Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.11.2021 > 11:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 noiembrie 2021, ora 11:40

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 75/2021 pentru înființarea unei comisii parlamentare de anchetă privind achizițiile publice efectuate în sectorul sanitar în timpul stărilor de urgență și de alertă pe teritoriul României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:300 104 75 54 24 19 10 14
- voturi pentru (DA):207 104 8 54 24 2 1 14
- voturi împotrivă (NU):82 - 65 - - 17 - -
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:10 - 2 - - - 8 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL NU
20. Balint Liviu-Ioan PNL NU
21. Banias Mircea Marius PNL NU
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița - DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR NU
30. Benedek Zacharie UDMR NU
31. Benga Tudor - Vlad USR DA
32. Berescu Monica-Elena USR DA
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bode Lucian Nicolae PNL NU
38. Bola Bogdan-Alexandru - DA
39. Bota Călin-Ioan PNL NU
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL NU
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL -
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL NU
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chira Claudiu-Martin - DA
59. Chirilă Virgil Alin PSD DA
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Ciubuc Ciprian AUR DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru PSD DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Constantin Daniel PNL NU
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR DA
71. Crușoveanu Marian PNL NU
72. Csép Éva-Andrea UDMR NU
73. Cupșa Ioan PNL NU
74. Dancă Ionel - DA
75. Dămureanu Ringo AUR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL NU
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR DA
85. Farago Petru UDMR NU
86. Fădor Angelica PNL NU
87. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
88. Fălcoi Nicu USR DA
89. Fechet Mircea PNL NU
90. Feodor Silviu Minoritati -
91. Feodorov Lucian AUR DA
92. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati -
94. Florea Daniel PSD DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Flucuș Dumitru PNL NU
98. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Gál Károly UDMR NU
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
102. Gavrilă Anamaria - DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
106. Gheorghiu Bogdan PNL NU
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
108. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
109. Giugea Nicolae - DA
110. Giurgiu Adrian USR DA
111. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
112. Gliga Dumitrița PSD DA
113. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
114. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
117. Gudu Michael PNL NU
118. Hajdu Gábor UDMR NU
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
121. Havârneanu Filip USR DA
122. Hărătău Elena PNL NU
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Horga Maria-Gabriela PNL -
125. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
126. Huțu Alexandra PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
128. Iancu Marius-Ionel PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati -
130. Ichim Cristian-Paul USR DA
131. Ilie Victor USR DA
132. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ion Stelian-Cristian USR DA
135. Ionescu George - DA
136. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
137. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
138. Kelemen Attila UDMR NU
139. Kelemen Hunor UDMR DA
140. Kiss János PNL NU
141. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
142. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
143. Könczei Csaba UDMR NU
144. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
145. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
146. Lasca Mihai Ioan - DA
147. Lazăr Ion-Marian USR DA
148. Lazăr Teodor USR DA
149. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
150. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
151. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
152. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD DA
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
155. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
156. Mang Ioan PSD DA
157. Manta Claudiu PSD DA
158. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
159. Mărculescu Dumitru PNL NU
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
161. Miftode Marius-Andrei USR DA
162. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
163. Miklós Zoltán UDMR NU
164. Mina Marian PSD DA
165. Mircea Florin PSD DA
166. Miruță Radu-Dinel USR DA
167. Mitrea Dumitrina AUR DA
168. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
169. Moisin Radu-Marin PNL NU
170. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
171. Molnar Ervin PNL NU
172. Molnar Radu-Iulian USR DA
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
175. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
176. Murariu Oana USR DA
177. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
178. Mușoiu Ștefan PSD DA
179. Nagy Szabolcs UDMR DA
180. Năcuță Sorin PNL NU
181. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
182. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
183. Neagu Denisa-Elena USR DA
184. Neață Eugen PSD DA
185. Nechita Aurel PSD DA
186. Niță Nicu PSD DA
187. Olar Corneliu PNL DA
188. Orban Ludovic - DA
189. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
190. Oteșanu Daniela PSD DA
191. Özmen Oana-Marciana USR DA
192. Paladi George-Adrian PSD DA
193. Pambuccian Varujan Minoritati -
194. Panait Radu USR DA
195. Paraschiv Rodica PSD DA
196. Pavelescu Nicolae PSD DA
197. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
198. Pecingină Gheorghe PNL NU
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
200. Piper-Savu Florin PSD DA
201. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
202. Plăiașu Gabriel - DA
203. Polak Tudor PNL NU
204. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
205. Pop Darius AUR DA
206. Pop Rareș Tudor USR DA
207. Popa Alexandru PNL NU
208. Popa Radu Mihai PSD DA
209. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
210. Popescu Dan-Cristian PSD DA
211. Popescu Pavel PNL NU
212. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
213. Popica Eduard-Andrei PSD DA
214. Predescu Ana-Loredana PSD DA
215. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
216. Presură Alexandra PSD DA
217. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
218. Prună Cristina-Mădălina USR DA
219. Prunean Alin-Costel USR DA
220. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
221. Rafila Alexandru PSD DA
222. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
223. Rizea Cristina Camelia USR DA
224. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
225. Roman Florin-Claudiu PNL NU
226. Roman Nicolae AUR DA
227. Roșca Mircea PNL NU
228. Rujan Dumitru PNL NU
229. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
230. Salan Viorel PSD DA
231. Sandu Viorica PSD DA
232. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
233. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
234. Scripnic Lilian AUR DA
235. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
236. Seres Dénes UDMR NU
237. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
238. Simion George-Nicolae AUR DA
239. Simonis Alfred - Robert PSD DA
240. Solomon Adrian PSD DA
241. Stancu Ionel Minoritati -
242. Stancu Paul PSD DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Vetuța PNL NU
245. Stângă George-Cătălin PNL NU
246. Stoian Maria PNL NU
247. Stoica Bogdan-Alin Minoritati -
248. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
249. Stoica Diana USR DA
250. Stoica Elena PSD DA
251. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
252. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Szabó Ödön UDMR NU
255. Șandru Cosmin PNL NU
256. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
257. Șerban Gianina AUR DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șișcu George PNL NU
260. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
261. Șoldan Gheorghe PSD DA
262. Șoptică Costel PNL NU
263. Șovăială Constantin - DA
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
265. Tanasă Dan AUR DA
266. Tănase Antonel - DA
267. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
268. Tătaru Nelu PNL NU
269. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
270. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
271. Terente Eugen USR DA
272. Thellmann Christine PNL NU
273. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
274. Tobă Francisc - DA
275. Toda Daniel-Liviu USR DA
276. Todosiu Beniamin USR DA
277. Toma Ilie PSD DA
278. Toma Vasilică PSD DA
279. Trăilă Cristina PNL NU
280. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
281. Tudorache Daniel PSD DA
282. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
283. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
284. Turcan Raluca PNL DA
285. Tușa Adriana Diana PSD DA
286. Tuță George-Cristian PNL NU
287. Țachianu Marian PSD DA
288. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
289. Țoiu Oana-Silvia USR DA
290. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
291. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
292. Varga Glad-Aurel PNL NU
293. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
294. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
295. Volosatîi Boris AUR DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Wiener Adrian USR DA
299. Zakarias Zoltán UDMR NU
300. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 5:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro