena USR Abținere
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR Abținere
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
57. Chira Claudiu-Martin - Abținere
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL Abținere
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
62. Ciubuc Ciprian AUR DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru PSD DA
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD -
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR Abținere
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dancă Ionel - Abținere
77. Dămureanu Ringo AUR DA
78. Dehelean Silviu USR Abținere
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
81. Drulă Cătălin USR Abținere
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR Abținere
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodor Silviu Minoritati DA
92. Feodorov Lucian AUR -
93. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Flucuș Dumitru PNL DA
99. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
100. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Gál Károly UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilă Anamaria - DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
106. Georgescu Nicolae PSD DA
107. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
109. Gheorghiu Bogdan PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
112. Giugea Nicolae - Abținere
113. Giurgiu Adrian USR Abținere
114. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
115. Gliga Dumitrița PSD DA
116. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
117. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
120. Gudu Michael PNL DA
121. Hajdu Gábor UDMR DA
122. Halici Nicușor PSD DA
123. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
124. Havârneanu Filip USR Abținere
125. Hărătău Elena PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
127. Horga Maria-Gabriela PNL DA
128. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
129. Huțu Alexandra PSD DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
133. Ilie Victor USR Abținere
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
137. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
138. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
139. Kelemen Attila UDMR DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kiss János PNL DA
142. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
143. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
144. Könczei Csaba UDMR DA
145. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
146. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
147. Lasca Mihai Ioan - DA
148. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
149. Lazăr Teodor USR Abținere
150. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
153. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
154. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
155. Macovei Silviu Nicu PSD DA
156. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
157. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
158. Mang Ioan PSD DA
159. Manta Claudiu PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
161. Mărculescu Dumitru PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati -
164. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
165. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
166. Miklós Zoltán UDMR DA
167. Mina Marian PSD DA
168. Mircea Florin PSD DA
169. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
170. Mitrea Dumitrina AUR DA
171. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL Abținere
172. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
173. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
174. Morar Olivia-Diana PNL DA
175. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
176. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
177. Munteanu Remus PSD DA
178. Murariu Oana USR Abținere
179. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
180. Mușoiu Ștefan PSD DA
181. Nacov Gheorghe Minoritati DA
182. Nagy Szabolcs UDMR DA
183. Năcuță Sorin PNL DA
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
185. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
186. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
187. Neață Eugen PSD DA
188. Nechita Aurel PSD DA
189. Niță Nicu PSD DA
190. Olar Corneliu PNL DA
191. Orban Ludovic - Abținere
192. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
193. Oteșanu Daniela PSD DA
194. Özmen Oana-Marciana USR Abținere
195. Paladi George-Adrian PSD DA
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Panait Radu USR Abținere
198. Paraschiv Rodica PSD DA
199. Pavelescu Nicolae PSD DA
200. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
201. Pecingină Gheorghe PNL DA
202. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
203. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
204. Piper-Savu Florin PSD DA
205. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
206. Plăiașu Gabriel - Abținere
207. Polak Tudor PNL DA
208. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
209. Pop Darius AUR DA
210. Pop Rareș Tudor USR Abținere
211. Popa Alexandru PNL DA
212. Popa Radu Mihai PSD DA
213. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
214. Popescu Dan-Cristian PSD DA
215. Popescu Pavel PNL DA
216. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
217. Popica Eduard-Andrei PSD DA
218. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
219. Presură Alexandra PSD DA
220. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
221. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
222. Prunean Alin-Costel USR Abținere
223. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
224. Rafila Alexandru PSD DA
225. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
226. Rizea Cristina Camelia USR Abținere
227. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
228. Roman Florin-Claudiu PNL DA
229. Roman Nicolae AUR DA
230. Roșca Mircea PNL DA
231. Rujan Dumitru PNL DA
232. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
233. Salan Viorel PSD DA
234. Sandu Viorica PSD DA
235. Sas Lóránt-Zoltan USR Abținere
236. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
237. Scripnic Lilian AUR DA
238. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
241. Simion George-Nicolae AUR DA
242. Simonis Alfred - Robert PSD DA
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stancu Ionel Minoritati DA
245. Stancu Paul PSD DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Stănescu Vetuța PNL DA
248. Stângă George-Cătălin PNL DA
249. Stoian Maria PNL DA
250. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
251. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
252. Stoica Diana USR Abținere
253. Stoica Elena PSD DA
254. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
255. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
256. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
257. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
258. Szabó Ödön UDMR DA
259. Șandru Cosmin PNL DA
260. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
261. Șerban Gianina AUR DA
262. Șimon Gheorghe PSD DA
263. Șișcu George PNL DA
264. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
265. Șoldan Gheorghe PSD DA
266. Șoptică Costel PNL DA
267. Șovăială Constantin - Abținere
268. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
269. Tanasă Dan AUR DA
270. Tănase Antonel - Abținere
271. Tătaru Nelu PNL DA
272. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
273. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
274. Terente Eugen USR Abținere
275. Thellmann Christine PNL DA
276. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
277. Tobă Francisc - DA
278. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
279. Todosiu Beniamin USR Abținere
280. Toma Ilie PSD DA
281. Toma Vasilică PSD DA
282. Trăilă Cristina PNL DA
283. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
284. Tudorache Daniel PSD DA
285. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
286. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
287. Turcan Raluca PNL DA
288. Tușa Adriana Diana PSD DA
289. Tuță George-Cristian PNL DA
290. Țachianu Marian PSD DA
291. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
292. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
293. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
294. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
295. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
296. Vexler Silviu Minoritati DA
297. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
298. Volosatîi Boris AUR DA
299. Vulpescu Ioan PSD DA
300. Weber Mihai PSD DA
301. Wiener Adrian USR Abținere
302. Zakarias Zoltán UDMR DA
303. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
304. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 18 ianuarie 2022, 6:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro