Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.11.2021 > 11:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 noiembrie 2021, ora 11:42

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 61/2021 privind modificarea art.199 alin(3) din Regulamentul Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:308 104 74 53 26 20 18 13
- voturi pentru (DA):308 104 74 53 26 20 18 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița - DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR DA
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru - DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin - DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Ciubuc Ciprian AUR DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Coarnă Dumitru PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
69. Constantin Daniel PNL DA
70. Cozma Adrian-Felician PNL DA
71. Cristea Andi-Lucian PSD DA
72. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
73. Cristian Brian USR DA
74. Crîstici Ognean Minoritati DA
75. Crușoveanu Marian PNL DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Dancă Ionel - DA
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Drancă Andrei-Iulian USR DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil PNL DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Enachi Raisa AUR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
92. Fălcoi Nicu USR DA
93. Fechet Mircea PNL DA
94. Feodor Silviu Minoritati DA
95. Feodorov Lucian AUR DA
96. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Flucuș Dumitru PNL DA
102. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
103. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
104. Furtună Mirela PSD DA
105. Gál Károly UDMR DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Anamaria - DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gheba Daniel-Sorin USR DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
114. Giugea Nicolae - DA
115. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
116. Gliga Dumitrița PSD DA
117. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
118. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Michael PNL DA
122. Hajdu Gábor UDMR DA
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
125. Havârneanu Filip USR DA
126. Hărătău Elena PNL DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Horga Maria-Gabriela PNL DA
129. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
130. Huțu Alexandra PSD DA
131. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ichim Cristian-Paul USR DA
135. Ilie Victor USR DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ion Stelian-Cristian USR DA
139. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
140. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
141. Kelemen Attila UDMR DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Kiss János PNL DA
144. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
145. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
146. Könczei Csaba UDMR DA
147. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
148. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
149. Lasca Mihai Ioan - DA
150. Lazăr Ion-Marian USR DA
151. Lazăr Teodor USR DA
152. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
155. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
156. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
157. Macovei Silviu Nicu PSD DA
158. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
159. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
160. Mang Ioan PSD DA
161. Manta Claudiu PSD DA
162. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
163. Mărculescu Dumitru PNL DA
164. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Miftode Marius-Andrei USR DA
167. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
168. Miklós Zoltán UDMR DA
169. Mina Marian PSD DA
170. Mircea Florin PSD DA
171. Miruță Radu-Dinel USR DA
172. Mitrea Dumitrina AUR DA
173. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
174. Moisin Radu-Marin PNL DA
175. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
176. Molnar Ervin PNL DA
177. Molnar Radu-Iulian USR DA
178. Morar Olivia-Diana PNL DA
179. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
180. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
181. Munteanu Remus PSD DA
182. Murariu Oana USR DA
183. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
184. Mușoiu Ștefan PSD DA
185. Nacov Gheorghe Minoritati DA
186. Nagy Szabolcs UDMR DA
187. Năcuță Sorin PNL DA
188. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
189. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
190. Neagu Denisa-Elena USR DA
191. Neață Eugen PSD DA
192. Nechita Aurel PSD DA
193. Niță Nicu PSD DA
194. Olar Corneliu PNL DA
195. Orban Ludovic - DA
196. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
197. Oteșanu Daniela PSD DA
198. Özmen Oana-Marciana USR DA
199. Paladi George-Adrian PSD DA
200. Pambuccian Varujan Minoritati DA
201. Panait Radu USR DA
202. Paraschiv Rodica PSD DA
203. Pavelescu Nicolae PSD DA
204. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
205. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
206. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
207. Piper-Savu Florin PSD DA
208. Plăiașu Gabriel - DA
209. Polak Tudor PNL DA
210. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
211. Pop Darius AUR DA
212. Pop Rareș Tudor USR DA
213. Popa Alexandru PNL DA
214. Popa Radu Mihai PSD DA
215. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PSD DA
217. Popescu Pavel PNL DA
218. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
219. Popica Eduard-Andrei PSD DA
220. Predescu Ana-Loredana PSD DA
221. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
222. Presură Alexandra PSD DA
223. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
224. Prună Cristina-Mădălina USR DA
225. Prunean Alin-Costel USR DA
226. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
227. Rafila Alexandru PSD DA
228. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
229. Rizea Cristina Camelia USR DA
230. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
231. Roman Florin-Claudiu PNL DA
232. Roman Nicolae AUR DA
233. Roșca Mircea PNL DA
234. Rujan Dumitru PNL DA
235. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
236. Salan Viorel PSD DA
237. Sandu Viorica PSD DA
238. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
239. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
240. Scripnic Lilian AUR DA
241. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
244. Simion George-Nicolae AUR DA
245. Solomon Adrian PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stancu Paul PSD DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Stănescu Vetuța PNL DA
250. Stângă George-Cătălin PNL DA
251. Stoian Maria PNL DA
252. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
253. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
254. Stoica Diana USR DA
255. Stoica Elena PSD DA
256. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
257. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
258. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
259. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
260. Szabó Ödön UDMR DA
261. Șandru Cosmin PNL DA
262. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
263. Șerban Gianina AUR DA
264. Șimon Gheorghe PSD DA
265. Șișcu George PNL DA
266. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
267. Șoldan Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șovăială Constantin - DA
270. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
271. Tanasă Dan AUR DA
272. Tănase Antonel - DA
273. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
274. Tătaru Nelu PNL DA
275. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
276. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
277. Terente Eugen USR DA
278. Thellmann Christine PNL DA
279. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
280. Tobă Francisc - DA
281. Toda Daniel-Liviu USR DA
282. Todosiu Beniamin USR DA
283. Toma Ilie PSD DA
284. Toma Vasilică PSD DA
285. Trăilă Cristina PNL DA
286. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
287. Tudorache Daniel PSD DA
288. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
289. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
290. Turcan Raluca PNL DA
291. Tușa Adriana Diana PSD DA
292. Tuță George-Cristian PNL DA
293. Țachianu Marian PSD DA
294. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
295. Țoiu Oana-Silvia USR DA
296. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
297. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
298. Varga Glad-Aurel PNL DA
299. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
300. Vexler Silviu Minoritati DA
301. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
302. Volosatîi Boris AUR DA
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Weber Mihai PSD DA
305. Wiener Adrian USR DA
306. Zakarias Zoltán UDMR DA
307. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
308. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 16:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro